Jump to content
BulForum.com

Смартфони с 2 СИМ карти - Privileg SM1/SM3, Gigabyte 1205 и други


Runner

Recommended Posts

Колега, може би трябва и тук да споделиш опита си от ползването на двете ОС - Android/WM за да е от полза и на други хора, които се колебаят между SM1 и SM3.

Във връзка с нашия разговор аз днес отново говорих с Компютър 2000 /Privileg/ и от там твърдо отхвърлиха твърдението, че Андроид-а работи под софтуерна емулация през WM, а че са абсолютно независими ОС, които се стартират поотделно с бут мениджър.

Кое от двете е вярно?

Също така потвърдиха, че се работи по въпроса за 2-те СИМ под Андроид и се надяват скоро да има развитие по въпроса.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • Replies 74
  • Created
  • Last Reply

Ами...аз не успях да ползвам кой знае колко Андроида, но от беглия ми досег не останах впечатлен. Като цяло ми направи впечатление, че иконите нямаха същите детайли като в WM 6.5, не знам дали на мен така ми се е сторило или е било нещо от телефона. Също, според мен, не е толкова практична, но това предполагам, че се дължи на малкото време прекарано на нея. Просто не съм човъркал нищо. Явно много се ядосах от липсата на паметта и го пратих веднага след 25ти да му махнат Андроида... :)

Някой ден, когато направят и Андроида да работи с двете карти, може да се замисля, дали да не разкарам WM, но за сега ми върши идеална работа.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Здравейте,искам и аз да си взема китайче и се чудех ,те със какъв софтуеър са (вашите са ясни WM),имате ли идея? И има ли откъде да се сваля софт. за китайците?

Спрял съм се на имитацията на SoriErikson-X10,бихте ли ме посъветвали,или разубедили докато не е станало късно.

Точно тази имитация си има всичко от което евентуално бих имал нужда:-TV + book rider + Java(с карта "нюз мобайл" съм ) главно на виетнамчето ще чета вестници книги и тв,GPS-а също можеби бих го ползвал (ако става за нещо) все пак екрана е доста голям.По руските сайтове в ревюто му видях че разпознава ръкопис и върви със БГ софт.,това много ме радва значи са успяли до голяма степен да пресъздадат подобен "съвършен софт" като WM или gogle Android.

Зле съм с Английския иначе влизах в сайтове на разпространителя или производителя в Китай но не смея да питам за софта,нищо няма да ми разберът.

Моля посъветвайте ме заслужава ли си Китайчето?

Link to comment
Share on other sites

За съжаление "съвършен" софт ........ няма. Мога да ти кажа от личен опит - предишния ми телефон беше китаец без ОС подобен на този, за който говориш. Първия ми "оригинален" такъв. Преди това съм бил все на "маркови" /все едно че се произвеждат някъде другаде/ като Самсунг, Моторола, Нокия. Това ми е първия с ОС. Никога вече няма да си купя тел без ОС. За да ме разбереш образно - телефона без ос е като стара конзола за игра /Нинтендо например/ спрямо съвременно ПЦ. На конзолата /стара/ можеш да играеш само стари игри, които са правени точно за нея. На телефон с ОС си все едно зад ПЦ - слагаш и махаш каквото ти е кеф. Е да, дисплея не е като на ПЦ но все пак в джоба трябва да го носиш.

Трудно ми е да ти обясня всичко, но ако искаш мога да ти покажа разликите, пазя си стария китаец за бак-ъп - ела и ще ти го покажа да го сравниш с ОС и си решавай. Пиши на ЛС и ще се разберем.

Link to comment
Share on other sites

Ясно,ако го взема ще мога като обикновен телефон само да го ползвам,без да променям карти на ГПиеСа или друго.Чудя се сега в китайските сайтове го намерих на половин цена спрямо цената при "комп2000" или "Ера",а братушкте го дават с 8Гб карта и диск със софт и игри и какво ли не и с доставката излиза около цената на "комп2000".Братушките предлагат и доп. софт примерно ако искам някакви карти за GPS .Те явно предлагат някакъв софт с който да може да се ровиш в телефона и да си сменяш игрите,иконите и още други работи.

И като тегля чертата се питам имам ли достатъчно време и нерви да се боря с китайците и т.н.

Мерси за съвета по-добре да заложа на нещо от което да знам какво да очаквам,отказвам се от Китайчетата, а и оригинала много не ми хареса а и маса пари за нищо.

Мерси за съвета , имах нужда някой да ме разубеди,знаех си че ще направя грешка.

Link to comment
Share on other sites

Бяхме коментирали преди време за интеграцията на 2-та СИМ-а в SPB Shel. Намерих решение - братята руснаци са пуснали фикс, който върши работа. Ето резултата при мен след инстал на фикса:

 

http://www.4shared.com/photo/j3bGPGfd/Screen01-1.html

http://www.4shared.com/photo/Vyz5I2BH/Screen02-2.html

http://www.4shared.com/photo/EA8usVsT/Screen03-1.html

 

Както се вижда на всеки разговор се появи картата от която е говорено в различен цвят. След селектиране на контакта вече има избор от кой СИМ да набираме директно от SPB-то без да се ходи в WM дайлера.

 

Това е фикса който ми свърши тази чудесна работа.

http://www.4shared.com/file/M9bFyv1o/SPBMobileShell_fix_by_Ansilent.html

Link to comment
Share on other sites

Да, наистина оправя много проблемите на СПБ Шела относно несъвместимостта му с двете карти. Сега се работи много по-спокойно. Благодаря и за съвета за смяната на езика от руски на английски. Ако някой се чуди как да го направи - от настройките на СПБ-то се избира китайски език, от прозореца, който изкача се избира левия бутон, рестартира се дивайса и след това се избира английски. :)

Дано скоро да фикснат и последната версия - 3.5.5.

