Jump to content
BulForum.com

Проблем с компютъра


Recommended Posts

Здравейте, имам гаден проблем с компютъра и не знам на какво точно се дължи това. Понякога когато играя компа ми блокирва и не мога да направя нищо докато не го рестартна. Някой път и след рестарта не се оправя веднага започва да зарежда стига до надписа с Windows XP и блокирва пак и трябва пак да се рестартира докато се оправи и накрая ми изкарва менюто където да избирам дали да стартирам Windows по нормалния начин или под Safe mode и се оправя. Въпроса ми е дали проблема може да е от Windows или някоя част на компа да прави проблеми?

 

Конфигурацията ми е добра . Intel Core 2 Duo E8500 3,16 Ghz , 4GB Ram , Nvidia Geforce 9800 GTX+, HDD 500GB Seagate Barracuda, XFX 680i LT SLI Motherboard Review :: NVIDIA 680i LT SLI Chipset.

Link to comment
Share on other sites

Прилича на проблем с охлаждането на видеокартата или процесора. Отвори и провери чарковете и вентилаторите/кулърите из вътре.

Link to comment
Share on other sites

Здравейте, имам гаден проблем с компютъра и не знам на какво точно се дължи това. Понякога когато играя компа ми блокирва и не мога да направя нищо докато не го рестартна. Някой път и след рестарта не се оправя веднага започва да зарежда стига до надписа с Windows XP и блокирва пак и трябва пак да се рестартира докато се оправи и накрая ми изкарва менюто където да избирам дали да стартирам Windows по нормалния начин или под Safe mode и се оправя. Въпроса ми е дали проблема може да е от Windows или някоя част на компа да прави проблеми?

 

Конфигурацията ми е добра . Intel Core 2 Duo E8500 3,16 Ghz , 4GB Ram , Nvidia Geforce 9800 GTX+, HDD 500GB Seagate Barracuda, XFX 680i LT SLI Motherboard Review :: NVIDIA 680i LT SLI Chipset.

На мен така ми правеше стационарката и стигна до изкарването на същото меню да избирам дали да стартирам windows по нолмалния начин или под safe mode,инсалирах нов windows и всичко се оправи,според мен там ти е проблема,ама виж може и както казва колегата да ти се е измъкнало някое кабелче на вентилатора на видео картата и от там да ти прави проблеми.

Link to comment
Share on other sites

На мен така ми правеше стационарката и стигна до изкарването на същото меню да избирам дали да стартирам windows по нолмалния начин или под safe mode,инсалирах нов windows и всичко се оправи,според мен там ти е проблема,ама виж може и както казва колегата да ти се е измъкнало някое кабелче на вентилатора на видео картата и от там да ти прави проблеми.

 

Изкарването на буут менюто изобщо не е показателно. Вади го, защото му прекъсва нормалното зареждане на уиндоуса.

 

Щом се случва при игри, или е замърсен вентилатора на видеокартата, или захранването ще си отива ако е някакво гадно или е малко. Не е написано какво е, но за нормално функциониране на тия компоненти, трябва да е поне 450-500W реални.

Link to comment
Share on other sites

Благодаря за бързите отговори. Чистя си редовно компютъра и вентилаторите ми работят добре и не загрява, но имам чести токови удари унас можели това да е повредило нещо?

Link to comment
Share on other sites

Решение на проблема нямам, просто ми е интересно какво те кара да ползваш ОС от 2001ва на Е8500 и 9800GTX+ :blink:

Link to comment
Share on other sites

Може естествено.

Тествай като начало, рама и харда, и пусни някой тест на проца и т.н.

Това, че го чистиш редовно и вентилаторите въртят, не означава че няма проблем примерно с пастата, може някой кулър да се е разместил, разлепил и т.н. Проследи температурите.

 

За Вин-а, и аз се чудя, но хора всякакви. Това е 10-годишна OS, но явно е една от най-успешните на MS и не е съвсем все едно като да си ползвал DOS през примерно 2004-та :) . Има си определени хардлайнери, които дори на i7 с 6/12ГБ рам търкалят и някое ХР.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...