Jump to content
BulForum.com

Ще работи ли Skype през интернета на GSM-операторите ни?


Recommended Posts

Чудя се много дали да не скоча на eдин Вивателски план за мобилен интернет, щото все още има места в БГ където кабелен нет няма, няма и да има. Основната цел на тази инвестиция е да се ползва Скайп през един лаптоп . Чрез него да се общува с деца и внуци, които, с оглед случващото се в БГ - се намират в чужбина. Съгласно условията на плана обаче , има определен обем на "включени данни на пълна скорост", след което "влиза в сила ограничение на скоростта на 128 Kbps". Тъй като това "нещо" - 128 Kbps , аз не мога да си представя, моля някой по-запознат да каже дали ще е достатъчно за Скайп - без видео, естествено.

Link to comment
Share on other sites

Цък.

Ако може да се вярва.

 

Но аз лично не бих пуснал Скайп на мобилна връзка, особено като се знае какъв трафик прави ако го позабравиш пуснат за няколко часа. Може и да върви аудиото, но аз бих те посъветвал да го пускаш и да се логваш САМО когато смяташ да говориш с някого. Иначе за нула време ще те докара до cap-a от 128 кбита.

Link to comment
Share on other sites

Чудя се много дали да не скоча на eдин Вивателски план за мобилен интернет, щото все още има места в БГ където кабелен нет няма, няма и да има. Основната цел на тази инвестиция е да се ползва Скайп през един лаптоп . Чрез него да се общува с деца и внуци, които, с оглед случващото се в БГ - се намират в чужбина. Съгласно условията на плана обаче , има определен обем на "включени данни на пълна скорост", след което "влиза в сила ограничение на скоростта на 128 Kbps". Тъй като това "нещо" - 128 Kbps , аз не мога да си представя, моля някой по-запознат да каже дали ще е достатъчно за Скайп - без видео, естествено.

 

Достатъчно е за Скайп 128kbit. Това са 15KB/sec. Аудио може и да насича леко, но нормалния чат ще върви без проблем. И на тая скорост на 128kbps виж дали няма друго ограничение, защото Globul я режат.

Link to comment
Share on other sites

Ми дано сте прави и таблицата на сайта на Скайп да е вярна! А това с чата ме разсмя, представих си 60-70-годишни хора да чатят на маймуница :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...