Jump to content
BulForum.com

Кой си връща билетчето в марширутката?


Pisach

Кой си връща билетчето в марширутката?  

76 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

matrix1 както виждаш опитвам се даводя интелигентен разговор и не поддавам на провокации ;) .

Там е работата, че има хора, които едва свързват двата края, а на тях никой нищо не им връща. На мен ми се е случвало да нямам пари и да се прибирам от единия край на града до другия пеш. Би ли предположил какво ще стане ако се бях качил в някоя марширутка или рейс да им кажа: абе аз всеки път ви връщам билета си, я ме карайте фрий??? ;) Ей за това говоря.....

Link to comment
Share on other sites

Връщам.

И изобщо не е вярно, че като не си върнеш билета и фирмаджията ще плати повече данъци и няма да вдигне цените.

Билета е един вид касова бележка, и анкетата трябваше да е по скоро:

"Изисквате ли касови бележки ?"

Link to comment
Share on other sites

azsum, ако нещата са както трябва билета е почти ценна книга, а на това от горе имаш в него застраховка. Друг е въпроса кой къде си отчита билетите, но не си мисли, че превозвачите не плащат данъци. И друг път съм го казвал, ако всеки прави всичко както трябва ще излезем от батака. То се почва от малките неща, билетчето, да не мятаме буклука си по улиците и т.н............

Link to comment
Share on other sites

Да, билета е застраховката по време на пътуването с обществен транспорт. Не знам дали се калкулират данъци на базата на него, но е много веороятно. От връщането или невзимането на билета произтичат доста неща - при катастрофа горите без застраховка, удряте превозвача, удряте държавата. Не оправдавам по никакъв начин човек, който е на заплата за 200 лева да речем, да си докарва още 200 на наш гръб по косвен начин... Който смята, че е правилно това се съгласява с нарушаването на законите и порядките. А това, че видите ли млади мъже работят за жълти стотинки - никой не ги кара да го правят, за тази работа не се изизсква никакъв ценз...

Link to comment
Share on other sites

Абе, връщащите, нещо не се ли усещате, че мноооого, ама мнооооого ви куца логиката?! Въобще мислите ли или действате първосигнало? Що ни е на такъв хал транспорта? Щото работел на загуба и нямал печалба. А от къде идва и трябва да идва печалбата на една транспортна фирма? От продадени (и отчетени!!) билети. От тая печалба зависи да не се возим в 100-годишни омнибуси. От тая печалба после зависи и заплатата на тоя симпатичен, но иначе трагичен образ шофьора. Или на това младо момче кондукторчето... И какво излиза? Собственика му давал мизерна заплата - що ли не му дава по-висока?? А от къде да дойдат парите за по-висока?? От вас - от вашите билети. Аз също познавам хора работещи като кондуктори в градския транспорт - пак млади момчета. Знаете ли колко си докарва за една смяна това младо момче суха, неотчетена никъде, пара?? За същата сума аз ще работя 3 дена. Така че не ми разправяйте колко са нещастни и окаяни. Връщате билета = няма печалба за собственика = няма пари за поддръжка и закупуване на нови рейсове = няма пари за хубави заплати на персонала му. Толкова ли е сложно?! Според мен не. Въобще не говоря за факта, че билета не е "почти" ценна книга, а си е 100% ценна книга - поради което и с издаването им се занимава Министерството на Финансите. Поради което за всяка злоупотреба с тази ценна книга си има текст в НК. Никога няма да станем бяла страна докато мислим като негри от третия свят. Тия неща започват от всеки един от нас. Псувате по спирките като чакате 30 минути рейс, псувате грубия и неучтив контрольор (дето все няма дребни), псувате некадърния шофьор, който кара с мисълта, че е каскадьор, а не че вози хора, псувате шибания рейс в който вали повече от колкото навън и поне още 1час след като е спряло навън. И на края - ми да им върнем билета, че наиш ли колко са изстрадали тия хора?! А всичко това е именно защото тези фирми не печелят, за да реинвестират в по-хубави, по-удобни и повече МПС-та и за да дават по-добри заплати на хората си. Благодарение на вас. Ми следващия път, като ви дойде да изпсувате някой по една от горепосочените причини - просто напсувайте себе си направо. И пак станете съучастници в кражбата на законната печалба на тая фирма от страна на нейните служители.

Link to comment
Share on other sites

matrix1 както виждаш опитвам се да водя интелигентен разговор и не поддавам на провокации  ;) .

Няма никакви провокации и смятам, че разговора се води наистина от интелегентни хора, не зная защо с такова впечетление оставате? Не зная matrix1 до колко е вникнал в двата ми пост-та, но определено аз заставам зад идеята, че всеки трябва да НЕ си връща билетчето и съм го обяснил защо. Да, определено се радвам, че в хода на тази тема, поне един от тези, които си връщаше билетчетата - MaRto_MaX пише, че започва да се замисля дали вече да си връща билетчето или не! А колкото до "грубото" ми изречение - ами тези от нас, които използват друг превоз, за да достигнат от точка А до точка Б (по специално говоря за леки коли) трябва да се замислят как карат и в какво състояние се качват на автомобилите си и когато ги спрат в нарушение, дали "помагат" - било то на себе си, било то на държавата, като дават на ръка пари на полицаите, за да не им пишат фиш или акт.

