Jump to content
BulForum.com

търся програма която да свали защитата на диск с данни


Altavia

Recommended Posts

Здравейте 

трябва ми програма която да премахне защитата на диск с данни,

пробвах една камара програми - poweriso, alcohol, dvdfab, anydvd и нищо не става 

трябва ми точно програма за рипване или правене на виртуален диск от диск за данни 

Link to comment
Share on other sites

Много общо си го обяснил - какъв е тоя диск с данни CD или DVD, с какъв тип защита е (какво иска - парола или друго за да се прочете), искаш само да го разчетеш или защитата е да не може да се копира и търсиш програма с която да си го изкопираш (май само това последното ти трябва доколкото усещам)...А с BlindWrite опита ли? Или с CloneCD / CloneDVD? Ако не ти се рови по тракерите да ги търсиш, може да опиташ и една безплатна - RipIt4Me.

Link to comment
Share on other sites

диска е двуслоен и кам 6,5 Гб , на него има правила за безопастност , теми и тест за изпит техника на безопасност на труда



идеята ми е да направя копие или рип на диска , защото не е мой и трябва да го върна,

вече направих няколко различни исо копия но при стартиране се разпознава че е виртуален диск и не тръгва 

Link to comment
Share on other sites

Доколкото разбирам не става дума само за мултимедийно съдържание, което да се компресира до еднослоен диск, а за интерактивен диск.
@Altavia, oпита ли директно копие на двуслоен диск?

Link to comment
Share on other sites

DVD Shrink!?!?!? Ползвам я от години и върши перфектна работа. Също можеш и да конвертираш ДВД-то от DVD 9 до DVD 5.

не става с тази програма , моя диск не е видео 

 

Доколкото разбирам не става дума само за мултимедийно съдържание, което да се компресира до еднослоен диск, а за интерактивен диск.

@Altavia, oпита ли директно копие на двуслоен диск?

копирах виртуален диск , но не става , при стартиране веднага се получава съобщение ,че диска е виртуален

 

мисля, че програмата с която се рипват игри ще свърши работа , ако някой знае такава програма да помага :)

Link to comment
Share on other sites

Ами той ако вече си има коректно свален имидж, дори няма нужда да ползва някоя от горепрепоръчаните програми, а само трябва да си го запише на реален диск и би трябвало да тръгне, но само ако го е свалил 1:1, иначе няма да стане. По-скоро онова отчита дали информацията е на реален или виртуален диск и ако е второто - не ще да тръгне.

Link to comment
Share on other sites

според Мидекс единственото решение да си взема двуслоен двд диск и да го запиша?

Link to comment
Share on other sites

Въпросът е дали изобщо е защитен или само не може да се пусне от вируален имидж...защото доколкото усещам той е пробвал различни програми за "разбиване на защити", но нито веднъж не е записал физическо DVD за да провери дали ще тръгне.

Link to comment
Share on other sites

Не бързай с изводите, понеже нямаме достатъчно информация за структурата на самия диск, който наистина може да се окаже елементарно защитен (или изобщо без никаква защита), а и той самия казва:


 

пробвах една камара програми - poweriso, alcohol, dvdfab, anydvd и нищо не става

вече направих няколко различни исо копия но при стартиране се разпознава че е виртуален диск и не тръгва

Link to comment
Share on other sites

Аз само да напомня на автора, че когато записва имидж диск, е добре да бъде записан на най-бавната скорост, защото при нормална скорост, много често не тръгват.

Link to comment
Share on other sites

Не бързай с изводите, понеже нямаме достатъчно информация за структурата на самия диск, който наистина може да се окаже елементарно защитен (или изобщо без никаква защита), а и той самия казва:

Гениално. Както винаги съм обичал да твърдя: гениалните неща са прости.

Прав си. А аз, серсема, тръгнах да говоря за съвсем други неща.

