Jump to content
BulForum.com

Microsoft иска удостоверение за оригинален Windows


mIRCata

Recommended Posts

  • Replies 63
  • Created
  • Last Reply
  • 3 weeks later...

деееееа и идиотите.новия вариант на WGA тула е още по-брутален - изписва ти на поп-ъп на уелкоме скрийна че си нелегален (познайте какви са опциите по бутоните- нема ок и кенсъл - само GO genuine! - хаха и отделно отдолу вдясно ти показва още една табелка, че да не забрайш случайно, че си пират).

само че и на тва си има лек!

прияjно ползване на уиндоуса!

теглете от тук - http://www.firewallleaktester.com/tools/RemoveWGA.exe

http://www.firewallleaktester.com/removewga.htm - малко инфо.

Link to comment
Share on other sites

Аз съм пуснал ауто ъпдейт и до сега не съм илам проблеми. Даже днес пак свали някакъв ъпдейт и нищо не ми е искало.

и при мен така

Link to comment
Share on other sites

Да случва се от време на време поне при мен. Това съобщение ми е излизало на около 4-5 компютъра при ъпдейт на WIN XP SP2. Предполагам че си с SP2 и ти. Нямам въобще идея защо на по-голяма част от току-що инсталирани WIN XP SP2 и ъпдейтване след това не ми излиза това съобщение и на една много малка част излиза и спирам дотам, но едва ли нещо ще е проблем за WIN -a. Оставяш го така и това е. Не би трябвало да има проблем.

Link to comment
Share on other sites

Е и аз се сблъсках с това.Само че всяко действие си има противодействие.В случая има 10 решения на проблема:

Първи начин:

1.Пускате Task Manager-a на Windows(CTRL+ALT+DEL)

2.Изключвате процеса wgatray.exe

3.Рестартирате компютъра в Safe Mode

4.Изтривате WgaTray.exe от c:\Windows\System32

5.Изтривате WgaTray.exe ит c:\Windows\System32\dllcache

6.Пускате RegEdit(START-->RUN-->regedit)

7.Достигате до следния адрес в регистрите: HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\Winlogon\Notify

8.Изтривате папката "WgaLogon", заедно с цялото й съдържание

9.Рестартирате компютъра в нормален режим

 

Втори начин:

Алтернативата на горният метод е използването на System Restore, който връща настройките и инсталираният софтуер с няколко дни назад.След Windows отново ще поиска Update и тогава просто няма да инсталирате следния пач - "KB905474".

 

Трети начин:

Третия начин е използване на кракнат LegitCheckControl.dll, който можете да изтеглите от следния линк: http://www.9down.com/downloads.php?fileid=319

 

Четвърти начин:

Можете просто да преименувате файловете, които изпълняват проверката за нелицензиран Windows, като използвате програмата unlocker( http://ccollomb.free.fr/unlocker/ ), с чиято помощ можете да изтриете или преименувате файловете, дори когато операционната система ги използва.

 

Пети начин:

1.Придвижете се до следния адрес: C:\Documents and Settings\All Users\Application Data\Windows Genuine Advantage\data

2.От менюто Tools -> Folder Option -> View изберете опцията Show Hidden Files and Folders и премахнете отметката от опцията Hide Protected Operating System Files, след което натиснете ОК за потвърждение.

3.Изтрийте всичко от директорията, в която се намирате

4.Сега кликнете с десния бутон на мишката и изберете Properties

5.Сложете отметка на опцията Read-Only

6.Натиснете ОК

 

Шести начин:

1.Придвижете се до следния адрес: \WINDOWS\system32, където трябва да се намират следните файлове:

\WINDOWS\system32\WgaLogon.dll

\WINDOWS\system32\WgaTray.exe

\WINDOWS\system32\LegitCheckControl.dll

2.Изключете опцията Simple File Sharing, намираща се в менюто Tools -> Folder Options -> View

3.Кликнете с десен бутон върху WgaLogon.dll и отворете Security Tab-а

4.Натиснете бутона Advanced

5.Натиснете бутона Copy

6.Натиснете ОК

7.Отидете на настройките на user/group и премахнете Read & Execute за WgaLogon.dll, като оставите само Read опцията

8.Натиснете ОК

9.Рестартирайте компютъра

10.Върнете настройката Use simple file sharing

 

Седми начин:

Този метод не премахва WGA уведомяването, но премахва досадните Pup-up-и.

Кликнете с десен бутон върху WGA Tool-a (звездичката) в tray bar-a и изберете change notification settings.Там можете да настроите уведомяването по Ваше желание.

 

Осми начин:

Инсталирайте Zone Alarm и блокирайте WGA в списъка с програмите

 

Девети начин:

Инсталирайте програмата Autoruns от адрес www.sysinternals.com.Отидете в секцията WinLogon и там изключете опцията WgaLogon

 

Десети начин:

1.Отидете на следния адрес: \windows\system32

2.Преименувайте WgaLogon.dll в WgaLogon.dll.bak

3.Направете нов празен текстов документ с Notepad и след това го преименувайте на WgaLogon.dll

4.Отворете Task Manager-a на Windows(CTRL+ALT+DEL)

5.Изтрийте фаила WgaTray.exe от директорията, в която се намирахте преди малко и след това по най-бързият начин се върнете в Task Manager-a и изключете процеса WgaTray.exe

7.Рестартирайте компютъра

Link to comment
Share on other sites

Е и аз се сблъсках с това.Само че всяко действие си има противодействие.В случая има 10 решения на проблема:

Tiq ne mi izglejdat mnogo nadejdni po red pri4ini. moje bi nai-dobriqt variant e da se podmeni LegitCheckControl.dll s naprimer tozi

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
nqkoi da znae nov na4in za premahvane na genuine? Naskoro sled edin update vze da mi iska validaciq postoqnno. Kazva mi ne si genuist :)

аз имам същия проблем-една звездичка се появява долу и не ще да се маха пък тоя genuine пише че струва 143 долара.как да я махна че ме дразни?

Link to comment
Share on other sites

аз имам същия проблем-една звездичка се появява долу и не ще да се маха пък тоя genuine пише че струва 143 долара.как да я махна че ме дразни?

1 сваляте си т'ва

2 съдържанието на папка crack трябва да го запишете във windows\system32, затова стартирате във сейф моуд преименувате оригиналните файлове, на тяхно място записвате тези. триете оригиналните рестартирате и вече сте платили 143 долара;)

Link to comment
Share on other sites

1 сваляте си т'ва

2 съдържанието на папка crack трябва да го запишете във windows\system32, затова стартирате във сейф моуд преименувате оригиналните файлове, на тяхно място записвате тези. триете оригиналните рестартирате и вече сте платили 143 долара;)

казва ми че файла се изпалзва и не мога нито да го изтрия или заменя

 

 

аре някой който го е направил да каже как стъпка по стъпка че пробвах няколко от 10те варианта и се нестава

 

 

такаааа.значи един приятел ми помогна.ето едно ехе с него става

http://rapidshare.de/files/31057158/kb905474_1.5.540.0.exe

Link to comment
Share on other sites

Включвам си компютъра и баща ми сложил Дженюин нещо си . Влизам в систем 32 и много бързо спирам процеса ВГТрей.екзе, докато го търкам от систем32. След това с помоща на unlocker изтърквам ДЛЛ файла. и накрая с РегЕДита изтърквам и цялат папка. Супер лесно! Ако ми беше създало пове4е проблеми щях при рестарта да му кажа пусни Линукс и нямаше да се кахъря с на Бил Гей простотиите.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...