Jump to content
BulForum.com

Благотворителен ТЪРГ в помощ на болно дете


Recommended Posts

Предлагам компоненти на ТЪРГ за да помогнем на дете нуждаещо се от операция във Франция която ще се състои в началото на м.септември.

Всеки заинтерисуван и съпричастен към идеята може да добави и негови компоненти и средствата да ги дарим на Ванко.

Повече ИНФО за лечението на детето--->ТУК.

 

Търгът ще е явен(без оферти на ЛС) за да може да се вижда от всички съфорумци.

Край на ТЪРГ-а:15.08.2010

Начална цена:50% от БЛИЦ-а

Стъпка:2лв

Блиц цена:в скоби след началната

 

Процесори за лаптопи:

 

1.Intel M 585 2.16GHz/1MB L2/667, SLB6L - 15лв(30лв)

2.Intel M 520 1.6GHz/1MB L2/533, SL9WT - 11лв(22лв)

3.Intel M 430 1.73GHz/1Mb L2/533, SL92F - 11лв(22лв)

4.Intel M 420 1.6GHz/1Mb L2/533, SL8VZ - 7лв(15лв)

5.Intel M 410 1.46GHz/1Mb L2/533, SL8W2 - 5лв(10лв)

6.AMD Turion 64 X2 RM-70 / 2GHz /1MB L2 , TMRM70DAM22GG - 27лв(55лв)

7.Mobile Sempron 3300+,SMS3300BQX2LF 2000MHz - 11лв(22лв)

 

Памети за лаптопи:

 

8.2GB DDR2 800MHz SODIMM,Samsung - 27лв(55лв)

9.1GB DDR2 800MHz SODIMM,Samsung - 15лв(30лв)

10.-2х1GB Dual Kit DDR2,Kingston KTW5966-NAN5A - 22лв(45лв)

11.-2х512 DDR2 667MHz SODIMM,Hynix - 7лв(15лв)

12.512 DDR2 667MHz SODIMM,Transcend - 5лв(10лв)

13.512 DDR2 667MHz SODIMM,SIS - 4лв(8лв)

14.256MB DDR 333 SODIMM,Hynix - 5лв(10лв)

15.2x256MB DDR 266 SODIMM,Samsung - 9лв(18лв)

 

Wi-Fi:

 

16.Atheros AR5B91,Mini PCI Express Network Adapter - 9лв(18лв)

17.MS-6877 Mini PCI Express Wireless Card - 9лв(18лв)

18.Atheros AR5BMB5,Mini PCI Wireless Card - 9лв(18лв)

19.Broadcom BCM94318MPG,Mini PCI Wireless Card - 9лв(18лв)

20.Intel PRO Wireless 2200BG,Mini PCI Wireless Card(Dell P/N:0W9764) - 9лв(18лв)

 

Bluetooth:

 

21.Broadcom BCM92045NMD - 9лв(18лв)

22.Broadcom BCM92035NMD - 9лв(18лв)

 

VGA:

 

23.Matrox G450 Dual Head 16MB 4x AGP Video Card - 4лв(8лв)

24.Matrox G450 32MB DVI AGP 4x G45FMLDVA32DB - 4лв(6лв)

25.ATi Rage 128 Pro 16MB Video Card - 2лв(5лв)

26.Vanta tnt 16 mb - 2лв(4лв)

27.ATi Rage Pro Turbo AGP 8MB - 2лв(4лв)

28.Nvidia vanta 16 mb low profil - 2лв(4лв)

 

LAN:

 

29.Compaq NC3121 Fast Ethernet NIC, PCI,10/100 - 3лв(6лв)

30.3COM, 10/100 PCI - 3лв(6лв)

31.[/b]Macronix MX98715 - 2лв(4лв)

32.TP-Link TF-3239DL, 10/100M PCI - 2лв(4лв)

33.RTL8139D, 10/100 PCI - 2лв(4лв)

34.IBM Ethernbet Adapter, 10 Mbps - 1лв(3лв)

 

 

ЕДИТ:Извинявам се за промяна на условията и причиненото неудобство.

