Jump to content
BulForum.com

Кандидатстване във ВУЗ


Recommended Posts

Здравейте!Аз съм момче 11 клас,чудя се какво да кандидатствам догодина.Искам да ви попитам по-специално за специалността "Стопанско управление" в Пловдивския Университет!Моля за малко информация с какъв изпит се кандидатства,приемат ли и с матура,имали по-късно реализация с тази специалност и не на последно място вашите мнения като цяло? :))

Link to comment
Share on other sites

Реализацията е, че ставаш милионер B) Ако не успееш да се реализираш - оставаш нископлатен/безработен.

 

Моя съвет е, ако смяташ да работиш "на заплата" - забрави за икономически специалности! Ако семейството ти няма как да ти помогне после - отложи икономическото образование и завърши нещо, което да ти носи нормален доход от заплата и чак тогава действай.

 

Това са общи разсъждения/наблюдения по темата. Конкретно за качеството на ПУ, нека някой друг да "даде акъл".

Link to comment
Share on other sites

Реализацията не зависи от висшето ти, а от теб самия. Едно висше образование няма да ти даде професия. Ще ти даде общи познания и евентуално шанс да започнеш да учиш дадена професия.

Link to comment
Share on other sites

Моя съвет е, ако смяташ да работиш "на заплата" - забрави за икономически специалности!

Това е единствено вярно за завършващите икономика в ПУ и УНСС. Познавам доста хора завършили из топ икономическите университети из Европа и Щатите. Те са хората градящи нови икономически модели и надуващи балони. Дали това е правилно или не е сложен въпрос, но поне техния живот е доста приличен.

 

Към автора на темата: ако можеш да си го позволиш и имаш потенциал, не го задушавай в ПУ. В случай, че го направиш - то поне го направи със съзнанието, че е необходимо да полагаш допълнителни усилия за да си конкурентно способен на твоите западни колеги.

Link to comment
Share on other sites

И аз се бях насочил към икономическите специалности, но се разубедих и сега завършвам ТУ-София и заминавам към Швейцария най-вероятно да уча някаква икономика. Избери си сам с какво ти се занимава, а не да учиш икономика или нещо друго, което го учия само, защото е модерно.

Link to comment
Share on other sites

Това е единствено вярно за завършващите икономика в ПУ и УНСС. Познавам доста хора завършили из топ икономическите университети из Европа и Щатите. Те са хората градящи нови икономически модели и надуващи балони. Дали това е правилно или не е сложен въпрос, но поне техния живот е доста приличен.

 

Към автора на темата: ако можеш да си го позволиш и имаш потенциал, не го задушавай в ПУ. В случай, че го направиш - то поне го направи със съзнанието, че е необходимо да полагаш допълнителни усилия за да си конкурентно способен на твоите западни колеги.

Ключовата дума беше "заплата". Ако участваш с капитал вече нещата се променят драстично.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...