Jump to content
BulForum.com

Температура на Туалатин 1,2ГХз


Recommended Posts

На каква температура трябва да работи нормално Туалатин, Селерон 1,2ГХз? В момента ми показва 53-55 градуса на пълно натоварване с дъно Асус TUSL-2. Помещението е с климатик, т.е. не е горещо.

Link to comment
Share on other sites

пипни си основата на радиатора.ако не усещаш че е топло или датчика на дъното ти отчита не както трябва или радиатора не прави добър контакт с процесора.такава температура е прекалено много за такъв процесор.

Link to comment
Share on other sites

На каква температура трябва да работи нормално Туалатин, Селерон 1,2ГХз? В момента ми показва 53-55 градуса на пълно натоварване с дъно Асус TUSL-2. Помещението е с климатик, т.е. не е горещо.

Moia Tulatin e 1000@1500 kakto go vijdash kolkonat raboti na 49C,ama v momenta pri men e dosta toplo......doskoro raboteshe na okolo 43C!

Link to comment
Share on other sites

Тъкмо махнах предния П3 733 Copermine а тои докарвасхе докъм 50-на градуса мисля, а по това което съм чувал Туалатините са по-студени или се бъркам?

karaman: обдухването никво го няма, супер измислена кутия е, ама нема пари за по-добра.

И като гледам на Compaq-а П3-то на слот без вентилатор че е на 45 градуса и страх ме хваща...ше зема утре да му сменя вентилатора и радиатора.

Link to comment
Share on other sites

дабре де,къв е тоя П3 дето ша бачка на такива температури?моя дурон на 750Мхз бачка на 34-35 градоса фул,с отворена кутия..а уж АМД греят повече...

Link to comment
Share on other sites

дабре де,къв е тоя П3 дето ша бачка на такива температури?моя дурон на 750Мхз бачка на 34-35 градоса фул,с отворена кутия..а уж АМД греят повече...

Ми явно нещо не съм сложил радиатора както трябва или няма термо паста отгоре :(

Link to comment
Share on other sites

Ясна е работата, утре ще го нося да го оправям...ама пусто не трая да видя как работи. :P В интерес на истината, добре работи ..

Link to comment
Share on other sites

Имам пълен P III Tualatin 1.13 GHz и си работи на 41-43 градуса. Рядко ги надхвърля, дори и при интензивно натоварване.

Moia procesor sega raboti na 150FSB pri Default 100!Po princip Tulatinite greiat malko poveche....a i ohlajdaneto mi e malko kofti!

Link to comment
Share on other sites

На каква температура трябва да работи нормално Туалатин, Селерон 1,2ГХз? В момента ми показва 53-55 градуса на пълно натоварване с дъно Асус TUSL-2. Помещението е с климатик, т.е. не е горещо.

Ако радиатора ти е какъвто трябва температурата трябва да е около 36-38 градуса :)

Link to comment
Share on other sites

Значи, смених радиатор+вентилатор /сега е с някъв Дюронски/ температурата отива на около 42-44 на фулл лоад. ОБАЧЕ! Оказа се че паметта /2х256 РС133 SDRAM/ НЕ ЩЕ ДА РАБОТИ НА 100МХЗ шина...На 133 няма проблем. Обобщено, процесор, памет+всичко останало си работи идеално на 133:133:33, на 100:100:33 не ще. ХР-то забива още в самото начало. При такова положение процесора работи на 1,6 /дефаулт е 1,2/ и вдига 50 градуса максимум при 27-28 в стаята. Проблема е какво ще се случи при 35-37 в стаята? Дали ще помогне вентилатор в кутията?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
...Дали ще помогне вентилатор в кутията?

Nikoga ne e izlishno da imash poveche ohlazdane. Kolkoto e po-studeno, tolkova po-dobre. Ne se pritesniavai, niama da "nastine" PC-to.

Po princit visokata temperatura na koe da e ustroistvo (komponent) mu sakrashtava zivota. Ako ti puka de.... :)

Link to comment
Share on other sites

ми имам два варианта.

Първи вариант: Работи си на 1,2 /смених паметта и се опраиха проблемите при 100FSB:100RAM:33PCI/ и температурата отива максимум на 44 градуса без допълнителен вентилатор на кутията.

Втори вариант: Работи на 1,6 процесора /всичко държи на 133:133:33/ и с включен вентилатор на кутията /мноого бръмчи бе м...а му/ температурата не надхвърля 48-50 градуса натоварен. Обаче при това положение в кутията отива на 36-37 градуса и лятото явно ще е първия вариант.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...