При липса на желаещи лично ще предоставя сбора от началната сумата на колега съфорумец или модератор да бъде дарена!

Link to comment
Share on other sites

Има ли как да пробвам тези две карти?

 

Broadcom BCM94318MPG,Mini PCI Wireless Card - 1лв(18лв)

Intel PRO Wireless 2200BG,Mini PCI Wireless Card(Dell P/N:0W9764) - 1лв(18лв)

Достатъчно ми е да домъкна лаптопа, да ги цъкна и ако тръгне едната давам 20лв и си заминавам. Проблемът е, че моя HP NX6110 е доста претенциозен и почти никоя mini pc wi-fi карта не работи тъй като има само няколко 'позволени' в биоса.

Link to comment
Share on other sites

Няма никакъв проблем.Мога да ги пратя по приятел до Пловдив и да ги вземеш от него.

Ако имаш път до Пазарджик заповядай на място.

Звънни да се разберем(0898739875) или ми прати телефон.

Link to comment
Share on other sites

Нено,дай и някаква сметка,който иска да преведе пари.

 

Аз лично ,веднага бих превел, без да участвам в търга,мога и на теб да ги пратя,заслужил си доверие.

Edit: Късно видях,че ги има в инфото за момчето.

Link to comment
Share on other sites

Дарителски банкови сметки:

 

ПроКредит Банк (България) АД

Иван Илиев Арнаутски

 

BG96PRCB92301030163110 – лева

BG67PRCB92301430163114 – евро

 

SWIFT BIC: PRCBBGSF

 

Жорка мерси за доверието.

По горе са сметките в ПроКредит Банк.

 

На мен идеята ми е да събера пари които да дам на майката в брой,за разходи(ядене,преводач,билети за транспорт) във Франция,които не може да използува от дарителският фонд.Там са конкретно за самата операция и евентуално квартира(ако не отпуснат от министерството)

Ще съм и благодарен ако някой има познат в Париж(най-добре студент) да им превежда,защото преводачката им там взима по 10евра на час.Като се направи сметка ,че е с тях по 5-6часа на ден си става направо непоносимо.

 

Но надявам се да се справим.

Организираме в Пазарджик благотворителен концерт за който даде съгласие Томата(от мюзик айдъл),оркестър Пазарджик,млади момчета от музикалната академия и т.н.

Приемам и други идеи за изпълнители,ансамбли,кой за каквото се сети и може да помогне.

Link to comment
Share on other sites

Няма никакъв проблем.Мога да ги пратя по приятел до Пловдив и да ги вземеш от него.

Ако имаш път до Пазарджик заповядай на място.

Звънни да се разберем(0898739875) или ми прати телефон.

Значи ако минавам през Пазарджик ще ти се обадя, а историята с приятеля да ги носи към Пд и аз да го занимавам мисля става много сложна мисля. Ще видим като си дойда в БГ :)

Link to comment
Share on other sites

Памети за лаптопи:

 

8.2GB DDR2 800MHz SODIMM,Samsung - 1лв(55лв)

 

Аз желая да наддавам ето за тази памет 2гб за лаптоп. Първоначално давам 5лв.

 

 

P.S. Дай боже да се съберат нужните парички за детето и операцията да бъде успешна. Желая му здраве.

Link to comment
Share on other sites

Нено, най-добре ги номерирай нещата, че списъкът е страшно дълъг.

Когато ги номерираш, ще пиша и моите наддавания.

Link to comment
Share on other sites

Вече са номерирани.

 

Специални благодарности (от майката, Ванко и мен) на kaponete, който дари лични средства.

Link to comment
Share on other sites

9, 12, 13, 14, 16, 17, 18, 19, 20, 23, 24, 25, 30, 33 - 1 лв

11, 15 - 2 лв

8 - 10 лв

Link to comment
Share on other sites

16 позиция - 3 лева.

