Jump to content
BulForum.com

Анкета за дъна


Коя марка дъно предпочитате  

158 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

  • Replies 81
  • Created
  • Last Reply
Коя марка дъно предпочитате

 

Пропуснах MSI, нека някой да го добави

Аве ти нямаш ли си друга работа, че всеки ден пускаш различни теми с рооl който е ултра безсмислен? Утре да очакване кой каква рам предпочита????!!!! Или кой ХДД предпочитате???!!! Спри се малко, банално става вече. :angry:

Link to comment
Share on other sites

Аве ти нямаш ли си друга работа, че всеки ден пускаш различни теми с рооl който е ултра безсмислен? Утре да очакване кой каква рам предпочита????!!!! Или кой ХДД предпочитате???!!! Спри се малко, банално става вече.  :angry:

Kato ne ti haresva ne go cheti :P :woot :sayjin :angry:

Link to comment
Share on other sites

NEKA NQKOI DA MI POSO4I PO QKO KLOKYRSKO DYNO OT DFI INFINITY :sayjin :sayjin :sayjin +

 

PS: Da ne govorim 4e sa i edni ot nai skypite.......ina4e za normalno ka4estveno dyno...ASUS rullz. ASUS e nai rqdko spomenavano v kombinaciq s dumata "PROBLEM". Dokato za EPoX....mojete da pro4etete v nqkoi drugi po profesionalni forumi...

Link to comment
Share on other sites

NEKA NQKOI DA MI POSO4I PO QKO KLOKYRSKO DYNO OT DFI INFINITY :sayjin  :sayjin  :sayjin +

 

PS: Da ne govorim 4e sa i edni ot nai skypite.......ina4e za normalno ka4estveno dyno...ASUS rullz. ASUS e nai rqdko spomenavano v kombinaciq s dumata "PROBLEM". Dokato za EPoX....mojete da pro4etete v nqkoi drugi po profesionalni forumi...

Soltek може да се клоква по-добре според мен. то за това е направено :) и е едно от най-скъпите.. редом с Asus i Abit.

Link to comment
Share on other sites

NEKA NQKOI DA MI POSO4I PO QKO KLOKYRSKO DYNO OT DFI INFINITY :sayjin  :sayjin  :sayjin +

 

PS: Da ne govorim 4e sa i edni ot nai skypite.......ina4e za normalno ka4estveno dyno...ASUS rullz. ASUS e nai rqdko spomenavano v kombinaciq s dumata "PROBLEM". Dokato za EPoX....mojete da pro4etete v nqkoi drugi po profesionalni forumi...

LANPARTY - дъното излезна преди 3-4 месеца и гони 250-260ФСБ (разбира се ако имаш добър процесор и рам) Имаше преди 1 година близо (когато излезна модела на SL75-FRN2-RL (разлиакта от ФРН е че чипсета на ФРН2 е nForce2 Ultra а не е nForce2 SPP) имаше някакъв пич който беше стигнал 270шина (540ФСБ) - не знам колко беше вярно но се случва и на бройка. Но мисълта ми е друга, че дъно от преди 1 година мачка тотално този DFI - принципно DFI имат едно единствено хубаво дъно, и се съмянвам да имат други, апак и цената им е доста солена :rolleyes: Не е икономически изгодно да се купи такова дърво :D като може за половината пари да се вземе дъно което ще даржи с някой друг Мхц по на доло (имам предвид ФРН2 който си държи 250ФСБ без проблем, зависи и от процесора разбира се и от памета.) Единствения недостатък на солтек е че нямат виско волтажи :( За рам до 2.8,за процесор до 1.85, за чипсет (малко дъна имат тази екстра) 1.8, за АГП 1.7. Принципно се иска повече ток за процесор и рам, разбира се и за чипсета не е зле, повече ток се повишава таймингът на памета и се повишава пройзводителноста, същевременно и топлоотдаването. Но с мод може да се пуска ток на процесора до 2.2В (което според мен си е убииствено много) :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Гласувах за Abit но несмятам, че Epox или Soltek им отстъпват по качество или възможности(въпрос на избор)

Но както и при останалите компоненти важното е какво смяташ да правиш с този компютър(все пак за един офис в който ще се пише на exel или word да вземеш нещо геймарско си е чиста олигофрения) :) лично аз имам Soltek.

Link to comment
Share on other sites

Гласувах за Epox, а също и имам такова, преди имах ASUS, от изредените напоследък Гигабайт нещо не ми харесват. Съжалявам само, че SuperMicro вече не произвеждат дъна за десктоп машини, мисля, че вече продуктите им са оринтирани към високопроизводителни сървари :-(. Щях да гласувам за тях.

Link to comment
Share on other sites

OFFTOPIC XeForce3 kva ti e perkata na CPU-to :) da pitam samo

Не казвам :) (сега в момента не си го държа на толкова, на 2300 го държа, при 55 градуса товар 11.5х200@1.65в) перката е Аеро 7 на фул обороти иначе не може да го хлади. Трябва друга да се взима, ама освен вода друго няма да ми реши проблема.

 

П.П. Иначе през зимата си го държах на 2500 на 60 градуса темепература със радиатор от спире фалкон рок 2 + перка от Х-Дреам

Link to comment
Share on other sites

Moje bi i tuk trqbva6e da ima ne6to ot sorta za rabota za klok i t.n. ili pak do 40$ do 60 $ i t.n.Te kato koncepciq ne sa ednakvi kak da gi sravnqvam.Primerno Asrock e na Asus i se bori v savsem drug segment na pazara t.e. nesapostavimi sa

Link to comment
Share on other sites

LANPARTY - дъното излезна преди 3-4 месеца и гони 250-260ФСБ (разбира се ако имаш добър процесор и рам) Имаше преди 1 година близо (когато излезна модела на SL75-FRN2-RL (разлиакта от ФРН е че чипсета на ФРН2 е nForce2 Ultra а не е nForce2 SPP) имаше някакъв пич който беше стигнал 270шина (540ФСБ) - не знам колко беше вярно но се случва и на бройка. Но мисълта ми е друга, че дъно от преди 1 година мачка тотално този DFI - принципно DFI имат едно единствено хубаво дъно, и се съмянвам да имат други, апак и цената им е доста солена  :rolleyes:  Не е икономически изгодно да се купи такова дърво  :D като може за половината пари да се вземе дъно което ще даржи с някой друг Мхц по на доло (имам предвид ФРН2 който си държи 250ФСБ без проблем, зависи и от процесора разбира се и от памета.) Единствения недостатък на солтек е че нямат виско волтажи  :( За рам до 2.8,за процесор до 1.85, за чипсет (малко дъна имат тази екстра) 1.8, за АГП 1.7. Принципно се иска повече ток за процесор и рам, разбира се и за чипсета не е зле, повече ток се повишава таймингът на памета и се повишава пройзводителноста, същевременно и топлоотдаването. Но с мод може да се пуска ток на процесора до 2.2В (което според мен си е убииствено много)  :rolleyes:

Tva i az go 4etoh no kato proizvoditelnost dava kolkoto 230FSB na Nforce2 ultra 400.Ina4e moito LanParty stiga do 242FSB stabilni s BH-5 na 3.2V

Edit:To zatova LanParty struva 170$ a Asrock,ECS~40$

DFI Rulezz

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...