Jump to content
BulForum.com

Планирам да си взема още един HDD


THE STORM

Recommended Posts

Здравейте,

 

Искам да си взема 2TB HDD. В момента се колебая между 2TB Seagate Baracuda XT и 2TB WD Caviar Black.

 

Досега винаги съм ползвам Seagate, даже последният HDD, който го взех 2009-a беше 1TB Seagate. Когато го взимах, продавача твърдо ме убеждаваше, че Seagate много дефектирали, щял съм да се прецакам и ми предлагаше Hitachi и WD. Въпреки това си взех Seagate-а, и засега проблеми нямам, тих е, прави ~110MB четене и 90-100МБ запис.За WD, особено Black серията, която се води много бърза чувам, че яката скърцат, пък мен такива шумове много ме дразнят.Като цяло дилемата ми е върху Seagate и WD.

 

Споделете мнения, които не са базирани само на фенство, но и на реални сравнения и кажете с кой от двата харда по-малко ще се прецакам.:P

 

Поздрави!

 

P.S. Новите редове ми изчезват когато пиша през Opera, странно...

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

WD Caviar Black наистина скърца при натоварване, но това е за сметка на скоростта и не е толкова силно.

Ако на Segate си гледал linear или buffered read WD е по добре, но ако си гледал random segate-а е по добре.

123456yi.th.jpg

 

P.S. WD дават 5 години гаранция.

Link to comment
Share on other sites

...Когато го взимах, продавача твърдо ме убеждаваше, че Seagate много дефектирали, щял съм да се прецакам и ми предлагаше Hitachi и WD.

 

Правилно ти е казвал. Имаха една серия с бъг във firmware-a и се прецакваха МНОГО. Под много разбирай че от 8 сигурно поне 5 дефектираха. Един приятел си беше взел 8 диска за да си направи RAID и добре че имаше познат системен администратор та му даде няколко диска със същия обем че в момента в който изпатка един той го заменяше и няколко дни след това изпаткваше следващия. Така докато се разбра за firmware-a и си ги оправи но междувременно в рамките на 3 месеца от 8те смени 5...

 

От WD Black нямам оплаквания аз но не е при мен ами при жена ми диска та вероятно не съм особено обективен.

 

Последно май най-добри са хитачи. Аз бих прегледал ревютата. А и освен това за предпочитане е да вземеш не обикновен диск ами от серия която се води за entry level server-и. Аз поне така правя и не съм съжалявал досега.

Link to comment
Share on other sites

Като дългогодишен фен на Сийгейт, ползвах само техни дискове, но откак на рафта ми седи блокиралият 500 Gb диск (от високата им серия) и то само 5 месеца след покупката, вече не съм им фен. След като дефектира (по причина скапан фърмуеър) си купих WD Black и вече година нямам оплаквания от него - бърз и тих е.

Link to comment
Share on other sites

Midex, не е година, а близо 2 вече, забрави ли че заедно си ги купихме.

И аз нямам оплаквания от моя Black, в момента ми е и системен.

При seek наистина е малко по-шумен от сигейтите. Сигейтите са направо нечуваеми. Но Black не е чак толкова шумен от друга страна.

Като се каже "скърцане" човек си представя едно, но то е по-скоро приглушено скърцане, и не е толкова силно. На фона на другите шумове около мен де. Ако имаш доста обезшумен комп, вероятно ще те дразни наистина.

Хитачи, според един друг форум, е твоят избор ако искаш нещо средно като перформънс и качества, на много ниска цена. Black са по-добри, но и доста скъпи. Което за мен е леко неоправдано предвид в каква държава живеем и че въпросната 5г. гаранция ми се струва, че през крив макарон можеш да я гледаш.

По-оправдано е примерно за storage да вземеш някой Blue 2TB (ако има такива), или наистина някое хитачи, а за системен - един по-бърз и по-малък Black.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...