Няма да променя първоначалната си цена въпреки, че има отказал се. Но, няма да позволя да бъда изнудван от някого само защото той си мисли, че може да прави каквото си поиска. В раздела има правила и те важат за всички. Направено е достатъчно изключение с цел благотворителност и това изчерпва нещата.

 

едит:

Всъщност аз не искам повече да участвам в този фарс и си оттеглям предложението.

Link to comment
Share on other sites

6.AMD Turion 64 X2 RM-70 / 2GHz /1MB L2 , TMRM70DAM22GG - 1лв(55лв)

 

10.-2х1GB Dual Kit DDR2,Kingston KTW5966-NAN5A -

 

 

6. - 35лв

10. - 35лв (пропуснал си първоначалната и блиц цени)

Link to comment
Share on other sites

9, 12, 13, 14, 16, 17, 18, 19, 20, 23, 24, 25, 30, 33 - 1 лв

11, 15 - 2 лв

8 - 10 лв

 

Слави(inherit.hit.bg) обявил съм по-горе "Благотворителен ТЪРГ", не "Търг за Далавера".

От кумова срама да беше обявил начални цени поне с една стъпка отгоре.

 

Това,че съм дарил тези компоненти да помогнем на едно болно дете не означава,че ще позволя някой да печели на гърба му.

Самият ти си наясно,че почти всички компоненти мога да ги продам на 50% от БЛИЦ цената за 2-3дни,но не това беше идеята.

 

За мое съжаление и разочарование отново се потвърди стара Българска поговорка "Един гледа сватба,друг-брадва".

 

Явно се налага да променя някои условия с цел да се предотвратят подобни действия.

Ако модераторите решат,че е в разрез на правилата могат да ми пишат за да обмислим друг вариант.

 

Начална цена на всички компоненти става 50% от БЛИЦ цената,като лично аз ще дам началната сума за всички компоненти(ако няма други наддаващи) на Слави или друг съфорумец(може и модератор) да я преведе по сметката на детето или да я даде на майката,за да не останат съмнения и всичко да е прозрачно.

 

Предлагам и друг вариант при който мога да оставя всички копмоненти при друг съфорумец или модератор(мидекс,раптор и др.) за да мога и аз да наддавам наравно с другите и после те да преведат парите.

 

 

Извинявам се за причиненото неудоство на другите юзери,но идеята ми е наистина да помогнем.

Link to comment
Share on other sites

Не съм искал да правя далавера! Исках да дам едно рамо и да накарам търга да живне заради добрата кауза!

Пределно ясно ми е че цените ще се покачат, и за 1 лв няма да си купя нищо, камо ли на гърба на болен младеж.

А и за това се казва "начална цена", защото в началото се почва с нея.

Link to comment
Share on other sites

Слави(inherit.hit.bg) обявил съм по-горе "Благотворителен ТЪРГ", не "Търг за Далавера".

От кумова срама да беше обявил начални цени поне с една стъпка отгоре.

 

Това,че съм дарил тези компоненти да помогнем на едно болно дете не означава,че ще позволя някой да печели на гърба му.

Самият ти си наясно,че почти всички компоненти мога да ги продам на 50% от БЛИЦ цената за 2-3дни,но не това беше идеята.

 

За мое съжаление и разочарование отново се потвърди стара Българска поговорка "Един гледа сватба,друг-брадва".

 

Явно се налага да променя някои условия с цел да се предотвратят подобни действия.

Ако модераторите решат,че е в разрез на правилата могат да ми пишат за да обмислим друг вариант.

 

Начална цена на всички компоненти става 50% от БЛИЦ цената,като лично аз ще дам началната сума за всички компоненти(ако няма други наддаващи) на Слави или друг съфорумец(може и модератор) да я преведе по сметката на детето или да я даде на майката,за да не останат съмнения и всичко да е прозрачно.

