Jump to content
BulForum.com

Смартфони с 2 СИМ карти - Privileg SM1/SM3, Gigabyte 1205 и други


Runner

Recommended Posts

А какво ти е мнението за това: http://www.gsmreview.bg/news/p3-283-0.html

Като гледам, освен Dula OS-a, няма да има нищо по-специфично от сегашните модели, но ме подразни това, че няма и 2 месеца от както е пуснат телефона и вече вадят друг, който ще се продава на същата цена, само че с някакви допълнителни глезотиики! Дано, както коментира колегата от линка, да предложат ъпгрейд към новите фунцкии.

Изпревари ме буквално с няколко минути :) мислех да го пиша в предния пост но не исках да става прекалено дълъг.

И аз снощи го видях. По принцип си търсех телефон с Android и бях писал на китайчетата дето го произвеждат /точно този/ и цена даже имах ........ преди 3 месеца но не ми се занимаваше с внос, митници и т.н.

Значи аз съм на твърдото мнение, че ако не ни дадат възможност да ъпгрейднем с новия ROM трябва да нададем вой до небето :laughing: и да си отстояваме правата! Убеден съм, хардуера ще е същия и нямам нищо против да доплатя разликата в цената 20-30 за да имам роботчето. Ако не ни позволят ще ги гоним по "правата на купувачите" защото можеха да кажат "телефона е един и същ - който иска сега да го вземе с WM а който иска и с Android да изчака още един месец и да приготви още 20-30 лв." Аз щях да изчакам!

Но да не бързаме. Надявам се че ще дадат възможност за ъпгрейд с запазване на гаранцията ест.

 

Не знам дали наистина е така но преди като си пренасочи човек домашния телефон към мобилния и някой ти звънне на домашния а ти вдигнеш от мобилния то човека плаща за градски разговор а теб те набутваше за разговор към мобилен. По всяка вероятност и в мобилните е така. Т.е. нищо че сте в групи ще те цакат да платиш разговор между двете твои карти.

Oпаааа извинявай ДедоМразе :) не съм ти прочел правилно поста /не бях се разсънил/ ами ние с теб казваме едно и също - който пренасочва-той плаща пренасочването. Спора беше дали се набутва този, който те търси - не той не плаща нищо повече.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 74
  • Created
  • Last Reply

Имам проблем - по принцип усетих, че нещо не е както трябва със звука при разговор. Когато говорим с отсрещния човек, гласа му звучи много далечен и без никаква плътност, по някой път ми е трудно да чуя, какво говори, въпреки че е увеличено и се чува много, дори не го държа до ухото. Обаче сега си играех една игра и в тоя момент ми се обаждат и аз вдигам, на заден фон се чуваше мелодията на играта, а гласа на отсрещния човек беше кристанел и плътен. В момента в който мелодията престна, гласа пак изгуби плътността си и пак започна да звучи далечен. Някой да има идея, от какво може да е?

 

Едит: Днес говорих със сервиза на Компютър 2000 и от там казаха, че най-вероятно проблема е софтуерен и ще трябва да се качи последната му версия, но за целта ще трябва да се прати до София и да го задържът около 2 седмици... Можело и аз да отида до там като тогава щяло да стане за 1-2 часа. Не разбрах, каква е причината да стане за толкова ако го пратя по куриер, но нейсе. Между временно ги питах за новата версия на телефона - SM3. Казаха, че ако хардуера е същия няма да има проблем да се обнови софтуера на старите телефони, но още не били сигурни какъв ще е. Най-вероятно ще изчакам до 15ти и ще отида до там да ми качът новите неща, още повече че днес останових нов проблем - камерата неиска да се включи - пуска я за секунда и след това икзлючва програмата...

 

Едит 2: Между другото, може ли устройството да се ползва като дистанционно за компютър - примерно да си пускам Медиа Плейъра?

Link to comment
Share on other sites

Tuito, имаш ли представа, как се прави копие на контактите от телефона на комютъра. Прехвърлил съм всички телефонни номера от картите на телефона и ми се иска да имам резервно копие в случай, че нещо стане с телефона.

