Jump to content
BulForum.com

1,000,000 posts!


Dreamer

Recommended Posts

Бе гледам сега една база, те постовете са номерирани само по pid, което е праймъри кей. Ако има изтривани постове, дори pid да е 1000000, реално поста няма да е милионния, макар ако се броят и изтритите през годините, да е милионния :) .

Това не пречи да се види кой от постовете точно е милионния. Ако таблицата се нарича posts, а post_id е PRIMARY KEY, който е AUTO_INCREMENT, то тогава се изпълнява следното query:

select * from (select @rownum:=@rownum+1 'rank', p.* from posts p, (select @rownum:=0) r order by post_id) rank_posts where rank = 1000000;

Горното ще извади точно милионния пост, без значение какво точно показва post_id.

Link to comment
Share on other sites

Интересно е обаче брояча на форума дали обхваща изтрите постове? И ако НЕ ги обхваща то може би горното query ще извади поста с номер 1,000,000 дефакто ще е написан преди няколко хиляди поста взимайки предвид изтритите досега?

Link to comment
Share on other sites

Интересно е обаче брояча на форума дали обхваща изтрите постове? И ако НЕ ги обхваща то може би горното query ще извади поста с номер 1,000,000 дефакто ще е написан преди няколко хиляди поста взимайки предвид изтритите досега?

Броячът не трябва да брои изтритите постове. Мисля, че той показва резултата от следното просто query:

select count(*) from posts

Т.е. когато броячът е отброил 1000000 поста, въпросното ID на този пост трябва да е било доста повече от милион.

Пробвай да изпълниш горното query в базата към таблицата с постовете. Само трябва да сложиш вместо posts, истинското име на таблицата и вместо post_id името на съответния PRIMARY KEY. ;)

Link to comment
Share on other sites

... тъй като това е изтрит пост ...

Мдам, майтап. Как пък се падна точно пост от преместените в секцията за "изтрити" постове (защото на практика това не е изтрит пост в истинския смисъл). Точно в това е интригата, че никога не се знае предварително. Midex и Raptor в края на краищата така и не успяха да уцелят момента. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Аз лично преместих този пост вчера, заедно с камара други пляви laughing.gif

 

Кой да е знаел хахахахахахах

 

По време на "преброяването" той си беше на място, "изтриването" е пост фактум.

Link to comment
Share on other sites

Всъщност сега като се загледах забелязах и още нещо... тази тема е номер 100,003, което значи, че по едно и също време сме направили хем 1 милион поста хем 100 хилядна тема... yay!

Link to comment
Share on other sites

Честит милионен пост и от мен, поздравявам всеки, който е допринесъл с нещо да този форум, всеки - който е изразил двоето мнение тук, помогнал е на някой или просто - ей така за спорта е спамил. Поздравявам и всичките ми колеги, защото без такъв екип, едва ли щеше да го има този форум.

 

Останете със здраве!

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...