 

Предлагам и друг вариант при който мога да оставя всички копмоненти при друг съфорумец или модератор(мидекс,раптор и др.) за да мога и аз да наддавам наравно с другите и после те да преведат парите.

 

 

Извинявам се за причиненото неудоство на другите юзери,но идеята ми е наистина да помогнем.

Нищо лично, но:

Не можеш да променяш условията след като търга е вече стартиран и има записани наддавания. Това, че не си мислил... не е проблем на наддаващите и ти нямаш никакво МОРАЛНО право да ги обвиняваш в каквото и да било! Би могъл да добавиш към тяхната сума толкова, колкото прецениш и да я платиш от джоба си. Все пак това е търг и се касае за стока и пари, благотворителността е морален жест само от твоя страна защото ти даряваш парите от ПРОДАДЕНАТА ТВОЯ СТОКА, а не купувача! Бъди така добър да разграничиш нещата. Не можеш да обвиняваш никого за това, че СПАЗВА ТВОИТЕ условия и после да променяш същите тези условия само защото ти се струва, че цената е ниска.

 

От друга страна... някак си не върви за МОРАЛ да говори човек, който ползва раздела за бизнес в нарушение на правилата (не можеш да ме убедиш, че купуваш такова количество неща за лична употреба и после ги продаваш като ненужни... каквато е идеята за този раздел - справка всичките твои теми в раздела). Това, че си коректен продавач не означава, че можеш да пренебрегваш правилата и да правиш каквото си поискаш. С какво право ти обвиняваш човек, че печели на гърба на друг?! Това е повече от възмутително и скандално! Не съди за другите по себе си.

Бъди малко мъж в поведението си, другото е само бизнес.

Всъщност аз не искам повече да участвам в този фарс и си оттеглям предложението.

 

Поздрави :)

 

Поздравления и от мен за kaponete, който е решил да дари лични средства.

 

едит:/

Има и други начини за организиране на благотворително мероприятие: можеш да организираш вечеря в някой квартален, сносен ресторант на определена, поносима цена. Какво имам в предвид: стойността на вечерята да бъде 5 лева а хората да платят по 10. И може да се оформи като форумна среща с благотворителен характер на която със сигурност ще има и хора, които ще поискат да дарят пари допълнително. Вярвай ми... ще дойдат поне 20-30 човека и ще се съберат повече пари.

Какво трябва да направи администрацията за да го популяризира и помогне? Не е сложно. Добавя се текст с обявата, който се появява при пускането на всеки нов пост или тема в самото поле за писане. Така всеки ще го прочете преди да пише. И ще важи за всички раздели. Или попъп... начини много.

Не е зле да помислиш в тази насока.

Link to comment
Share on other sites

16.Atheros AR5B91,Mini PCI Express Network Adapter - 9лв(18лв)

Давам блиц цената за този компонент.

Нено,можеш да ми го изпратиш още утре.

P.S.

Не исках да се споменава,че съм дарил скромна сума.Не го правя от куртоазия или някакви други скрупули.

Вътрешно съм убеден,че трябва да се помогне.

И май доста се разводни темата от необмислени постове,според мен,само прибързани опити за упражнение в красноречие.

Link to comment
Share on other sites

И май доста се разводни темата от необмислени постове,според мен,само прибързани опити за упражнение в красноречие.

Идеята ми е който има ненужни неща да ги пусне на ТЪРГ със символична цена и събраните пари да ги дарим за лечението.

Слави(inherit.hit.bg) обявил съм по-горе "Благотворителен ТЪРГ", не "Търг за Далавера".

От кумова срама да беше обявил начални цени поне с една стъпка отгоре.

Това,че съм дарил тези компоненти да помогнем на едно болно дете не означава,че ще позволя някой да печели на гърба му.

Начална цена на всички компоненти става 50% от БЛИЦ цената.

Не виждам смисъл да ме обвиняваш индиректно!

Не мога да разбера защо се мъчиш да изкараш бялото - черно? Това, че някой не е наясно със себе си... мой проблем ли е? А може и аз да не съм разбрал добре... може би идеята Му е била някой да си продаде нещата на символична цена, а Той да прави с Неговите каквото Му харесва.

