Jump to content
BulForum.com

Как да си вържа лаптопа към LCD-то ?


zlobil

Recommended Posts

Как да си вържа лаптопа към ЛСД-то ?

Обиколих 123131 магазина ама такъв кабел не съществува.

 

На лаптопа имам единствено VGA изход , на LCD-то имам 2x HDMI , 2x SCART , S-video и камбанки...... има ли шанс да ги вържа ?

 

Казаха ми че имало ВГА към КОМПОНЕНТ ама нещо не мога да намеря никъде.....

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Проблема е следният , че вразвам лаптопа Acer 5738 ZG посредством HDMI права настройиките на видео картата която е ATI 4650 задавам 1920x1280 излиза ми картината на ТВ , но неможе да разпане образа на ТВ до край и остават черни полета. Телевизора е SAMSUNG влизам в опцйите му давам на формат 16:9 лентите не изчезват ,пробвах и със настройката САМО СКАНИРАНЕ ,но пак не става.Пробвах и с новите driver на ATI сложих и новия Catalist ,но няма успех.Пробвах с лаптопа на един приятел и той е Аcer,но с вградена видео карта 4500MHD и с нея става образа се разпава до край без проблем и лаптопа минава ж режим в който само LCD-то предава образа.

Ще бъда благодарен ако някой може да ми помогне.

 

Това не съм го писал аз, а приятел, който няма рег в този форум. Дано някой да се е сблъсквал с проблема и да може да се реши. Значи от двете страни по около 1 сантиметър сантиметър и половина остава черни линии, при каквито и настройки да се правят. Въпросния друг лап топ е моя и става от раз, без никакви ядове, но неговия дисплей е HD Ready 16:9, моя не е

Link to comment
Share on other sites

задавам 1920x1280 излиза ми картината на ТВ , но неможе да разпане образа на ТВ до край

Фулл ХД режима не беше ли 1920x1080 за LCD телевизорите? Има повече редове по вертикал, и ТиВито може би мащабира до по малка картина......

Link to comment
Share on other sites

Фулл ХД режима не беше ли 1920x1080 за LCD телевизорите? Има повече редове по вертикал, и ТиВито може би мащабира до по малка картина......

така е...техническа грешка е станала. Както казах и горе, не съм проверявал какво е писано. От това, което се вижда и аз съм на мнение, че картината е разпъната оптимално, но....ще видим.

Link to comment
Share on other sites

  • 9 months later...

Аз имам ето този кабел:

hdmi-vga2.jpg

 

Но никога не съм го пробвал, запечатен си е в опаковката, не съм го отварял.

Смятам че е точно за твоят лаптоп и LCD.

Link to comment
Share on other sites

Браво бе - точно ти да пишеш в тема с въпрос, зададен отпреди година, че и на всичкото отгоре от Васил, който вече не посещава форума както почти всички от по-старите знаят...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...