Link to comment
Share on other sites

Runner, почвам от последното:

Копие от контактите се прави през MS Outlook - след синхронизиране с ПЦ-то всичките ти контакти се появяват в "Contacts" и от там можеш да си ги импорт/експортваш както и в какъвто формат искаш. Друг начин не съм търсил.

По предпоследния ти пост - имам бегъл спомен, че нещо подобно се случваше с мен преди 2-3 седмици и най-интересното е, че май беше в същия ред. Това според мен е страничен ефект от "криво" приложение, което и двамата сме ползвали. Аз по едно време се бях толкова увлякъл да се "гавря" с дивайса :devil и го бях затлачил с толкова много приложения, че горкия тотално заби - след махане на батерията /не позволяваше друг рестарт/ вадеше само портокаления екран и знаменцето на MS и ......... токова :tongue . Тогава му направих "Hard Reset" т.е. върнах го в абсолютно началното му състояние така че зареди от Image-то дето е в ROM-а. От тогава не съм имал подобен проблем, но и го карам по-умерено с новите приложения - мина ми мерака да тествам всичко дето ми падне дали ще тръгне :wacko: вече съм убеден, че е ако е добро приложението няма грижи :rolleyes:

Проблема с камерата също го имах и ......... изчезна, но не съм сигурен дали след "Hard Reset"-та или след Софт такъв - пробвай Софт Ресет.

 

Разговора ти с Компютър 2000 е добра новина ......... очаквах го. Ако искаш можем да се кооперираме за едно ходене до Софето за да стане за един ден - нещо не ми се чака 2 седмици :) Пък ако решат да се "дърпат" аз докато търсих "Hard Reset"-та намерих как да вляза в Upgrade менюто така, че ........... само да набараме ROM-a :devil

 

Знаеш ли, предлагам ти да смениш заглавието на темата - за да не правим нова - все пак ти от доста време си избра тел със 2 карти, а тук се събраха доста неща, които могат да са полезни за доста хора. Говори с модератор , но ми се струва, че име от вида "Смартфони с 2 СИМ карти - Privileg SM1/SM3, Gigabute 1205 и други" е по-подходящо и ще привлече доста хора в предвид поносимата цена и приличните параметри.

 

По въпроса за BT дистанционното - не съм го пробвал. Мислех да го правя, но не съм стигнал до тоз момент. Ако откриеш нещо - споделяй.

Link to comment
Share on other sites

След 15-ти ще имам ходене към София, така че ще пиша преди да тръгна ако искаш да го дам и твоя. Дано само да стане врътката с операционните системи...

 

Иначе вчера свалих ContactsBackup.WM6.v.3.1.3 и си направих копия на контактите. Неще ме мързеше да настройвам Outlook-а, защото ползвам Windwos Mail на Вистата, а с него не става.

 

БТ дистанционното нещо не мога да го подкарам, казва че не може да се скачи с пц-то, което ми е странно, защото извън програмата се връзва без никакви проблеми.

 

По-късно ще му направя един генерален резет и ще си кача само програмите, които съм сметнал за полезни до сега, защото и аз качих един куп простотии... Нещо му се омаза картата памет и не ми дава половината дириктории.

Link to comment
Share on other sites

Темата с ново име. Да ни е честито, дет се вика :laughing:

 

В тази чест ще споделя малко ноу-хау - вече не се чува от моя SM1 докато говоря от едната карта "Абоната не е активен" или както там беше за изключен телефон. Не че никой не ме търсил докато говоря по другата карта, търсиха ме но мисля, че намерих решение на проблема.

 

Ползвах идеята на @Runner за кръстосване на картите и я доразвих. Резултата е, че вече цяла седмица никой не е чул "Абоната не е активен" или както там беше за изключен телефон, което стандартно се чува от нашите телефони ако ни потърсят на едната СИМ докато вече говорим по другата. Който и да ме търси чува или "свободно" или "Абоната разговаря.Моля обадете се по-късно." Мен това напълно ме устройва! Който ме уцели свободен ........ говорим, а който чуе второто ами ..... звъни ми пак :) И освен това никой не се набутва - нито аз, нито който ме търси!

Сега ще споделя как го постигам, но предварително ще кажа изходните ми условия:

1. Телефона ми никога не се изключва, т.е. 2-те ми карти са винаги активни.

