Jump to content
BulForum.com

проблем с windows 7


SpI7_FiRe

Recommended Posts

брат ми се е опитал да отвори някакъв .exe файл с мозилата с Open With и е оставил тикчето на Awlays use this... сега всички exe-та са .lnk .. някой има ли идея как да го оправя :?

Link to comment
Share on other sites

Май беше по-добре вместо да пускаш цяла тема само за един въпрос, да пишеш в друга по-подходяща за целта тема (има такава за Win7, а и "нестандартните въпроси" също са подходящи). Не съм работил досега с Win7, но би трябвало да е подобно както в XP - отваряш експлорера (не IE) - tools->folder options->file types. След това намираш на буква "e" - ".exe"-то и му махаш зависимостта (или я сменяш). По принцип с десен бутон върху всяко '.exe' би трябвало да имаш в излизащото меню опцията "open with" и да и избереш с какво да го отвориш, без значение, че вече е слагана отметка за асоциация.

 

Самоче за EXE-то няма как да избереш програма с която да го отвориш.

 

Не се пишат 2 писма + пост във форум едновременно, от мен да го знаеш....освен ако нямаш сив четириядрен процесор. :throw:

Link to comment
Share on other sites

Май беше по-добре вместо да пускаш цяла тема само за един въпрос, да пишеш в друга по-подходяща за целта тема (има такава за Win7, а и "нестандартните въпроси" също са подходящи). Не съм работил досега с Win7, но би трябвало да е подобно както в XP - отваряш експлорера (не IE) - tools->folder options->file types. След това намираш на буква "e" - ".exe"-то и му махаш зависимостта (или я сменяш). По принцип с десен бутон върху всяко '.exe' би трябвало да имаш в излизащото меню "open with" и да и избереш с какво да го отвориш, без значение, че вече е слагана отметка за асоциация.

 

Самоче за EXE-то няма как да избереш програма с която да го отвориш. :)

 

Трябва да влезнеш в регистрите на това място и да изтриеш този ключ/папка.

 

[HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\FileExts\.exe\UserChoice]

 

Като стигнеш до .exe ще видиш 3 папки. UserChoice не трябва да го има. Изтрий го и ще се оправи.

Link to comment
Share on other sites

файловете вече се отварят след като изтрих папката в регистрито UserChoice обаче от тази папка на .lnk

сега обаче остана друг проблем всички такива файлове имат еднаква иконка (тази на страница с логото на мозилата) някакво решение и за това да има?

благодаря за бързите отговори

Link to comment
Share on other sites

файловете вече се отварят след като изтрих папката в регистрито UserChoice обаче от тази папка на .lnk

сега обаче остана друг проблем всички такива файлове имат еднаква иконка (тази на страница с логото на мозилата) някакво решение и за това да има?

благодаря за бързите отговори

 

Защо си трил от папката на lnk? Трябваше от .exe да изтриеш. Lnk не ти е файловата асоциация...

Кои "такива" файлове са с иконата на мозила?

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...