Jump to content
BulForum.com

Nebesen Fenomen nad Slan4ev brqg


Recommended Posts

Ами дъга - какво друго искаш да е :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

toi dqdkata shtoto nonstop 20 godisni segi i se slunceto gleda...spored men si e iluziq nqkva igra na svetlinata/svetlosqnkata ili optichna izmama

Link to comment
Share on other sites

Почти съм сигурен, че не си знаел за този ефект, преди да погледнеш снимките. Не си искал да снимаш "дъгата", просто си снимал слънцето за да видиш какво ще се получи и това е резултата.

Link to comment
Share on other sites

Със сигурност от небето гледа някой, но този поглед можеш да откриеш и в стъкче свежа трева например, и във всяка малка твар на този свят, а и във самия свят...

Link to comment
Share on other sites

Почти съм сигурен, че не си знаел за този ефект, преди да погледнеш снимките. Не си искал да снимаш "дъгата", просто си снимал слънцето за да видиш какво ще се получи и това е резултата.

aaxxxxaxaxxa

pi4 zemi se v race.Nqmam si druga rabota az deto postvam prez 1 mesec v toia forum.

Prosto imashe krugova dyga okolo slanceto i tq beshe savsem qrka.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Това явление се казва "хало" . Има общо с влажността на въздуха. През деня се наблюдава рядко, по-често го има нощем при ярко пълнолуние . Ти си късметлия, трябва да почерпиш :D

Link to comment
Share on other sites

Това го имаше абсолютно същото и тук в Пловдив преди около 3 месеца. И аз много се чудех какво е точно...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Незнам за слънцето ама наскоро като беше бурята забелязахте ли цвтът на небето...? Помислих си че АЕЦ Козлодуй е дал фера.

Link to comment
Share on other sites

tova ne se li polu4ava taka zastoto si snimal sre6tu slanceto spored men moje i tuk da stane ako pak se opita6 da napravi6 podobna snimka ;)

Link to comment
Share on other sites

spored men e trick of light ili ne6to takova. Ne sam go vijdal predi no snimkite ne sa lo6i

 

 

peach za tolkova glupav li me mislish?

ne mi se zanimava da sporq za gluposti - tova se vijdashe s prosto oko.

Osven tva ako beshe pro4el cqlata tema steshe da vidish kak cheese obqsnqva za qvlenieto...

Link to comment
Share on other sites

"ХАЛО - Оптично явление в атмосферата; светли, често оцветени пръстени, дъги, петна или стълбове около Слънцето и Луната. Дължи се на пречупването и отражението на светлинните лъчи от ледените кристали в атмосферата." Българска енциклопедия "А-Я"
Има общо с влажността на въздуха. През деня се наблюдава рядко, по-често го има нощем при ярко пълнолуние .

Понякога след обилни валежи и влажността на въздуха е много висока. Топлият въздух се "изкачва" нагоре, поради по-малката си плътност. Но имайки прдвид, че на всеки 200 метра височина температурата пада с 1 градус, в даден момент водните пари замръзват като малки кристали. Всички сме виждали пречупване на бяла светлина през стъкло (класическия пример с призма от учебниците по физика) виж аватара ми, не можах да намеря в WEB

Такива кристалчета предизвикват явлението, което си заснел. Не се учудвам, имаше периоди с обилни валежи и силно слънце след това, предполагащи висока влажност на въздуха.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...