Jump to content
BulForum.com

Проверка на хард диск с Live CD на Ubunto


skuck

Recommended Posts

Здравейте, не знам дали темата е за този раздел, ама ми се стори най-удачно да я пусна тук.

 

 

Ще си купувам Хард Диск, колеги. Намерих на старо 500 гб, сата, 2,5' - точно такъв какъвто ми трябва. Момчето което го продава ме увери, че диска няма проблеми и лоши сектори и че ще ми отметне опцията да тествам преди да платя. Идеята ми е да ида с лаптопа в офиса на куриера, да закача хард диска на лаптопа, да буутна лайв си-ди-то на Убунто и да го проверя чрез него. Въпроса ми е ... с каква команда/програма може да стане това?

 

Като се има на предвид, че там вероятно няма да имам достъп до интернет.

 

 

Разбира се, може да ми дадете и други предложения как да стане проверката.

Link to comment
Share on other sites

Правиш си CD с програма за тест от сайта на производителя на диска, примерно Seatools, WD DataLife Diagnostic и т.н., и зареждаш от него.

Имай предвид, че един нормален тест може да трае 2-3 часа (short тестовете са ненадеждни, макар че ако на него покаже нещо, директно можеш да върнеш диска) и не се знае дали куриерът ще те изтърпи толкова време да седиш за тест на диска.

Link to comment
Share on other sites

С HDTune нормалния тест( не quicк) на диск с такъв размер ще отнеме поне 3 часа.

Сори, но няма тест, който може за 15-20 минути да направи такава проверка и тя да е приемлива на 100%.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...