Link to comment
Share on other sites

TAZ изглежда не сме се разбрали.

Този пост съм го пуснал, не защото искам да се убедя, че съм прав, а защото има аудитория от 2к души и както забелязваме някои са в заблуда. Искало ми се е по някога да направя бележка на такива хора, но това ще доведе само до избиване на зъб ;) . Обнадеждващо е, че "връщащите" са под 1/4.

Link to comment
Share on other sites

vmesto da si vrushtate bilet4etata ,zapo4nete da otstupvate mqstoto si v avtobusa ,na vuzrastniq "personal" .Dosta po golqma usluga shte sotrite na nqkogo po tozi na4in. Bilet4eto ste si go zakupili ,bilo to za 10 ili 50 stotinki v zamqna na tova ,4e durjavata(ili nqkoi 4astnik) vi osigurqva prevoz ot ediniq krai na grada ,do drugiq.Kato ste mnogo uslujlivi ,shto ne im plashtate i benzina ? me4eshka usluha mu se vika na tva .

 

p.s. nqkoi da ne otvori tema - otstupvate li mqstoto si v avtobusite ot gradskiq transport ....

Link to comment
Share on other sites

Мойте билетчета и да искам не мога да ги връщам понеже много ги мачкам и ги правя на фунийки и какво ли още не :) Случвало ми се е да връщам билет в рейс...ама тва беще преди хиляди години :P Сега всичко кондуктори ме дразнят и...нема пук да си връщам билетчетата :)

Link to comment
Share on other sites

EEE dobre hora uverihte me da ne si vru6tam bilet4etata i tova e!Predi malko dokato zakusvah za tova si misleh i v karina smetka re6ih da mina zad tova DA NE SI VRU6TAM bilet4etata :) mnogo se radvam 4e horata vuv toq forum sa umni i razbrani i 4e nai ve4e men me razbirat makar 4e sum na4inae6t!:P

Link to comment
Share on other sites

MaRto_MaX тук няма значение с колко поста си или кога си регистриран за да си разбран от другите, което си е екстра.

Link to comment
Share on other sites

Vav stranite s visok standart tozi vapros ne stoi na dneven red. Nie sme obache na Balkanite s nasheto si "balkansko mislene" zatova skoro niama da se opraviat neshtata. Kachvaneto v avtobusite tam e samo ot predna vrata, a slizaneto ot zadna. Avtobusite ne mirishat na pot, chesan, ne dranchat, i patnicite ne ochakvat vseki moment tezi dinozavri da se razpadnat.Kogato vali dagd ne izlizat po mokri ot reisa otkolkoto da sa bili na van, a kogato minava po inache "chistite" ulici, drobovete im ne e nugno da stavat prashni filtri za avtobusa, navsiakade si ima kameri, koito slediat. Xorata siadat po reda na vlizane. Nikoi ne otstapva mesta osven ako se kasae za tezi mesta koito sa oboznacheni za invalidi, vazrastni i maiki s deca. Shofiorite sa s uniforma i nikoi ne kara po kasi pantalonki, potnik i dgapanki, i ne razgovaria s nikoi, ne slusha chalga, naiama zalepeni navsiakade goli modeli i lubumi folk pevici.

Mislia che vaprosat e kompleksen-nivo na avtobusite, kultura na obslugvaneto, na gragdanite i t.n. Tova e usluga za koiato si plashtash i tia triabva da bade na opredeleno nivo, i da ne se chuvstvash zadalgen da vrashtash bileta ili da se chuvstvash neudobno i da badesh iznudvan(vse pak kopuvaneto na bilet e cenata, koiato plashtame za usluga kato vsiaka druga). Prodalgavame s tazi drebna xitrost kak da naglagem sistemata, no vinagi nie sme minati zashtoto ne sme poluchili tova za koeto sme si platili, i se chuvstvame unigeni sas sobsvenite si pari... :inqn

Link to comment
Share on other sites

awe kak 6te go vru6tam!! s kakvo e zaslujil grubiq 6ofior, deto edvam ne ni iztrepva i zadu6ava v mar6rutkata da se oblaji s moite pari????

Link to comment
Share on other sites

kato ne polzva6 public ransport i sqkav transport s bileti ne se si pravete samo postove s 6tO NQMA 3ti VARIANT : NE POZLVAM mAR6RUTKA basi tapo e

to i az ne polzvam ma imam mnenie po vaprosa e predi 2 4asa pozlvah de ma v jivota si da sam polzval 10 pati ima nqma

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...