Jump to content
BulForum.com

Компютърен експерт търси работа по специалността.


Recommended Posts

Лично мнение: махни си Автобиографията. Все ще се намери някой с лоши намерения да прави пакости с данните Ви на показ.

Link to comment
Share on other sites

Вероятно си погледнал, но все пак:

http://it.jobs.bg/f1643576 - системен администратор Адеко - не всеки е работил с HP EVA И сториджи, но всичко се учи, а и като гледам от доста време се занимавате с това..

Не знам дали си пращал cv на някои от големите компании - ако не си, го направи, не вреди :).

Успех с търсенето.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Аз съм честен човек. Който злоупотреби, ще бъде наказан. Черна барета.

Лично мнение: махни си Автобиографията. Все ще се намери някой с лоши намерения да прави пакости с данните Ви на показ.

 

Благодаря за информацията, но ми омръзна да съм селски фелдшер за жълти стотинки. За акъла трябва да се плаща. Няма повече да бърша насрани тъпи гъзове за жълти стотинки.

Вероятно си погледнал, но все пак:

http://it.jobs.bg/f1643576 - системен администратор Адеко - не всеки е работил с HP EVA И сториджи, но всичко се учи, а и като гледам от доста време се занимавате с това..

Не знам дали си пращал cv на някои от големите компании - ако не си, го направи, не вреди :).

Успех с търсенето.

 

Момчета, в сивата икономика съм. Имам абсолютно чисто военно полицейско и съдебно досие. Безработен, без социални помощи. На който ми помогне, 20% от заработената сума. Не подценявайте четвърт вековен компютърен опит. Във Ваша полза е. Заедно можем ВСИЧКО! Да сте здрави, докато сте живи и запомнете от един умен човек, че смисълът на скапания ни живот е да си помагаме - кой с каквото може. През живота си, не съм откраднал един пирон и една стотинка. Много неща не знаете за мен. Надявам се някой ден да се видим. Аз черпя.

Link to comment
Share on other sites

Започвам да се притеснявам за мен щом човек с такава автобиография не може да си намери работа... Ами админи в джобса всяка седмица се търсят. Подаваш ли си?

Link to comment
Share on other sites

Сигурно е малко смешно някой с 4-5 години стаж в областта на системното/мрежовото администриране да дава акъл, но все пак - CV-то според мен е за коша. Буквално си личи, че е написано по образец. Изглежда малко тип "знам кунг-фу, карате, джудо, айкидо и други подобни думички". Не твърдя, че сте некомпетентен, твърдя, че не се рекламирате достатъчно добре.

 

По мое мнение зарежете тотално бланката на jobtiger, и си изгответе своя. Щото въпросния работодател, като получи 50 еднакви CV-та, или изглеждащи еднакви в един момент спира да чете. Това азбучно изреждане на хубави думички е голяма глупост.

 

Мое лично мнение (а и печеливш подход) е да се изброят предишните работодатели, задълженията там, Вашия принос към дадената компания (примерно в предишната ми работа в Агрия самоинициативно внедрих Linux-ки сървър с елементарен firewall и филтриране на web content c proxy server, което е отразено в CV-то), като всичко това - максимално кратко и ясно.

 

В списъка с уменията за мен е излишно да се споменава целия софтуер/протоколи, с които сте работил. По-важни неща, като "Администриране на Windows-based server-и, изграждане и поддръжка на мрежи, програмиране на С, С++, отлично владеене на офис пакет и т.н. в резюме" според мен е повече от достатъчно. Просторното CV отегчава работодателя.

 

И най-важното нещо според мен е едно добре формулирано мотивационно писмо - тоест, да обясните защо искате да работите в дадена компания, да докажете какво в компанията Ви харесва (нужно е известно предварително проучване), с какво мислите, че можете да допринесете за компанията.

 

Но... аз лично дезертирах от Пловдив, защото не виждам голяма надежда в IT сектора... Най-много да си Гошо Хакерчето в някой цех да работиш всичко от опъване на кабел до настройването на скайпа на шефа...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...