Изтрий ми предишните постове, и без това ги изпразних от глупавото им съдържание :)

 

Живи и здрави и успех на Алтавия в борбЪтЪ

Link to comment
Share on other sites

Не трябваше да триеш информацията (а в поста ти имаше и полезни линкове), защото можеше впоследствие да бъде от полза на друг с подобен проблем и реално защитен диск, който да си намери темата с търсачката...

Link to comment
Share on other sites

пробвах anydvd , в опцията Rip to image или Rip Video DVD to Hardisc след това Copy Disc и ми изкарва съобщение за грешка - Drive E: is not ready! като в Drive E: е сложен DVD диска , явно тази програма пак е само за видео дискове...

 

в dvdfab не можах да открия опция за създаване или рипване на физически двд диск с данни 

не искам да записвам диска на двуслоен двд , искам да го съхраня на хард диска като виртуален диск или рип 

 

коя е тази програма която работи с не видео дискове :)

Link to comment
Share on other sites

пробвах anydvd , в опцията Rip to image или Rip Video DVD to Hardisc след това Copy Disc и ми изкарва съобщение за грешка - Drive E: is not ready! като в Drive E: е сложен DVD диска , явно тази програма пак е само за видео дискове...

 

в dvdfab не можах да открия опция за създаване или рипване на физически двд диск с данни 

не искам да записвам диска на двуслоен двд , искам да го съхраня на хард диска като виртуален диск или рип 

 

коя е тази програма която работи с не видео дискове :)

Тъй като Мидекс упорито твърди неща от които няма и грам понятие, аз си изтрих поста който щеше да ти свърши работа.

От друга страна, отговора на въпроса ти в този пост се намира в първите изречения от представянето на цитираната от теб програма, ама кой да чете!:

AnyDVD works in the background to automatically and transparently enable read access of the contents of a movie DVD as soon as it's inserted into the drive. The DVD will become useable to your windows operating system and all programs on your computer, such as DVD-Backup-software like CloneDVD, Pinnacle InstantCopy, Intervideo DVDCopy and others, then supporting any DV

Ако защитите от презапис се прескачаха толкова елемнтарно, както твърди Мидекс..., се чудя защо се харчат 6-7 цифрени суми за тяхната разработка. Сигурно хората имат излишни пари за харчене? :laughing:

=========

 

Най-добре си купи легално продукта. Определено няма да се справиш сам или пробвай за помощ в друг, по-подходящ за целта форум, където пишат хора, запознати с материята.

Link to comment
Share on other sites

Пак си по-рязък от необходимото...само след тоя мой пост не си трий пак постовете и не се прави на излишно обиден, без някой да те е засегнал. Мидекс никога не е казал, че на реално добре защитен диск му се маха много лесно защитата. Всичкото което исках да кажа беше, че абсолютно никъде до пост #18 (а не съм сигурен дори и след него) няма категорична информация, че дискът изобщо е защитен, защото дотогава той изобщо не беше опитал да види дали програмата ще тръгне от реално презаписан диск, а не от имидж - нещо, което често се среща като несъвместимост на най-различни програми, когато се опиташ да ги подкараш от имидж на хард диска. А що се касае до самите защити, когато такива наистина има, само ще ти припомня нещо, което съм сигурен че знаеш - защитите против копиране биват най-различни и далеч не във всяка една от тях са вложени 6-7 цифрени суми...някои наистина са доста елементарни и почти всяка от гореизброените програми се справя безпроблемно с копирането на такъв диск.

Link to comment
Share on other sites

Пак си по-рязък от необходимото...само след тоя мой пост не си трий пак постовете и не се прави на излишно обиден, без някой да те е засегнал. Мидекс никога не е казал, че на реално добре защитен диск му се маха много лесно защитата. Всичкото което исках да кажа беше, че абсолютно никъде до пост #18 (а не съм сигурен дори и след него) няма категорична информация, че дискът изобщо е защитен, защото дотогава той изобщо не беше опитал да види дали програмата ще тръгне от реално презаписан диск, а не от имидж - нещо, което често се среща като несъвместимост на най-различни програми, когато се опиташ да ги подкараш от имидж на хард диска. А що се касае до самите защити, когато такива наистина има, само ще ти припомня нещо, което съм сигурен че знаеш - защитите против копиране биват най-различни и далеч не във всяка една от тях са вложени 6-7 цифрени суми...някои наистина са доста елементарни и почти всяка от гореизброените програми се справя безпроблемно с копирането на такъв диск.