Link to comment
Share on other sites

някой притежава ли този модел на samsung - C6112

Прилича ми на наследник на стария ми D880, от който бях с много добри впечатления ....... на времето. Кажи какво те интересува. Може и да помогна.

Link to comment
Share on other sites

Прилича ми на наследник на стария ми D880, от който бях с много добри впечатления ....... на времето. Кажи какво те интересува. Може и да помогна.

 

обхвата. досега съм проблвам с 3 модела на samsung(D900,U800 и U900) в офис и сим карта на vivacom, при което съчетание обхвата е много слаб, докато със сониериксон и нокиа примерно обхвата е ОК.

Link to comment
Share on other sites

обхвата. досега съм проблвам с 3 модела на samsung(D900,U800 и U900) в офис и сим карта на vivacom, при което съчетание обхвата е много слаб, докато със сониериксон и нокиа примерно обхвата е ОК.

Не мисля, че ще имаш проблеми с обхвата. Ползвал съм и Нокия и СЕ преди Сам-са и не съм виждал никаква разлика. Говоря от опит не само в града а и с доста пътуване.

Link to comment
Share on other sites

Между другото, като стана въпрос за обхавти, искам да похваля СМ1. До сега не съм видял някъде да му падне под максимума обхвата, за разлика от Х6-цата, при който втората карта на работното ми място беше почти непрекъснато на минимума. :)

Link to comment
Share on other sites

някой притежава ли този модел на samsung - C6112

 

 

Ползвам от доста време варианта който не е слайдер C5112 Основна карта на Мтел,2-ра на Виваком,пътувам доста из страната и имам следните наблюдения:като цяло обхвата е по-слаб от на другият ми телефон Нокиа е51(с Вивакомска карта).На места,където с Нокиата говоря безпроблемно на пълен обхват самсунга е на една-две черти или няма покритие...примерно дефилето между Варвара и Велинград.Иначе е страхотен телефон,добре се чува,батерията е прилична(2-дни макс.с по час разговори дневно).Много удобен,лесно се сменят картите с бутон от страни,два IMEI номера,блутуута работи и с двете карти(много важен момент,говоря предимно през хендсфри на Jabra:

 

jabra_bt3030_b.jpg

 

Не е умен телефон но за работен е перфектен,ако нещо друго те интересува свиркай :))

 

 

 

п.п.между другото,точно заради обхвата и невероятното wi-fi не съм сменил все още Е51-цата с някой андроид на Htc...

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...
  • 4 weeks later...

И аз се услушвам, но малко съм предубеден към моделите с вградени тв тунери...

има ли някаква конкретна причина или ?

 

иначе като гледам колко бързо пуснаха upgrade-нати версии на SM1/SM3 с Android 2.2, вместо 2.1, ще изчакам да пуснат версии с Android 2.3 и тогава мога да пробвам SM5

Link to comment
Share on other sites

Честно казано, няма конкретна причина. Може би ми е останало чувство за несигурност, заради началото още, когато не им се носеше славата на стабилни телефони. Надявах се, че ще вкарат SM2, но за сега няма такива изгледи. Скоро говорих с Компютър 2000 и ги питах точно по този въпрос, та ми отговориха, че най-вероятно няма да е скоро. Иначе и на мен ми се ще някой с по-голям екран.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 1 year later...

Ако отиде на митницата и става малко по-дебело. Минимум ще ти дойде на 330лв, а и без гаранция да взимаш подобно нещо на такава цена, поне за мен е неоправдано.

 

Аз взех миналата седмица Privileg SM2+ (410лв от Ерата.), който характеристики е горе-долу същи като този, който ти си избрал. Общо взето впечатленията са ми положителни, като изключим това, че вътрешната му памет е само 500мб, като половината е заета от операционната система, а другата се напълни за отрицателно време, въпреки че ползвам картата за инсталиране на приложенията, които го позволяват разбира се. Друг проблем е батерията - при разговори от около 2-3 часа на ден, пуснат блутут и от време на време wifi, държи един ден само.

Останалите неща са му много на ниво, разбира се като се има предвид цената. Ако искаш, ела на място да го видиш и тестваш.

Link to comment
Share on other sites

само не разбрах(от прочетеното на официалната страница на priveleg) този телефон поддържа ли двете сим карти едновременно в режим stand by? защото видях, че процесора, който се използва е MTK6573, а доколкото разбрах от ревютата той(за разлика от MTK6575) не позволява такава опция.

Link to comment
Share on other sites

Леновото е с по-добри характеристики, чак сега обърнах внимание на процесора и на вътрешната памет. Не знам, защо не съм го забелязал като го разглеждах първия път. За 1Ghz процесор и 4GB вътрешна памет си струват тия пари отвсякъде.

 

Привилега не позволява използването на две карти, но ако преносчиш едната към другата и обратно, се получава, че когато някой те търси на едната, а ти говориш по другата, ти изписва кой те търси. Ако не са преносчени картите и някой те потърси на свободната, докато говориш на другата, му казва, че няма връзка и след това получаваш СМС.

Link to comment
Share on other sites

 

Привилега не позволява използването на две карти, но ако преносчиш едната към другата и обратно, се получава, че когато някой те търси на едната, а ти говориш по другата, ти изписва кой те търси. Ако не са преносчени картите и някой те потърси на свободната, докато говориш на другата, му казва, че няма връзка и след това получаваш СМС.

ако ще ползвам телефон с 2 сим карти, определено предпочитам двете да са в stand by режим, а не "едната да съобщава на другата" и т.нат. :)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...