Jump to content
BulForum.com

СПАД НА НАПРЕЖЕНИЕ 12V


Recommended Posts

ами то се чува спада като отворя да гледам някои клип и заочва да свисти мн странно захранжането е 300 вата ,ако го измеря с мълтицед сиг пак ще покаже пак толкова или нз.Но все пак проблем ли е ако е и толкОва

Link to comment
Share on other sites

А, к'во щеше да е хубаво, ако беше написал и на каква конфигурация се случва това...

Link to comment
Share on other sites

ако го измеря с мълтицед сиг пак ще покаже пак толкова или нз

 

 

зависи от мулицера ако е китаиски от 20 кинта ще покаже нещо си (ако земеш 2 такива може да дават о.5 волта разлика)

ако е изтизнки ще покаже колкото е и наи вероятно показанеито ще е разл от това коет очита дъното.

Link to comment
Share on other sites

зависи от мулицера ако е китаиски от 20 кинта ще покаже нещо си (ако земеш 2 такива може да дават о.5 волта разлика)

ако е изтизнки ще покаже колкото е и наи вероятно показанеито ще е разл от това коет очита дъното.

И китайчетата, ако питаш мен, имат необходимата точност за домашна употреба. В днешно време мултимерите са базирани на интегрални схеми, които във всеки един случай работят по еднакъв начин, та разлики големи едва ли има при пълна изправност :)

Link to comment
Share on other sites

Преди 2-3 месеца ми изпуши захранването, което беше 350w fortron, един приятел ми даде също 350w захранване JNC или нещо подобно, което така и не успя да подкара конфигурацията ми. Мисълта ми е, че ако захранването на колегата е някаква noname-ка е твърде вероятно да е недостатъчно и някои параметри да са се променили с времето ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

И китайчетата, ако питаш мен, имат необходимата точност за домашна употреба. В днешно време мултимерите са базирани на интегрални схеми, които във всеки един случай работят по еднакъв начин, та разлики големи едва ли има при пълна изправност :)

 

Имат точност, но не са калибрирани в завода ;)

Освен интегралните схеми сещаш се предполагам, има делители. А сега се сети с каква прецизност са резисторите в делитела на мултимер за 20лв (който от китай излиза за 3лв :D )

Link to comment
Share on other sites

Имат точност, но не са калибрирани в завода ;)

Освен интегралните схеми сещаш се предполагам, има делители. А сега се сети с каква прецизност са резисторите в делитела на мултимер за 20лв (който от китай излиза за 3лв :D )

5/10% е толеранса на масовите резистори, принципно. Какви има вътре-не знам, не съм си играл да гледам, но няма да са по-лоши от толеранса, който написах.. Реално цифровият мултимер не е някакво гениално изобретение и за едно АЦП, делител и още някои нещица не може да искаш някаква невероятно висока цена... :P А точността им е около 0,5%-1%, което си е достатъчно за некапризни неща.

Link to comment
Share on other sites

Ооо, някой ако иска да му дам едно китайче, което при всяко мерене си показва различно - 12V може да ги изкара 11, 10, 14... В същото време със стрелкови уред, стойността на мърда от 12.05V.

Link to comment
Share on other sites

Ооо, някой ако иска да му дам едно китайче, което при всяко мерене си показва различно - 12V може да ги изкара 11, 10, 14... В същото време със стрелкови уред, стойността на мърда от 12.05V.

Моето китайче за 7лв пък има сравнително висока точност. ;) DT 830D

Link to comment
Share on other sites

Не исках да се отклонявам сериозно от темата, но като си голям философ, обясни защо трите ми стари руски мултимера с добър клас на точност за аналогови (1-1.5%) при подадени 12.0V отчитат около 12V, осцилоскопа също там някъде, единия китайски 11.3V, другия 12.5V? Да не говорим ампермера на големия обхват с тоя шунт - запоено парче жица както дойде дава много голяма разлика. Мерели 20A... ти виждал ли си дебелината на кабела в сондата :blink: медта е скъпа все пак и трябва да се пести :laughing:

Имали клас на точност... по кой стандарт, по китайския по който касетофоните са 500 вата ли :lol:

 

Истинската измервателна апаратура СТРУВА МНОГО ПАРИ. При положение, че нисък модел на Fluke е 300+ лв какво си тръгнал да ми обясняваш че видиш ли китайските ментаци по 7лв били точни :confused

 

Да, вършат работа за известно време.Когато се занимавах повече смених поне 6-7 китайски на цени от 10 до 100лв. И понеже не мога да отделя пари за нещо истинско си взех стари руски и така...

По принцип всичко истинско и качествено, колкото и да не ни харесва е СКЪПО.

Link to comment
Share on other sites

....

Обещавам ти да сверя мултимера със стар руски стрелкови уред и та покажа резултатите. Датчик на дънната платка отчита на 12V линия съответно 12,23V. Мултимера отчита почти толкова. Или и 2-те имат еднаква степен на грешка, или и 2-те приблизително точно отразяват действителността.

Всички сме наясно, че евтините сонди са с тънки проводници и ограничават максималният ток по тях. Казвам, че за парите си са относително точни и грешките им не са фрапантни.

Истинската техника струва пари, ама аз лично нямам и работя с поялна станция за има-няма 30лв, китайска ZD98 и с мултимер DT-830D, защото няма пари за повече..

И аз бих желал Велер, и осцилоскоп, и мултимер скъп..Но се налага да работя с евтинячета, като ги следя да са поне относително точни...

Иначе, че са далеч от скъпата апаратура, спор няма.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...