2. И двете ми карти са на Вива, в различни групи ест. Това го казвам защото не съм го пробвал с карти на другите оператори - просто нямам време и такива карти в момента.

Какво направих:

1. Пренасочих двете карти една към друга - кръстосах ги

2. Горното става само, повтарям САМО когато картатa е НЕ активна. А кога в моя случай картата може да не е активна - само когато говоря по ДРУГАТА. В този случай оператора пренасочва търсещия ме към първата карта и понеже аз говоря вече по нея естествено той чува ....... "Заето"

По този начин моята цел е изпълнена - аз си свършвам първия разговор а втория човек ме търси отново - ако иска естесвено да ме намери. Няма СМС-и за пропуснати разговори и мнооого важно - никой не се набутва допълнително защото въпреки, че картите са пренасочени една към друга реално пренасочване /разговор/ не се получава.

Това е. Очаквам отзиви дали работи и с другите оператори, но не виждам причина да е различно.

 

И още нещо - мисля, че този принцип ще работи на всички телефони с 2 карти независимо дали са с ОС или не.

 

Аре със-на-Здраве :beer:

Link to comment
Share on other sites

TuiTo, това какво е по-ралично от кръстосването, за което си говорихме на предната страница, нещо не мога да схвана, какво точно искаш да обясниш. Така като ти чета обяснението, ми се струва, че е точно както съм го направил аз, но толкова ми се спи, че може и да бъркам...

При мен кръстосването е с различни карти - глобулската прехвърля на вивателкстата, когато говоря по вивателксата, а вивателската прехвърля на глобулската, когато говоря по глобулската. Номера става и когато говоря по едната, а някой ме търси на другата - разговора се прехвърля и ми изписва на тази, с която говоря в момента, че ме търсят, като съответно не вдигам, защото е по-добре да има само един който плаща, вместо двама! :)

Link to comment
Share on other sites

Прав си Runner - пропуснал съм да напиша нещо, което направих. Цитирам те "......... Номера става и когато говоря по едната, а някой ме търси на другата - разговора се прехвърля и ми изписва на тази, с която говоря в момента, че ме търсят, като съответно не вдигам, защото е по-добре да има само един който плаща .......... "

За да не се чуди човека, който ме търси втори защо не му "вдигам" и да се налага след това аз да му се обаждам /все пак той първи ме е потърсил значи аз му трябвам и е редно той да си плати за това/ ползвам опцията "втора линия" или "Call Waiting" като я деактивирам. По този начин втория, който ме търси чува задължително "заето" защото втора линия няма а аз говоря по първата Това е :)

Link to comment
Share on other sites

Ааа, тоест не чува "Абонатът говори, моля изчакайте", а чува сигнал заето. Това е много хитро, но на теб изписва ли ти, че някой те е търсил?

Link to comment
Share on other sites

Ааа, тоест не чува "Абонатът говори, моля изчакайте", а чува сигнал заето. Това е много хитро, но на теб изписва ли ти, че някой те е търсил?

Не ......... за съжаление при тази схема не разбираш, че някой те е търсил, но ако наистина му трябваш ще те намери, нали ;)

Link to comment
Share on other sites

Както споделих по-горе - мен това положение напълно ме устройва. След като има вероятност твоите клиенти да не те потърсят отново оставяш втората линия и си решаваш дали да приемеш прехвърления разговор или да се обадиш ти после на клиента.

Само че по пътя на логиката какво ще стане ако 3-и се опита да говори с теб - точно моята схема но .......... желая ти постоянно по 2-ма клиента :laughing: ако усетиш, че губиш 3-я вземай телефон с 4 карти :) ама как ще се оправиш ....... не знам :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Много често ми се е случвало да ме търси някой на втората линия, докато говоря по първата. Това още докато бях с Х6-цата. Но те и моите разговори обикновенно са много начесто и рядко са по под 3-5 минути. До сега не съм се замислял, какво ще стане ако докато говоря с някой, а друг ме търси се намеси и трети. Най-вероятно на него ще му изпише, че линията е заета. :) Абе дай Боже да се стигне до там, пък тогава ако трябва ще взема още един телефон с две карти...или по-добрия вариант е да си наема някой само да вдига телефоните. :D

