Jump to content
BulForum.com

България не уважава лидерите си


VooDooMaN

Recommended Posts

Малеее к'во ги направи ти пенсионерите...за две стотинки... :(  Айде млад си все още...имаш собствено мнение... ама то тва си е чисто неуважение-ти си готов да се лишиш от присъствието им направо :cry Това са ни родителите бре,момко! А да гласуват само младите и работещите никъде го няма по света-поне аз не се сещам.

По темата-наистина липсва  гражданско общество в България.И не само това-по документи се водим и правова държава ,ама нещо и тоя момент ни се изплъзва.Нямаме и национален идеал...Не уважаваме днешните си лидери , защото и те не уважават народа си.Не можем да им стъпим на врата,защото те са на гепили така здраво,че няма мърдане.А някой да изкаже различно мнение и потърси сметка от тях,веднага ще го погнат и ще му разкажат играта...

Какви нови политици имаме по време на тая наша криворазбрана демокрация:никакви.Всичките са стари муцуни.Една шайка разбойници("работодатели") управляват държавата и се редуват на власт и си крадат наволя.В тяхна изгода е в България да цари анархия-за момента се справПт много успешно.Е как да ги уважавам!!!

Май наистина единственото спасение е революция-кръв да се лее-ама и там положението е много опасно...

Ми гласувай бе, кой те е спрял? Що трябва баба ти да гласува вместо теб, много си зает ли?

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 51
  • Created
  • Last Reply
Ми гласувай бе, кой те е спрял? Що трябва баба ти да гласува вместо теб, много си зает ли?

Ти четеш ли хората какво пишат,а?Да съм казал ,че не гласувам? И като съм гласувал всеки път какво се е променило? Щото все едни и същи хора са в листите -и ние все избираме по-малкото зло.Знаем как се правят тея партийните листи и какви цели гонят тия дето ги скалъпват:angry1 То много е хубаво да прокламираш необходимостта младите да гласуват,ама си задай въпросът дали само това ще ни помогне.Нали ги гледаме как се опитват да манипулират обществото -пропорционалната система била лоша,мажоритарната пък неефективна ,та смесената- горе-долу ама не баш и още куп простотии.Накрая всичко е по старому. :angry1...а и за референдум никой от управляващите не се сеща :angry: Докато няма политическа воля да се оправи тая държава ще си я караме все така мизерстващи.Един от вариантите ние да променим нещо,колкото и нежелателен да е той, е споменатият с последното изречение на предишния ми поуст...

 

ПП: бабите ми са починали отдавна...Срам за тези,които не уважават родителите си!!!

Link to comment
Share on other sites

Аз не говоря за родителите си.Те не са дърти.Но искам да ме разберете правилно.Възрастните защо да гласуват те работят ли?Който им обещае по-голяма пенсия за него гласуват,не е тва в интерес на младите които почват да пробиват в живота.Какво мислиш за това?И така пенсионерите ни избират управлението а не тези дето трябва.Като не можеш да го разбереш отиди Януари в някое даскало дето се провеждат изборите и виж кой гласува.Аз нямам нищо против пенсионерите имам само против да гласува

Niksim май наистина това е единственият начин.Като се свалят насислствено като през1997г. правителството на Жан Виденов беше свалено.Тока трябва да се направи но се страхувам че народа няма воля,няма водач.И си уважавам родителите ми прекалено много къв си ти да ми казваш че не ги уважавам?

VooDooMAn не мога да гласувам щото съм на 17г.

Link to comment
Share on other sites

Аз не говоря за родителите си.Те не са дърти.Но искам да ме разберете правилно.Възрастните защо да гласуват те работят ли?Който им обещае по-голяма пенсия за него гласуват,не е тва в интерес на младите които почват да пробиват в живота.Какво мислиш за това?И така пенсионерите ни избират управлението а не тези дето трябва.Като не можеш да го разбереш отиди Януари в някое даскало дето се провеждат изборите и виж кой  гласува.Аз нямам нищо против пенсионерите имам само против да гласува

Niksim май наистина това е единственият начин.Като се свалят насислствено като през1997г. правителството на Жан Виденов беше свалено.Тока трябва да се направи но се страхувам че народа няма воля,няма водач.И си уважавам родителите ми прекалено много къв си ти да ми казваш че не ги уважавам?

VooDooMAn не мога да гласувам щото съм на 17г.

Е, ко възрастните хора над 60 да ги отпишем така ли?

Роналд Рейгън, който почина съвсем насроко, е станал президент за първи път над 70-годишен. Какви са тези глупави разсъждения.

Нали това беше демокрацията - могат да гласуват само хора с висок ценз, между 21 и 60 години и то само ако имат определени доходи ;) ?