Шедьовър, евала.

Ако беше отделил 1/4 от времето си за писане на небивалици, за осмисляне на написаното от мен в 1-я ми пост, досега Алтавия щеше да е забравил за проблема си. Но, твоят инат не познава граници.

Прочети само това изречение:

Copy Disc и ми изкарва съобщение за грешка - Drive E: is not ready!

то е еквивалент на:

Copy Disc = грешка -> Drive E: is not ready!

я си задай въпроса, при кой тип "елементарна и евтина" защита, се генерира това съобщение за грешка?

Ще ти помогна малко, въпреки че не заслужаваш. Физическото устройство не може да чете при функция на копиране от него, а медията (диска) е перфектен, защото без функцията COPY, от него се чете нормално.

Отговора на последния въпрос дава и отговор на питането в темата (решението е друга бира, защото, както отбелязах и в изтрития си пост, може да се натъкнем и на липсата на хардуерен контрол ако се наложи такава).

Оставям те да си водиш темата и да помогнеш на човека. Помогнах достатъчно вече, а и нямам желание да убеждавам някого в нещо при положение, че той вярва в противното.

Успех и на двама ви.

Link to comment
Share on other sites

Абе не знам чий инат е по-голям, ама работата е, че аз подхождам по-предпазливо към изводите, докато ти правиш толкова конкретни изводи без да си и видял диска, все едно че си го правил лично тоя диск и знаеш всеки един бит в него. Както и да е...имаш шанс 50:50 да познаеш, щото то няма много варианти - или дискът ще е защитен и ще иска по-сериозни усилия, или просто няма да тръгва от имидж. А то тия 50% си ги имам и аз, понеже 'нот рейди-то' може да излиза не само по причина защитен диск. Не възнамерявам повече да споря с когото и да било, макар че като гледам споря само с тебе, ама карай...да поддържаме форма и двамата... ;)

Link to comment
Share on other sites

Все по-често по форумите срещам гении, при които ако има мнение различно от тяхното(или спор) се правят на oбидени, трият си постовете и после ти обесняват как видиш ли ако не си си отварял устата, вече човека щял да си реши проблема, поради евентуалното наличие на изтрития му пост. Комплексарска работа като за деца на 13-14 години...

 

По темата: Има програми, които правят сурово( RAW ), копие на диска, даже "копират" и празното място. Потърси в google и ще намериш доста. След като направиш въпросното копие, запиши данните обратно на друг диск със същата програма с която си ги копирал и пробвай дали ще тръгнат нещата. Ако не стане - защитата е доста сложна и няма смисъл да се мъчиш. :)

Link to comment
Share on other sites

Пробвай с безплатната програма ImgBurn да се направи реално копие на диска на физически носител. Като се избере опция "Create image file from disc" програмата ще ти върне два файла. Във втория, който е с много малък размер, обикновено се съдържа информация за точката на прехода между първия и втория слой на двуслойния диск (ако програмата е успяла да го извлече от оригиналния диск). После като се записва на двуслоен диск със същата програма се избира този малък файл и по този начин копието става 1 към 1 с оригинала като структура.

 

Ако има защита, тогава вече е друг въпрос...

Link to comment
Share on other sites

няма значение коя програма прави виртуалното копие ,

използвах виртуален драйв на daemon tools - SCSI и на него тръгна имиджа без проблем

, по принцип има два - DT & SCSI  

явно с DT драйв не става, а по принцип това ми беше първоначалния инсталирам драйв

 

благодаря на всички за отделеното внимание

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...