Jump to content
BulForum.com

Комп за филми


Rubbish

Recommended Posts

Компа на който гледам филми е c2d 1.8Ghz, 2GB DDR2 800Mhz, nvidia 7300GT и е вързан към FULLHD TV.

Гледам само HD филми главно, принципно си върват нормално ако ползвам WMP или Media player classic.

С kmplayer имам малко разминаване картина-звук. Но пък BluRay ISO–та вървят без никакви грижи.

Интересува ме ако сложа още 1-2-3GB ram DDR2, ще вървят ли по-добре? Понеже главно CPU-то товарят филмите, но...

След време ще сложа някоя по-подходяща видео карта за FULLHD направо с HDMI изходи.

Link to comment
Share on other sites

Компа на който гледам филми е c2d 1.8Ghz, 2GB DDR2 800Mhz, nvidia 7300GT и е вързан към FULLHD TV.

Гледам само HD филми главно, принципно си върват нормално ако ползвам WMP или Media player classic.

С kmplayer имам малко разминаване картина-звук. Но пък BluRay ISO–та вървят без никакви грижи.

Интересува ме ако сложа още 1-2-3GB ram DDR2, ще вървят ли по-добре? Понеже главно CPU-то товарят филмите, но...

След време ще сложа някоя по-подходяща видео карта за FULLHD направо с HDMI изходи.

 

Няма да има разлика с повече РАМ.

Link to comment
Share on other sites

Моя комп за филми е с 8400GS, атлон х2 4400+ (2.3ГХц), 1GB ram. Няма грижи с 1080p, проца се товари около 60-70%.

А след като нямаш проблеми с WMP и т.н., защо ти е тоя kmplayer? Да не би за филми от двд? Щом с по-тежкия WMP нямаш проблеми, явно другаде е проблема.

И да слагаш рам, няма смисъл, аз и с 1GB нямам никакви проблеми. По-скоро ми се струва, че кодеците винаги правят пръчки. Аз съм само с ffdshow, haali splitter, и AC3 codec, от години, и проблеми никакви, на вече 6-7 виндовса.

Link to comment
Share on other sites

KMplayer ползва негови си вградени кодеци. Като се замисля видеото му не е толкова слабо - на моя лаптоп Т5800 2GHz, 2GB ram, x3100 скапано интелско видео вървят 1080p без никакъв проблем. Може и нещо софтуерно да е.

 

 

Link to comment
Share on other sites

. Аз съм само с ffdshow, haali splitter, и AC3 codec, от години, и проблеми никакви, на вече 6-7 виндовса.

Махнах видео програмите и кодеци, и сложих тази комбинация, която tedy сподели. ПРоблема пак го има.

То аз май не съм го написал в 1вия си пост :) На разни филми звука ми избързва. Тоест картината се забавя/лагва.

Най-много се забелязва при FUllscreen режим, тогава сигурно не смогва CPU-то. Това май само става при 1080p.

Също по време на филма, през няколко минути картината става на квадратчета /един вид/ и се разваля. Това при 720p/1080p.

Сега съм с win7, не помня преди с XP-то дали беше пак така :)

Link to comment
Share on other sites

KMplayer ползва негови си вградени кодеци.

 

Това прочете ли го. Каквото и да слагаш или махаш все едно, кодеците са в плеъра.

Link to comment
Share on other sites

Ами за момента варианта е да клокнеш колкото може процесора. При сегашната ти ситуация той прави всичко сам и доста се задъхва със FullHD-то.Видеокартата ти не поддържа акселерация и това е проблема.

Другия вариант е - отскачаш до Ера и взимаш една Sapphire HD 4350 1GB HM HDMI за 55 лева и си ти. Това е вариант ако гледаш само филми, поради простата причина, че тази видеокарта не става за игри.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...