Jump to content
BulForum.com

Recommended Posts

Здравейте , преди околу година и половина си закупих климатик LG КАH 12 Bio на лизинг. В магазина от който го закупих ме убеждаваха,че ще ме топли безпроблемно през студените зимни вечери.

Обаче ,вече втора зима се оказва обратното! На 2 пъти му сменяха и доливаха Фреона, тестваха го в сервиза и нищо . Сега чакам сервиза да ми опише параметрите в протокол и ако може да го сменя с друг модел по възможност Инверторен с доплащане...

Имате ли идея ако това не стане, защото според тях на климатика всичко си му било нормално ,дали и как би се поправил да работи добре в режим на охлаждане?

Link to comment
Share on other sites

 

...дали и как би се поправил да работи добре в режим на охлаждане?

 

 

Охлажда,но не топли! А го взех предимно за отопление!

Онова горното как да го разбираме тогава? Освен това не е упоменато на какво и колко голямо помещение е монтиран, както и дали става дума за недоразмразяване, прекалено силно обледеняване или просто не може да подържа зададената температура?

Link to comment
Share on other sites

Онова горното как да го разбираме тогава? Освен това не е упоменато на какво и колко голямо помещение е монтиран, както и дали става дума за недоразмразяване, прекалено силно обледеняване или просто не може да подържа зададената температура?

 

Не може да поддържа зададена температура през зимата , и постоянно влиза в режим на размразяване. Днес го демонтираха и ще го пращат в Официалния сервиз на К и К електроникс в София..

Link to comment
Share on other sites

Вкъщи имахме подобен пролем с една "Осака", само че той и не охлаждаше като хората (т.е. проблемът при всички положения беше в климатика), но от фирмата, която го бяхме купили твърдяха, че просто възможностите му са такива. В крайна сметка го сменихме, понеже климатикът беше напълно безполезенninja.gif Дано твоят случай да е друг и да си решиш проблема било то със замяна или ремонт на стария ;)

Link to comment
Share on other sites

Вкъщи имахме подобен пролем с една "Осака", само че той и не охлаждаше като хората (т.е. проблемът при всички положения беше в климатика), но от фирмата, която го бяхме купили твърдяха, че просто възможностите му са такива. В крайна сметка го сменихме, понеже климатикът беше напълно безполезенninja.gif Дано твоят случай да е друг и да си решиш проблема било то със замяна или ремонт на стария ;)

Благодаря ти от сервиза не можаха ,да го поправят цели 2 години и втора зима не топли ... Днес го изпратиха в Техномаркет ,от където го закупих ,за да се тества в основния им сервиз в София. Издадоха протокол и дано се смени,защото за ремонт и дума да не става,като гледам :)

Link to comment
Share on other sites

И аз имах Осака и не топлеше. 3 пъти го пращаха и накрая му изтече гаранцията. Много ясно че ще казват че нищо му няма. И на моя така казваха. Пращаха го чак в Бургас за ремонти и в студената зима съм чакал 1 месец за да ми го върнат и да ми кажат че топли нормално апък беше по развален и от преди. Съвета ми е ако не ти го оправят, а те няма да го - отивай в комисията на потребителите и се оплачи там пък дано ти го сменят преди да ти мине гаранцията. Ако не се оплачеш няма да ти го сменят на 100%

 

 

Link to comment
Share on other sites

Така ще е момци! Като всичко живо скача на най-евтинкото (съответно най-големият боклук)... и като дойде зимата и глей рев до небесата. Просто тези бангии, толкова си могат, ако ще и на Марс да ви ги изпращат - лайното си е лайно... Ама к'во ли съм седнал и аз да приказвам...

Link to comment
Share on other sites

Така ще е момци! Като всичко живо скача на най-евтинкото (съответно най-големият боклук)... и като дойде зимата и глей рев до небесата. Просто тези бангии, толкова си могат, ако ще и на Марс да ви ги изпращат - лайното си е лайно... Ама к'во ли съм седнал и аз да приказвам...

 

Напълно съм съгласен с теб, но до някъде нещата опират и до финансови възможности :) Ние бяхме с 2 Осаки едната 9ката, която споменах, другата беше инверторен 18ка, от който не мога да се оплача(топлеше и охлаждаше добре), но пък електрониката му изпуши точно на 3 години и 10 дена (10 дена след изтичане на гаранцията) и след доста разговори с майстори повечето от които изобщо не искаха и да чуят да го ремонтиратbiggrin1.gif В момента се топлим/охлаждаме с два Daikin-a единия си е японски, другия е произвеждан в Чехия или Белгия не си спомням, разбира се, разликата с Осака е от земята до небето, но и разликата в цената не е малка - 9ка Осака го купихме за 400-500лв, 10ка Daikin го взехме за 1500+лв (в момента цената на същия е 1200лв). Т.е. тука говорим за цени х3, че и повече в сравнение с евтините климатициunsure.gif

Link to comment
Share on other sites

Принципно си прав за финансовата страна на нещата. Обаче...! Обаче от години вече, хората могат да си взимат климатици на лизинг...., което и всъщност доста честа правят. Тук вече започва да смърди кучето. Взимат си на изплащане..., отново същите бангии, но с оскъпяване. И това защото комшията, аверчето, бабата, дядото и т.н. са препоръчали марката, щото - Найш къв хипер, супер, дупер климатик имам!? А правилният подход е да пратиш комшията на майната му, да седнеш да попиташ гугъл що за животно е това климатика... и после да посравняваш малко параметри по сайтовете на продавачите (поне за параметрите вече се научиха да не лъжат). И те, така...

Link to comment
Share on other sites

Аз имам два климатика, единия е Фуджицу, а другия Осака, като и двата не са инверторни. През последната седмица единствено Фуджицуто се справи с минусовите температури. Комшията ми има Панасоник и доста се оплаква от него, сега е решил и той да си слага Фуджицу. Това дето ти го казвам е единствено от лични наблюдения, за по-професионално мнение, трябва да изслушаш gado.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...