Jump to content
BulForum.com

Проблем с множителя на Core2Duo T5600


Midex

Recommended Posts

Лаптопът с почистено и напълно изправно охлаждане ли е?

Термопастата/термолепенката смени ли ги?

Ама хич не е нормално да вдига 90градуса, моят вдига 75 на максимално натоварване.

В температурен режим над 75градуса хич не е добре да работи процесора...

Прегряването влияе зле и често първо го отнася видеото.

Лаптопите трябва да могат да работят добре и на натоварващи приложения без подложка.

 

Преди малко погледнах и термопастата как е - не беше изсъхнала и всичко си е ОК. Явно просто самата система за охлаждане на процесора не е достатъчно ефективна, тъй като топлината се отвежда през мъничка термотръбичка и се издухва настрани. С това греене над 90-95С и охлаждаща подложка няма да ме спаси, така че ща-не ща, май ще трябва да го оставям на по-малък множител когато пускам по-дълги и тежки приложения. Ето 2 снимки, които направих - едната е на процесора с пастата преди да го покрия, а на другата може да се види посоката и начина на самото охлаждане:

 

 

7be7a82a789972ef.jpg 3cf00f83dc4816e3.jpg

 

 

Edit: Всъщност установих, че екстремните температури от над 93-94С се появяват само когато е на максимален множител (11) и не е необходимо да свалям множителя чак до минималния (6) - достатъчно е да го сваля само с 1 стъпка (на 10) и градусите автоматически падат с 5-6С, което напълно ме урежда.

Link to comment
Share on other sites

 

Виждам охлаждането и според мен не е достатъчно за този процесор.

Без майтап, ако можеш-Продай лаптопа втора ръка и си вземи друг, ако ще да е втора ръка.

Например IBM T60. С цялото ми уважение, но щом тоя лаптоп вдига такива температури, за мен е абсолютен и тотален боклук.

Моят при максимално натоварване и то дълго време до сега е вдигал максимум 80градуса.

За лаптопски процесор и за лаптоп въобще температури от по 90/95градуса са фатални.

Ще имаш и по-големи проблеми от самите температури, ако често е на такива температури...

Отлепяне на видео чипсета=ново дъно или презапояване/печене...

Наистина-Чисто приятелски съвет - отърви се от него, докато все още работи.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...