Това, че при гласуващи средно 50 процента на избори 70 процента от тях са пенсионери говори за незаинтересоваността на останалите.

Link to comment
Share on other sites

4e pensionerite kakvo vi pre4at pri glasuvaneto be :pirate Mi vzemi gi ubedi da glasuvat za nqkoi drug,a ne za BSP.Spored men v golemite gradove dori glasuvat za SDS,ni6to 4e i Kostov,Videnov i Carq provaliha BG .Kakvo sa ni vinovni nanas pensionerite 4e sme zaspalkovci kato naciq :devil Imam 4uvstvoto,4e samo ako krav se lee togava 6te se opravqt ne6tata.Drugiqt variant e Evro-Saiuza,koito da nalaga re6eniqta otgore ina4e ne vijdam s na6te si bokluci kak 6te se opravim.Nqkoi be6e spomenal 4e glasuvame za po-malkoto zlo.Toi e nai-praviqt za sajalenie.Nqma za koi da izleze6 da glasuva6 i da si ubeden 4e toi 6te izvede BG ot krizata

Link to comment
Share on other sites

Ми докато не го разберат всички, че няма кой "ДА НИ ИЗВЕДЕ", а трябва всеки самостоятелно да се изведе от кризата и с това държавата като цяло, няма да има промяна. Да се вярват на утопии като на дедо Цар е смешно, никой няма да дойде и да извади от цилиндъра 20 милиарда, за да ни оправи.

Link to comment
Share on other sites

Какво няма да си уважаваме лидерите и хората,кадето ни управляват.Та те гледат да се нагушат се повече и повече с пари.Ако затова трябва да се уважават аз пишката ще си резна и ште е изям.Сички до един от сегашното управление доказаха че не могат да раководят страната.Така че дядо Мони Сакскубурготски да не прави мили очички и да си натиска дирника и да продалжава да се угоява,а покрай него и останалите,ами да си зима дрешките и да праждосва от България,защото каде сме западнали ми трябва да храним и политиците и да ги оставяме да крадат от нас и да си палнат джобовете.Когато тези управляващи заслужат уважението ни с тяхната честност и добре вършене на работата си тогава ше има уважение.

Link to comment
Share on other sites

Айде, и аз да си кажа мнението, защо не ме интересуват политиците и не уважававм никого от тях и от близкото (и далечно) минало. Да започнем от погледа на запад, който беше препоръчан по-горе. Правя си сравнение с някой германец, например. Имам си добро образование (даже и за немски стандарт), работя си по специалността, както си му е реда, имам си някои необходими неща (кола и т.н.). И съм си о.к. Ужким! И кво? Колата ми към 20 годишна, някакво жилище под наем, пестя цяла година за една почивка (която в крайна сметка си е мизерна) и т.н. А простият германец, с никаквото образование,си пече всяко лято задника на Ибиса кара си БМВ-то и не се замисля, дали да не отида да гледа европеиското на живо, например! (Е, такива прости българи също има, де!). Е, аз, кое не правя както трябва, за да живея като германеца? И с какво съм виновен? И какво мога да променя и да направя (като изключим решението с автомат или бомба в парламента!)? Значи излиза, че всичко до сега дължим на политиците и управниците си до момента. Е, трябва ли да уважавам, когото и да било?

Link to comment
Share on other sites

Грешката е не в мястото където сме родени. Мястото където сме родени се нарича България и е едно много красиво място. Лошото е че тоталитаризма остави неизлечими следи в поколението което управлява в момента и в последните 15 години. И тука не говорим за промити мозъци, а за начин на мислене. Мисленето от сорта на "нашите и вашите". Дори и в момента когато има корупция на всички нива и когато с пари можеш да купиш почти всичко се иска да имаш някой НАШ човек за да си купиш каквото ти трябва. Докато го има това мислене просто няма начин да се вдигне нивото на корупцията. Няма да коментирам смешни изказвания на наши политици които щели да изкоренят корупцията изцяло. Страни като Щатите Германия Франция Англия не са в изкоренили, че ние ли. Корупция има навсякъде по света. Навсякъде по света власта покваря нормалния човек домогнал се до нея. Но докато на запад мисленето се определея не само от големината на сумата, а и от полезноста на това за което се дава тази сума, при нас е важно да се вземат едни пари, а какво ще се направи от там нататък не е от значение. Хората имат 1. Развито чуство за национална гордост и патриотизъм. 2. Гражданското общество споменато по-горе от Godfather. Евала им правя на американците които с един Холивуд успяват да поддържат нивото на национална гордост много високо. И ми е много интересно ако се вдигне цялото гражданско общество в България (ако го имаше разбира се) срещу решенията на политиците които вредят на държавата, дали те биха могли да удържат натиска на народа. Съмнява ме да могат. Историята е доказала многократно, че няма по-голяма сила от народа. По самата тема ще кажа само едно. Не уважаваме лидерите, които сами сме избрали :) Не е ли забавно. Избираме си лидери и после ги псуваме. Пита се защо тогава ги избираме. Поне според мене България ще се оправи. Не знам колко време ще трябва, но ще се оправи. И не политиците, които избираме ще са причината за това. Просто трябва да се смени кръвта. Тези които идват след нас ще оправят България. Виждам много разлики между моето мислене и мисленето на децата които растат сега. И смятам че е за добро.