Най-нормалната реакция на един нормален човек е да се извини публично на засегнатите, а не да да се крие като мишка и да чака другите да му бършат... знаеш какво.

 

Все още очаквам и обяснение от модераторите, още повече че съм репортнал темата от два дни.

Link to comment
Share on other sites

...Не мога да разбера защо се мъчиш да изкараш бялото - черно?...

Все още очаквам и обяснение от модераторите, още повече че съм репортнал темата от два дни.

 

Мислиш ли, че трябва да даваме обяснение за всеки пуснат рапорт, при положение, че ежедневно се получават средно между 10 и 20? Темата е прегледана след пускането на рапорта, преценено е, че продавачът не печели нищо от търга, дори при липса на участници ще предостави лични средства, следователно промяната в началните цени е допустима. Ако има отказали се (тяхно право е), никой не губи нищо, че дори и ъпването на темата не измества останалите теми, тъй като е закачена.

Ще ти дам един съвет, пък ти ако искаш го чети - когато постоянно се бориш за справедливост, гледай по някое време да не ти стане самоцел. Правилата са си правила, но в живота няма само черни и бели ситуации - когато има някаква благородна цел, а на всичкото отгоре не се пречи на никой и нищо, понякога може и да се направи изключение. Още повече, че nonsan не се е спрял само с тоя търг да събира пари, а е споменал, че ще организират и благотворителен концерт в Пазарджик. За мен въпросите по темата са изяснени и приключени...ако все още си недоволен от дадено действие/бездействие на модераторите - има по-горно ниво "администратори", можеш да пишеш до тях, твое право е.

Link to comment
Share on other sites

Позиция 34 - блиц цена. Автора да мине да му дам парите, но да не ми носи компонента.

 

Мidex, благодаря ти за отговора. Съжалявам, че съм останал с погрешното впечатление, че цени могат да се коригират само надолу, както и да се върти системна търговия без да се плаща за това.

Специални благодарности и на nonsan за това, че ме смята за търгаш и човек, стремящ се да спечели от човешкото нещастие само защото си позволих да се включа в търга с началната цена на един от компонентите.

Link to comment
Share on other sites

Господин victory ,

Никога в живота си не съм се крил като мишка,но не намирах причина да давам обяснения на човек който си променя мненията по няколко пъти.

 

След като прочетох този абзац от размишленията ти още преди два дни:

Все пак това е търг и се касае за стока и пари, благотворителността е морален жест само от твоя страна

 

се отказах да споря и да давам обяснения.

 

Но тъй като стана много напорист в усмотренията си реших да внеса малко съспенс към тях.

 

В момента когато си се упражнявал в красноречие,аз бях на мача Левски-ЦСКА с 4деца да събираме средства.

В понеделник се организира и направи репортаж по Нова телевизия благодарение на който само вчера се събраха над 5хиляди лева в сметката на Ванко.Днес също има организиран репортаж от местната кабелна телевизия Телекабел.

За това вместо да стоя и да отговарям на всяко твое писане,предпочитам да действам.

 

 

И накрая.Спри да ревеш за промяната на условията защото явно съм написал,че лично аз ще даря сбора от сумата която е първоначална ако няма други желаещи(която със сигурност надвишава предложените по 1лв)

Виждам,че можеш да четеш,но май умишлено премълчаваш този факт.

Струва ми се,че ти отговорих и те моля да не пишеш повече в тази тема,защото това не е помощ.

 

Искам да благодаря на съфорумеца ivan ,който вчера специално дойде до Пазарджик да донесе негови компоненти които днес по-късно или утре ще добавя към ТЪРГ-а.

Link to comment
Share on other sites

16.Atheros AR5B91,Mini PCI Express Network Adapter - 9лв(18лв) - продадена на kaponete

20.Intel PRO Wireless 2200BG,Mini PCI Wireless Card(Dell P/N:0W9764) - 9лв(18лв)- продадена на Swetlyo

 

Събрани до момента 36лв.