Link to comment
Share on other sites

Мдааа и на мен последното най ми харесва .........Дай Боже всекиму! :laughing:

Ползваш ли Блутут хендсрфи? Аз имам проблем - много често само на 1-СИМ когато натисна набиране и "увисва" - Изписва "Dialing" и така си остава :angry1 Единствения начин да изляза от тази операция е софт ресет. През това време ППЦ-то си работи, но тази СИМ не може да се избира. Питам след това хората, които съм набрал и казват, че не са получавали обаждане от мен. Подозирам, че е от ВТ-та, но пък той си работеше със стария фон ... Иначе това никога не става със жичното ХФ или без фри.

Link to comment
Share on other sites

Да, ползвам БТ слушалка и съм много доволен. И с двете карти съм го пробвал и не е имало никакъв проблем до сега. По някой път обаче ме дразни, че се изключва самия БТ от телефона и не мога да разбера, защо го прави. Може би съм говорил над 2 часа с БТ слушалката, общо от двете карти. Слушалката е някакво LG окло 20лв. В това отношение съм много по-доволен в сравнение с Х6-цата, където ако някой ме набереше на втората карта си чуваше гласа по-силно, от колкото когато аз му говоря...

 

Между другото, сега му направих един Clean Boot и се оправи проблема с камерата.

Link to comment
Share on other sites

Намерих от къде ми идва проблема на СинияЗъб - ползвам програмка за запис на разговорите Resco Audio Recorder. Нещо се кара с BT HF-то. Иначе без фрии работи чудесно но ........ ще търся друга.

Някакви предложения?

Link to comment
Share on other sites

Хм, до сега никога не ми се е налагало да ползвам запис на разговорите. Няма ли нещо вградено?

 

Между другото, така и не успях да разбера, за какво зум лентата под дисплея?

Link to comment
Share on other sites

Слушалката е някакво LG окло 20лв

 

Слушалка аз признавам само Plantronics Voyager 520

 

Потроших камара пари за други - или са ми неудобни (поне не колкото тази) или са бъгави или и 2те.

 

Иначе за времето за говорене - досега слушалка която да кара над 2 часа разговори без презареждане не съм видял. По-добре си вземи зарядно за кола за слушалката.

 

Voyager PRO-то (на плантроникс пак) държи поверче но е ужасно голяма според мен (и леко по-неудобна от 520-ката). Друг вариант е Plantronics Discovery 975 понеже се презарежда докато не говориш но на мен ми е неудобна и ми убива на ухото.

 

ПС: Имаше една по-стара - във вид на химикалка стоеше и пак се презареждаше в кутийката си но нещо не я намирам в сайта им. Discovery 640 я водят в amazon: http://www.amazon.com/Plantronics-Discovery-Bluetooth-Phone-Headset/dp/B000BD3210

 

 

 

ПС2: Между другото - bluetooth-a хаби повече батерията на телефона. По-добре слушалки с кабел казват но не можах да намеря удобни (т.е. нещо подобно на 520-ката). За една от по-старите ми нокии си имах идеална слушалка (Nokia Boom Headset) но за по-новите вече ги няма и затова минах на plantronics-a.

Link to comment
Share on other sites

Аз имах един Плантроникс, но го счупих. Честно казано, не ми беше удобен. От сегашното LG съм страшно доволен. Току що приключих разговор от 58 минути и ще засека, колко още време ще изкара, но въпреки дългия разговор изобщо не ми беше дискомфорно. Даже накрая дори не го усещах. Иначе с моето говорене кара по 2-3 дни без да го зареждам, но пък не съм си правил сметка, колко точно часа издържа. Модела му е LG HBM-220 - http://www.shopmania.bg/shopping~online-aksiesoari-za-mobilni-tieliefoni~buy-bluetooth-lg-hbm-220~p-1569212.html

Link to comment
Share on other sites

Аз също съм сменил няколко ВТ-та и си имам предпочитания както всеки, но въпроса ми беше дали някой ползва софт за запис на разговорите под WM. Runner, има вградена записвачка, но не тръгва автоматично а трябва да се пуска за всеки разговор след 4-5 действия, което е непрактично. Пробвай ако ти остане време http://www.resco.net/pocketpc/audiorecorder/ и ще видиш колко е удобно. Има всякакви екстри - дали да записва автомат, каква компресия, къде да записва и т.н. Проблема е, че когато се ползва с ВТ се получават аномалии, които за сега не мога да отстраня.

