Jump to content
BulForum.com

Проблем с монитора


playful

Recommended Posts

Снощи, за първи път ми се случва, включвам си компютъра , монитора тръгва за няма и секунда и спира да предава картина , но лапичката си му свети че работи. Изведнъж пак показва картина за по-малко от секунда когато зарежда уиндоуса . На тонколоните си чувам нормалните звуци ,че компютъра е тръгнал. като изключа и пак включа монитора от копчето , пак дава картина за по-малко от секунда и изчезва. Извадих го от буксата на компа , пак го вързах , но ситуацията е същата.

Някакви предложения и съвети?

Link to comment
Share on other sites

Пробваш монитора на друго РС, или друг монитор на това РС. Едва ли е софтуерен проблема. Не си написал какъв е монитора, марка, тип, модел?

Link to comment
Share on other sites

Виж картата дали е "закотвена" добре за дъното... духни в буксичката да видиш... може да не прави хубав контакт ако е замърсена с прах или нещо друго (случвало ми се е), също така ако използваш преходник от картата към монитора, пробвай да го смениш с друг, а може и в самото копче да е проблема даже.

 

Пробвай компютъра с друг монитор и монитора ти с друг компютър за да установиш от къде идва проблема, от картата или от монитора точно.

 

Това е, както вика съфорумникът по-горе... за пробата се правят тези неща.

Link to comment
Share on other sites

Разбрах :) след малко ще пробвам и ще кажа резултата

Дам същото се повтаря и като го вържа на дугия компютър... ;(

 

 

Виж картата дали е "закотвена" добре за дъното... .....

Това е, както вика съфорумникът по-горе... за пробата се правят тези неща.

Чукча писател, а? :)

 

-----------------------------

 

 

Ако все пак дава картина за малко може да е някоя електроника при това някаква глупава защита да е сдала багажа. Свестен сервиз обаче не се сещам аз. Питай в нестандартните въпроси все някой ще се сети.

Link to comment
Share on other sites

Виж картата дали е "закотвена" добре за дъното... духни в буксичката да видиш... може да не прави хубав контакт ако е замърсена с прах или нещо друго (случвало ми се е), също така ако използваш преходник от картата към монитора, пробвай да го смениш с друг, а може и в самото копче да е проблема даже.

 

Пробвай компютъра с друг монитор и монитора ти с друг компютър за да установиш от къде идва проблема, от картата или от монитора точно.

 

Това е, както вика съфорумникът по-горе... за пробата се правят тези неща.

 

пробвах монитора на друг компютър и резултата беше същия :) така че проблема трябва да е от него.....

Link to comment
Share on other sites

Одеве го вързах отново , като цяла вечер беше изключен и от контакта , резултата беше същията , само че седя 5-6 секунди преди да изчезне картината за разлика от вчера когато образа беше за няма и секунда

Link to comment
Share on other sites

Остави го за една година и после ще може да го ползваш за един час и шестнайсет секунди... невероятно е нали!?

Link to comment
Share on other sites

Занесох си монитора на ремонт и вече е готов даже и 2 месеца гаранция за сменените части ми дадоха.... излезе ми 37лв- 7 части и 30 труд :D

На наименование на сменените части пише : ИС P050H=4511 - 2бр

С ЕЛЕКТРОЛИТЕН 470/25v -3бр

С ЕЛЕКТРОЛИТЕН 1000/25v - 2бр

Дано на някой с подобен проблем информацията да му е полезна

Link to comment
Share on other sites

40лв за ремонт на монитор за 40лв просто не си заслужават ако няма някаква много силна сантиментална стойност.

 

Или ако не можеш да отделиш повече от 40 лв , когато парите ти трябват за много по-важни и стойностни неща :)

 

"Всичко е относително" е казал един много умен човек

Link to comment
Share on other sites

40лв за ремонт на монитор за 40лв просто не си заслужават ако няма някаква много силна сантиментална стойност.

 

Нов монитор е около 300-400 все пак...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...