 

Добавям компонентите дарени от ivan:

-Клавиатура която може да се закача и вертикално - 4лв(8лв)

50199c2bab5ct.jpg

-PS1 с един джойстик - 10лв(20лв)

9427d837deb3t.jpg

-ТВ Тунер с антена и дистанционно - 10лв(20лв)

7cf6fb2d10bbt.jpg

-Джойстик за PC - 10лв(20лв)

026de8aca528t.jpg

-Камера за PC или лаптоп с микрофон и светодиоди - 9лв(18лв)

48bf0527fb57t.jpg

Link to comment
Share on other sites

Явно интерес към Търг-а няма,а плащания сързани с пътуването доста.

Днес от България Еър отпуснаха 2 безплатни билета за отиване и връщане не майката и детето.

Благодарности за жеста и оказаното съдействие от страна на компанията,но остава да се покрият и летищните такси в размер на 2х230лв(460)които не търпят отлагане.

В момента при мен има сума от 36лв от продадени компоненти за което благодаря на kaponete и Swetlyo,които дадоха БЛИЦ-цени.

Както по горе писах аз ще добавя началните цени от ТЪРГ-а,които по мои сметки са 255лв.

Събрани с останалата сума стават 291лв.

Ще ги закръгля на 300 и утре след 11ч. мога да ги оставя на всеки съфорумец или модератор да ги предаде на майката на детето.Друг колега ще допълни сумата до 460лв(160),но не желае да цитирам името му.

Който изяви желание да дари събраната сума,нека ми звънне на 0898739875-Нено

 

От мен едно голямо БЛАГОДАРЯ и на съфорумеца ivan,чиито компоненти остават и могат да се ползват по друго подобно предназначение или да се подарят на нуждаещи се.

 

Благодарности и на съфорумци които ми се обадиха и изявиха желание да помогнат.

 

И накрая да завърша с това,че в понеделник в Пазарджик ще има благотоврителен концерт от 19ч. в залата на Младежкият дом и който има път или желание е добре дошъл.

Link to comment
Share on other sites

Явно интерес към Търг-а няма,а плащания сързани с пътуването доста.

Днес от България Еър отпуснаха 2 безплатни билета за отиване и връщане не майката и детето.

Благодарности за жеста и оказаното съдействие от страна на компанията,но остава да се покрият и летищните такси в размер на 2х230лв(460)които не търпят отлагане.

В момента при мен има сума от 36лв от продадени компоненти за което благодаря на kaponete и Swetlyo,които дадоха БЛИЦ-цени.

Както по горе писах аз ще добавя началните цени от ТЪРГ-а,които по мои сметки са 255лв.

Събрани с останалата сума стават 291лв.

Ще ги закръгля на 300 и утре след 11ч. мога да ги оставя на всеки съфорумец или модератор да ги предаде на майката на детето.Друг колега ще допълни сумата до 460лв(160),но не желае да цитирам името му.

Който изяви желание да дари събраната сума,нека ми звънне на 0898739875-Нено

 

От мен едно голямо БЛАГОДАРЯ и на съфорумеца ivan,чиито компоненти остават и могат да се ползват по друго подобно предназначение или да се подарят на нуждаещи се.

 

Благодарности и на съфорумци които ми се обадиха и изявиха желание да помогнат.

 

И накрая да завърша с това,че в понеделник в Пазарджик ще има благотоврителен концерт от 19ч. в залата на Младежкият дом и който има път или желание е добре дошъл.

1. Блиц цена дадох и аз, но така и не ме потърси да вземеш парите. Справка:

http://www.bulforum.com/index.php?showtopic=94046&view=findpost&p=1495384407

2. Не е необходимо да даваш парите на някого, който пък да ги дарява. Толкова ли е сложно да ги преведеш по сметка и да постнеш снимка на платежния документ.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...