Link to comment
Share on other sites

Gre6kata e 4e sme rodenni na nepravilnoto mqsto :devil

ти така мислиш ли че имаш малко мозак в главата или си нешто изперкал.Ти не си никакъв българин щом не харесваш родния си краи.Чак съм жъзмутен как мойе да има такъв некадърник като теб и кжа ли майка те е родила.България си е много красива страна само че управлението й куца.След бай Тошо си4ко почна да се руши и да прогнива.Затова сега сме на това дередже и не ми говори че страната е сух защото като гледам се още седиш в нея.Що не забегнеш нанякаде че да може тая изцепка дет е каза да бъде забравена. :angry1

Link to comment
Share on other sites

ти така мислиш ли че имаш малко мозак в главата или си нешто изперкал.Ти не си никакъв българин щом не харесваш родния си краи.Чак съм жъзмутен как мойе да има такъв некадърник като теб и кжа ли майка те е родила.България си е много красива страна само че управлението й куца.След бай Тошо си4ко почна да се руши и да прогнива.Затова сега сме на това дередже и не ми говори че страната е сух защото като гледам се още седиш в нея.Що не забегнеш нанякаде че да може тая изцепка дет е каза да бъде забравена. :angry1

Проблемът е именно в 45-те години, заради които ще страдат още доста поколения.

Link to comment
Share on other sites

"България -Красива страна, за съжаление населена."

Аз нито съм с промит мозък, нито съм с тоталитарно мислене, даже се опитвам да мисля правилно. Според моите си критерии, обаче! Ама кво от това? А що се отнася до, лидерите, които "сами" избираме и после недоволстваме, съм си решил проблема, като просто не избирам! И после не им се ядосвам на тези, които се правят на лидери. По-точно, яд ме е (като всичи останали), ама съм с чиста съвест, че не съм ги избрал аз! Даже не обвинявам пенсионерите и другите хорица, че го правят -иска им се нещо да зависи от тях. И тъй като няма друго нещо, което да зависи от тях, те си мислят, че така могат да се включат в "играта", да направят НЕЩО, да зависи от тях НЯКОЙ. Да променят НЕЩАТА! Нека си вярват хората!

Link to comment
Share on other sites

...И в крайна сметка изводът е, че България наистина не уважава лидерите си. Без значение виновни ли са те или не, трябва ли или не трябва да се уважават- резултатът е на лице :)

Link to comment
Share on other sites

Проблемът е именно в 45-те години, заради които ще страдат още доста поколения.

Problemyt e v 681 g.

Ne ti li omryzna da povtaryash 45 g. ta 45 g.

Jivyal li si predi 1989 g. ? Az sym !!!

Koga si roden da mi prikazvash kakyv e problema ?

Predi 2-3 dena se obyasnyavashe kolko e gotin Kostov.

Predi 1 sedmica drynkashe gluposti na Godfather.Aman ot tebe.

I komunistite kradyaha , i sedesarite , i caristite - tova e .

Bay Ganyo si e bay Ganyo.

Link to comment
Share on other sites

Problemyt e v 681 g.

Ne ti li omryzna da povtaryash 45 g. ta 45 g.

Jivyal li si predi 1989 g. ? Az sym !!!

Koga si roden da mi prikazvash kakyv e problema ?

Predi 2-3 dena se obyasnyavashe kolko e gotin Kostov.

Predi 1 sedmica drynkashe gluposti na Godfather.Aman ot tebe.

I komunistite kradyaha , i sedesarite , i caristite - tova e .

Bay Ganyo si e bay Ganyo.

Кога съм роден няма значение, въпреки че съм си го написал и не се крия за разлика от други, които се радват на анонимността на Интернет. Виждам последиците от тези красиви 45 години, при които за всеки некадърник имаше работа, а прогресиращите ставаха агенти или бяха репресирани. Щом съм се обяснявал, че е готин Костов, значи ми е било такова мнението. Той си плати цената за извършването на реформите - недоволните и съкратените от работа го намразиха. Като не те интересува темата, а искаш да се заяждай бягай на пясъчника при другите. Като не искаш да четеш какво пиша не чети, никой не те кара.

