Jump to content
BulForum.com

Изпита днеска


DMX

Recommended Posts

И аз бях. Беше лесно според мен но резултатите ще кажат по-добре... Имайте предвид че не бях учил изобщо. Дори не знаех какво точно има на изпита.

Link to comment
Share on other sites

бях в новата сграда. тази до Английската гимназия.

темата беше "Доверието извисява духа"

 

@GeorgiK : е чак толкова лесно не беше. то само така ти се струва. като имаш на предвид че ти зимат по 0.25 за всяка грешка... това дали си написал 24 или 27 думи в първата задача (примерно), ти сваля 1 единица почти.

 

според вас "припива ми се" правилно ли е? а "шаввам" ?

Link to comment
Share on other sites

"припива" е правилно, но "шаввам" доста ме съмнавя... струва ми се, че в зависимост от смисъла може да се използват и двете, но може и да бъркам.

Link to comment
Share on other sites

Припива е правилно...другото странно защо го нямах аз...

Абе може и да си прав. Както виждаш аз съм невежа. Хич не знаех как се оценява.

Link to comment
Share on other sites

"припива ми се" е правилно, но не беше написано на никой от листовете на хората от моята аудитория. бяха поне 50 човека. така че... тва на вид просто и лесно нещо.. пак ще свърши с 60+% двойки. шаввам също е правилно. "шаввам" - шаввам един път и спирам. шавам - шавам постоянно и не се знае кога ще спра. тая езикова култура си е*ало майката.

 

П.С. шаввам го нямаше в теста. просто го давам като пример. има още доста толкова подвеждащи. в интерес на истината и припивам и препивам са правилни.

Link to comment
Share on other sites

И на мен не ми се стори много лесен.Както се казва за тоя тест се учи от 6 до 12 клас.Ама на мен акъла в тоя период ми беше в другата глава и май пак ше се осера.Дано пак 3 да хвана да измия срама :D

А колко бяха верните думи ???

Link to comment
Share on other sites

И на мен не ми се стори много лесен.Както се казва за тоя тест се учи от 6 до 12 клас.Ама на мен акъла в тоя период ми беше в другата глава и май пак ше се осера.Дано пак 3 да хвана да измия срама  :D

А колко бяха верните думи ???

ми незнам.. аз написах 27.

Link to comment
Share on other sites

шаввам - правилно

шавам - правилно

припива - правилно |

препива - правилно |но не са еднакви ;)

 

Междувпрочем,който е ходил на уроци за езиковата култура се е прекарал,особено при Цена Карастанева.Който иска да е БФ,също ще бъде прецакан. :sick :sick :sick

Link to comment
Share on other sites

izkarahte li si izpita dnes v TU-to :) az sega taman se vrashtam :)

 

ма то и там ли има изпит по езикова култура? аз що не знам?

 

шаввам - правилно

шавам  -  правилно

припива - правилно  |

препива - правилно  |но не са еднакви ;)

 

Междувпрочем,който е ходил на уроци за езиковата култура се е прекарал,особено при Цена Карастанева.Който иска да е БФ,също ще бъде прецакан.  :sick  :sick  :sick

 

не че съм бил при тази жена, но защо да се е прекарал?

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...