Jump to content
BulForum.com

zip password


LaN

Recommended Posts

Здравейте колеги :)

 

Някой да може да препоръча добра (разбирайте и кракната ) програма за възстановяване паролата на *.zip архив моля ? :) По възможност да може да работи с над 5 символни пароли .

Link to comment
Share on other sites

възстановяване? имаш предвид, че си създал архив с парола и си забравил каква е ...

 

 

Нещо такова..... да кажем , че никога не съм я знаел .... :)

Ще пробвам линка на колегата plameni , но и други мнения ще са от полза предполагам :)

Link to comment
Share on other sites

Нещо такова..... да кажем , че никога не съм я знаел .... :)

Ще пробвам линка на колегата plameni , но и други мнения ще са от полза предполагам :)

съмнявам се да стане ... аз досега такова нещо не съм открил, ама ще погледна линковете на plameni, тъй като имам един архив с парола.

 

последно съм опитвал с Advanced Archive Password Recovery, която пак е на ElcomSoft, и не става.

Link to comment
Share on other sites

съмнявам се да стане ...

Е аз пробвах само с 6-цифрена парола, без да включвам буквите.

 

Distributed Password Recovery е The програмата. Пробвал съм я да работи с инсталирани клиенти на 5 машини, две от който с CUDA.

Link to comment
Share on other sites

Става, става...но всичко си зависи от сложността на паролата - ако е нещо от рода на 265418 или skbfxq...няма проблеми, но ако е например Hok$r9wKs7#w - има да си я търсиш докато остарееш. ;)

Link to comment
Share on other sites

Е аз пробвах само с 6-цифрена парола, без да включвам буквите.

 

Distributed Password Recovery е The програмата. Пробвал съм я да работи с инсталирани клиенти на 5 машини, две от който с CUDA.

 

снощи се помъчих с въпросната програма, ама защото ми се спеше или заради нейната сложност, не можах да чатна как точно работи с архивни файлове, които са с парола .... другата на ElcomSoft - Advanced Archive Password Recovery, зареждаш въпросния архив, избираш там начина на "хакване" и почва да си калкулира.

Link to comment
Share on other sites

CUDA му е майката. Ако имате видео карта с повечко CUDA ядра и кадърна програма да ги използва качествено, разбиването на пароли до 8 символа става за доста поносимо време.

Link to comment
Share on other sites

....разбиването на пароли до 8 символа ....

 

8 символа - какви? Само цифри, само малки букви или комбинация от всичките възможни? Смея да твърдя, че дори нещо безсмислено от рода на: j8#ЪW%г0 ще отнеме подобаващо време за намиране. Ако се добави някъде между символите и "интервал", нещата стават още по-заплетени, а пък ако не са 8, а 9 символа, процесът се удължава неимоверно...за по-дълги комбинации от 9 даже не ща и да си мисля. :ghost

Link to comment
Share on other sites

Под поносимо време имам впредвид около 3 дни, за кобинирани пароли, които съдържат букви, цифри и символи само от ASCII. Вече ако вземем да вкарваме египетски, китайски или там други unicode символи нещата стават съвсем съвсем притеснителни. :)

Link to comment
Share on other sites

CUDA му е майката.

 

Аз съм малко тъп и изостанал, ама каква е играта на видеокартата при един такъв процес? Не е ли по-важен проФесора и RAM-а?

Link to comment
Share on other sites

Аз съм малко тъп и изостанал, ама каква е играта на видеокартата при един такъв процес? Не е ли по-важен проФесора и RAM-а?

 

На самия графичен чип, пайпове и т.н - никаква. Но хората правят цели компютри изцяло от CUDA ядра заради изчислителната им мощ, а явно CUDA във видеокартите може да се използва и за разбиване на пароли.

 

http://www.nvidia.com/object/cuda_home_new.html

Link to comment
Share on other sites

Аз съм малко тъп и изостанал, ама каква е играта на видеокартата при един такъв процес? Не е ли по-важен проФесора и RAM-а?

 

Идеята е стара. Спомням си навремето, когато бяха излезнали първите що годе мощни графични карти на NVidia ("мощни" за времето си и в сравнение с предишното поколение с 2-4 мегабайта памет :P)... четох тогава, че вече имало възможност с подходящ драйвер видеокартата да бъде използвана за обработка на аудио, тъй като е толкова "мощна", че има ресурс, който остава неизползван през повечето време. По този начин централният процесор ще се разтовари при многопистов запис + множество FX накачени из каналите. Идеята не придоби популярност, защото впоследствие хардуерът, дръпна много напред, софтуерът също се оптимизира достатъчно за 2 или 4 ядра и вече нямаше практическа необходимост (преди години нямаше многоядрени CPU-та - ако искаш повече...купуваш си двуядрено дъно и слагаш 2 еднакви CPU-та). Та...предполагам, че и принципът на ползването на графичния чип при разбиването на пароли е подобен, още повече, че сега мощните видеокарти могат да имат доста повече от 2 ядра.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...