Link to comment
Share on other sites

Prav si , imash si pravo na sobstveno mnenie , no izdivyavam kato chuya nyakoy da se kefi na onya ciganin (ne sym nito sykraten , nito syden , nito nekadyren , no sym se mychil 10 meseca da vadya 1 dokumenti , koito na "nashite (SDS) hora" im gi dadoha za 1 mesec. I tova pri polojenie che az spazih zakona , a te ne.Da ne govorim che restituiraha nashi rodovi imoti na hora koito nyamaha nishto obshto s tyah (no byaha SDS-aktivisti).Da ne govorim che uvolnyavat injeneri , nauchni rabotnici i uchiteli , a naznachavat samo chinovnici i policai. Da ne govorim che ne te pitat kakvo znaesh i mojesh , a koy te prashta i gotov li si da rabotish za 150 lv (az ne rabotya za tolkova !). Da ne govorim che bivshiya troykadjiya ima 20 firmi , kara BMW i naema bivshi otlichnici za po 150 lv. Takiva mi ti raboti.

Izvinyavay che odeve te obidih , ama mi e tejko za tova nakyde vyrvim.

 

Bravo na Killerincho za posta mu. Samo s 1 ne sym syglasen - misleneto na malkite e absolyutno oskotyalo - taka mislya kato gi gledam v zalata.

Link to comment
Share on other sites

Prav si , imash si pravo na sobstveno mnenie , no izdivyavam kato chuya nyakoy da se kefi na onya ciganin (ne sym nito sykraten , nito syden , nito nekadyren , no sym se mychil 10 meseca da vadya 1 dokumenti , koito na "nashite (SDS) hora" im gi dadoha za 1 mesec. I tova pri polojenie che az spazih zakona , a te ne.Da ne govorim che restituiraha nashi rodovi imoti na hora koito nyamaha nishto obshto s tyah (no byaha SDS-aktivisti).Da ne govorim che uvolnyavat injeneri , nauchni rabotnici i uchiteli , a naznachavat samo chinovnici i policai. Da ne govorim che ne te pitat kakvo znaesh i mojesh , a koy te prashta i gotov li si da rabotish za 150 lv (az ne rabotya za tolkova !). Da ne govorim che bivshiya troykadjiya ima 20 firmi , kara BMW i naema bivshi otlichnici za po 150 lv. Takiva mi ti raboti.

Izvinyavay che odeve te obidih , ama mi e tejko za tova nakyde vyrvim.

 

Bravo na Killerincho za posta mu. Samo s 1 ne sym syglasen - misleneto na malkite e absolyutno oskotyalo - taka mislya kato gi gledam v zalata.

ОК, но защо обвиняваш само и само "циганина", а не тежкия корумпиран апарат? Защото ако не бяха лапачите нещята щяха да са други. А и толкова "лошото" управление беше много над останалите след 1989-та. Корупция с главно К е проблема в страната.

Малките са тотално деградирали - на тях идолите им са сводници (Ванко-1), бивши мутри (Бойко Борисов) и какви ли не други от този сорт... Какво да се очаква от тях освен да пушат трева и цигари, да пият като ненормални, да нямат възпитание... Слава Богу не навсякъде е така и има напълно нормални леца.

А това с отличници за 150 лева не го разбирам - отличниците в мнозинството си прогресират тук или в чужбина. Все пак да не забравяме, че отличник в училище не значи отличник в живота.

Link to comment
Share on other sites

ти така мислиш ли че имаш малко мозак в главата или си нешто изперкал.Ти не си никакъв българин щом не харесваш родния си краи.Чак съм жъзмутен как мойе да има такъв некадърник като теб и кжа ли майка те е родила.България си е много красива страна само че управлението й куца.След бай Тошо си4ко почна да се руши и да прогнива.Затова сега сме на това дередже и не ми говори че страната е сух защото като гледам се още седиш в нея.Що не забегнеш нанякаде че да може тая изцепка дет е каза да бъде забравена. :angry1

Slu6ai be glupako kakav si ti 4e da me sadi6 i kazva6 4e ne sam nikakav balgarin,4e sam nekadarnik i t.n.Na kakva osnova te pitam ?Kak razbra 4e ne mileq za Balgariq?!!Kakvo ob6to ima krasotata na na6ata strana i imeto Balgariq s tova 4e sme rodeni na gre6noto mqsto i v gre6noto vreme zaobikoleni ot mizeriq selqniq i hora ,koito te posre6tat po van6niqt vid i takiva kompetentni kato teb :sick rodolupci samo po-forumite :sick

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...