На старото ми китайче с 2 СИМ-а това беше просто ON/OFF и беше много удобна опция, която съм свикнал да ползвам.

Link to comment
Share on other sites

Обявиха официално SM3 Както очаквах "желязото" е 1:1 с SM1. Сложили са bootmanager и Android 2.1 image в ROM-а, което е добро решение защото от 512 ROM с Роби ще останат поне 256, което е достатъчно за приложения.

Утре ще ги притеснявам за новия ROM :)

Link to comment
Share on other sites

Аз ще пътувам в сряда до София, ако искаш ми дай и твоя телефон да им го занеса да ги оправят наведнъж. Но каква ще е реалната полза от двете операционни системи? Утре като им се обадиш, пиши какво са казали и дали ще трябва да се доплаща, въпреки че аз не смятам за правилно такова нещо, при положение, че съм си взел телефона преди 1 седмица за 370лв от Технополис...

 

На новите баетериите са с по-голям капацитет - 1600mAh.

Link to comment
Share on other sites

За доплащането наистина може да има повече от едно мнения - в зависи от "гледната точка" ;)

Аз съм готов да си доплатя 10-20 лв. за да имам гъдела от 2-те ОС. Като се замислиш друг .......... май го няма. Дали ще има полза от Робот-а амии, не знам - като го разцъкам ще кажа. Признавам, че много исках да имам тел с Андроид, само че не ми се плащаха дебелите кинти за нов или по-малко дебелите за побъркан от екшън такъв. Пък и хората са се постарали - боот манагер :) , допълнителна ОС ....... все нещо им струва труда!

Честно да си кажа WM 6.5 e една прекрасна OS. Върши всичко което ми трябва и е супер "френдли" - доволен съм! Сега имам база за сравнение и с удоволствие ще го направя с Android.

Преди време така бях и с PC /laptop/ OS-a - пробвах десетки /буквално/ дистро-та - Slackware, Manriva, Ubuntu, Gento, BSD, и т.н. и накрая съм с XP на лаптопа /щото имам лиценз/ и с W7 на домашното /демек тук ;)/ и вече спрях тестовете защото няма по-добро на пазара от M$ - за съжаление или не. Но ......... това беше до сега :)

Искам да разцъкам Анроида и тогава ще си кажа, каквото мисля.

 

За батериите, според мен са същите - независимо какво са написали.

 

За отиването до Шопландия ;) - кога ще тръгваш .......... пиши на ЛС щото и аз ще ходя другата седмица и можем да кооперираме разходите.

Link to comment
Share on other sites

Говорих с Компютър 2000 - може да се качи новия ROM с Андроид-а - няма проблем. И гаранцията се запазва. Ще струва "скромните" 30 лв. Вижда ми се множко за безплатен софтуер, все пак WM сме си го платили, нали! Но не е в това проблема- бих прежалил 30 лв., но не са научили още роботчето да работи с 2 СИМ-а, т.е. ако го качим ще имаме телефон с 1 СИМ под Андроид. Аз ще се въздържа за сега. Ще изчакам да подкарат и двете карти.

Link to comment
Share on other sites

Хах, стига бе... Нищо, ще почакаме, пък до тогава може и бъговете да са оправили. Аз все пак ще им го занеса моя, за да качат последната версия на фърмуера, пък дано се оправи проблема с глухото чуване на отсрещната страна. Иначе за сега съм много доволен, батерията ми държи средно по 2 дена, което ме урежда, още повече като се има предвид, че стария Привилег Х6 го зареждах всяка вечер, а по някой път не изкарваше и до вечерта.

 

Иначе си качих почти всички програми на SPB. Много съм доволен от Weather-a, който с изключение на днес даваше изключително вярна информация. Днес трябваше да вали сняг по "програма"... :)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...