Jump to content
BulForum.com

MediaPlayer Classic x64+5.1 Audio


vikktor

Recommended Posts

Здравейте и честита нова година.

 

Имам нужда от помощта ви, за да подкарам 6 канално аудио да върви на колоните. Рових се из интернет но не успях да разбера кой филтър как се настройва и как работят заедно, за да се получи това, което трябва.

Ще съм ви благодарен, ако ме упътите през настройките на MediaPlayer Classic x64 за да го направя да свири като за кино : )

 

Благодаря ви и късметлийска година.

Link to comment
Share on other sites

Не съм сигурен дали самия плейър има някакво отношение. Аз лично, не го използвам. Използвам съм предния WMP 6, който си беше в Win XP. Classic ми идва ненужно тежък.

 

В WMP 6, настройките бяха в кодеците, а не в плейъра (затова го и ползвах, защото даваше достъп до настройките на кодеците директно). Предполагам, че и тук трябва да е така и с помощта на настройките на AC3 Filter-а, ще можеш да си пуснеш всичките говорители.

 

Сега какъв е ефекта? Само предните ли работят? Нали източника ти е с 5.1 канален звук със сигурност?

Link to comment
Share on other sites

MediaInfo

Audio
ID                                   	: 2
Format                               	: DTS
Format/Info                          	: Digital Theater Systems
Codec ID                             	: A_DTS
Duration                             	: 1h 56mn
Bit rate mode                        	: Constant
Bit rate                             	: 1 510 Kbps
Channel(s)                           	: 6 channels
Channel positions                    	: Front: L C R, Side: L R, LFE
Sampling rate                        	: 48.0 KHz
Bit depth                            	: 24 bits
Compression mode                     	: Lossy
Stream size                          	: 1.23 GiB (15%)
Language                             	: English
Default                              	: Yes
Forced                               	: No

 

проблема е, според моята диагностика, че аудиото не минава през AC3 филтърът, а през някакво друго.

Сега го чувам стерео, понякога звукът е ужасно качество.

Link to comment
Share on other sites

Влез във филтъра при това положение и го настрой да е 5.1. После го настрой да прихваща и такъв тип кодировка. В случая - DTS.

 

Остави после контролния панел на филтъра отворен и пусни филма. Виж дали отчитат индикаторите някакво движение по звуковите канали. И виж дали Output и Input си съвпадат.

Link to comment
Share on other sites

точно това ми е въпроса - как стават тези настройки

с помощта на graphedit разбирам, че не се ползва ac3 филтърът

4bf7c31e20d6c40d315aa8c5d158dd8c.png

Link to comment
Share on other sites

От настройките за аудиото, трябва да има начин да сложиш Audio декодера да е AC3 Filter-а (ако го нямаш, го инсталирай), а не FFDShow-а.

 

Сега ме караш да слагам програмата... :)

 

Нямам кодеци обаче. Нямам и филми.

 

View > Options > Playback > Output

 

Виж дали там няма да намериш нещо за AC3 Filter. Подсигури преди това, че го имаш инсталиран.

 

Също видях и надолу: Internal Filters

 

Тъй като при мен няма нищо, всичко ми е чекнато в тази секция. Пробвай да махнеш отметките на DTS/AC3 и отдолу, от External Filters, избери AC3 по някакъв начин и му направи настройките.

Link to comment
Share on other sites

А, ето че external filters изобщо не го бях забелязал

Положението сега е следното

32ab17e1333f29810173c20c2d3e13fc.png 229fadfc8b3c33b3b522c4b2ceb4e00c.png 3387631c2932a8e1fb966eb023b6c8cc.png

 

като пусна видео и долу в таск бара виждам само Хaali Media Plitter, което до колкото разбирам, означава, че отново аудиото минава не от където трябва.

 

и още един въпрос - беше споменал да оставя някакъв филтър отворен, за да видя аудиото от къде минава - какво имаш впредвид?

Ще потърся сега дали тези ac3 дето съм сложил са неправилните....

Link to comment
Share on other sites

Сложи този филтър:

 

http://ac3filter.net/

 

Ще ти се появи дори в контрол панела на Уиндоуса. От там можеш да го отвориш и да го настроиш. Сложи в програмата да се ползва само той.

 

После, пусни филма и отвори настройките на филтрите докато върви филма. Отвори тези на AC3 Filter. Ще видиш това. В ляво си настрой Output-а и потърси горе в табовете къде да му настроиш асоциациите.

 

211.jpg

 

 

Като ти върви филма, ако минава през AC3Filter-а, тия Levels в дясно ще са ти активни. Поне Input. Aко Output показват същата активност като Input, както в случая, значи всичко е наред и си работи.

Link to comment
Share on other sites

филтърът казва, че работи само offline, т.е. не може да работи докато върви видео, но както и да е - намерих проблема

455fc5af049708a2f85597d00cfaa0fc.png

 

аудиото минава и през ffdshow, което го прави STEREO - изключвайки го с тази програма (с graphedit променям стрелките) и пускайки аудиото от нея, свирят всички колони, но в плейъра (Media Player Classic x64 1.5.нещо-си) не виждам от къде да изключа този филтър

и пак, извинявам се, в internal filters какво означават двете колони Source Filters и Transform Filters?

Link to comment
Share on other sites

филтърът казва, че работи само offline, т.е. не може да работи докато върви видео, но както и да е - намерих проблема

 

Казва, че работи офлайн, защото си пуснал панела без да е вървял файл. Ако вървеше файл, нямаше да изкара съобщението.

 

Оправи ли проблема в крайна сметка? Тръгна ли всичко през AC3Filter-а?

Link to comment
Share on other sites

Казва, че работи офлайн, защото си пуснал панела без да е вървял файл. Ако вървеше файл, нямаше да изкара съобщението.

 

Оправи ли проблема в крайна сметка? Тръгна ли всичко през AC3Filter-а?

 

върви си филмът

07c100880da928b70b1a74fd2599688e.png

 

не съм го оправил, но разбрах проблемът

Link to comment
Share on other sites

Добре де, нека да завършим темата и да не я оставяме така недовършена, защото може да има и други с подобен проблем

 

Това, което направих аз, което ми помогна и реши проблемът, беше да ънинсталирам всичко (да се чете: K-Lite Codec Pack) и инсталирах AC3Filter от техния официален сайт.

Филмите тръгнаха с 5.1 аудио, но вчера забелязах, че JetAudio, което ползвам за слушане на музика, работи само с 2 колони (дори не ползва SW не знам по каква причина) и инсталирах отново K-Lite Codec Pack като внимателно подбрах Филтрите, които да инсталира.

Link to comment
Share on other sites

И аз не бях, докато преди години в кратък период от време не ми се струпаха една камара приятели с различни проблеми, всички до един свързани с K-Lite Codec Pack. Тогава го намерих и от тогава го ползвам ако ми трябват кодек пакове.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Затова никога не използвам K-Lite, а Cole2K Media.

 

Ще се възползвам от този коментар, т.к. пак нещо нередно става - звучи АДСКИ яко през GraphEdit-а където уж всичко трябва да е наред, а през различните плейъри (пробвах стандартния Media Player Clasic, KMPlayer Portable и JetAudio) се чува съвсем различно .... потресен съм :D

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...