Jump to content
BulForum.com

как да подкарам .dat файлове ??


dxo

Recommended Posts

Имам питане.

 

Имам xx.dat файлове, които са от DVR устройство, но нямам софтуер, с който да ги подкарам. Някои има ли идея как да пусна .дат файловете или да ги преобразувам в ави или нещо подобно.

 

Търсех, пробвах, не става. Някой ако има идея да даде една мисъл помощ.

Link to comment
Share on other sites

Имах преди подобен проблем.

С помощта на FileAlyzer прочетох хедъра на файла и видях какъв кодек изисква.

В моя случай беше GeoVision CCTV MPEG4 Codec.

 

Опитай и по-лесното - преименувай разширението от .dat на .mpg и виж дали ще тръгне.

Link to comment
Share on other sites

Аз пък доколкото знам, повечето DVR записи (независимо от разширението), са специфични формати, които едва ли не само с оригиналния софтуер могат да се четат..

Но не пречи да продължиш с пробите, може след месец да си ги прочел..

Link to comment
Share on other sites

Като за лаик.. как да му сменя разширението на файла от .дат на .мпг :confused

Ама ти сериозно ли?! :woot

 

(онтопик: натискаш Win+E, навигираш до директорията, където е тоя файл, цъкаш с мишката веднъж върху ИМЕТО, натискаш End, натискаш 3 пъти Backspace и изписваш "mpg", последвано от Ентер).

Ако се затрудняваш с термина "навигирам до директория" или не знаеш какво е файлова система или директория, файл, кажи да обясним.

Link to comment
Share on other sites

Зададох въпроса си като за идиот. И отговора ти също бе като за идиот.

Обаче.

Вече пробвах с този вариант с т.нар. rename. Четох го този вариант в гугъла. Според твоите инструкции правя същото. Слагам едно .мпг в името на файла. И като го погледна в някои експлорър ми изписва xx.mpg.dat

A аз именно това искам да избегна. Как да се премахне изобщо това .дат.

 

Свалих една от програмите посочени по-горе. С медия плейър и медия плеър класик пробвах на новоинсталирана 7-ца като си мисля, че съм инсталирал достатъчно кодеци. Обаче и там хава йок.

 

Ще тествам неро-то и файланалайзъра пък да видим.

 

И все пак ако пропускам нещо с преименуването на файла, обяснете ми го така, че дори и да съм идиот пак да го разбера :)

Link to comment
Share on other sites

Мдаа, пропускаш това, че явно изгледа в Explorer ти е такъв че не виждаш разширенията на файловете. Аз откакто ползвам компютри, абс. винаги си показвам разширенията в explorer.

Виж опциите в Tools - Options, там да показва known file types разширенията (май беше с махане на чавка), да не хид-ва known...

И преименувай на воля.

Link to comment
Share on other sites

Зададох въпроса си като за идиот. И отговора ти също бе като за идиот.

Обаче.

Вече пробвах с този вариант с т.нар. rename. Четох го този вариант в гугъла. Според твоите инструкции правя същото. Слагам едно .мпг в името на файла. И като го погледна в някои експлорър ми изписва xx.mpg.dat

A аз именно това искам да избегна. Как да се премахне изобщо това .дат.

 

Свалих една от програмите посочени по-горе. С медия плейър и медия плеър класик пробвах на новоинсталирана 7-ца като си мисля, че съм инсталирал достатъчно кодеци. Обаче и там хава йок.

 

Ще тествам неро-то и файланалайзъра пък да видим.

 

И все пак ако пропускам нещо с преименуването на файла, обяснете ми го така, че дори и да съм идиот пак да го разбера :)

 

Качи го този файл да го пробвам.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...