Jump to content
BulForum.com

Проблем с видеокарта


bolikoz

Recommended Posts

Та това е видеокартата - nVidia GF FX 5500 128 mb на агп-слот с активно охлаждане. Проблема е че забива когато играя някоя игра -примерно. Когато се използва компа за гледане на филми или сърфиране в нета видео картата не прави проблеми.

Link to comment
Share on other sites

Как така на PCI слот , вярно има такива карти но не и в бългатия и то 5500 явно е на AGP слот. Явно картата забива когато е в 3д режим погледни картата дали няма надути кондензатори и утечки по нея тези карти по принцип за зле от към конструкция.

Link to comment
Share on other sites

Мислил съм си за друго като съм писал слота - агп си е разбира се, мерси за поправката, няма надути кондинзатори нито утечки, на външен вид е като нова.

Link to comment
Share on other sites

С новите дривери съм, с др карта няма проблем. Захранването не вярвам да му има нещо но ще го сменя за тест ,мерси колеги

Link to comment
Share on other sites

няма как дае от захранването в такава система сменяй картата няма какво да пишем вече.

 

При предния подобен проблем в този форум, проблема се оказа захранването. Защо да не може да е захранването, като при по-голямо натоварване картата харчи повече ток и ако е на кантар, нормално е някой от компонентите да забива.

Link to comment
Share on other sites

При предния подобен проблем в този форум, проблема се оказа захранването. Защо да не може да е захранването, като при по-голямо натоварване картата харчи повече ток и ако е на кантар, нормално е някой от компонентите да забива.

 

Тази карта си е на AGP слот който и осигурява цялата мощност без допълнително захранване не вярвам захранването да не подава 3v на пци слотовете имал съм такава карта и съм имал същия проблем.

Link to comment
Share on other sites

И на AGP слота кое му осигурява захранването ? Батерията на дъното сигурно. Точно пък захранването може да побърка цялата машина. Почти всяка една част от него. В случая може да си погледне и охлаждането, щото щом забива докато картата е натоварена, няма да е голямата сензация ако му е спряла перката и да си забива като прегрее. Може и термопастата на картата да се е превърнала в кирпич и пак да не охлажда добре. При подобен проблем първата работа е охлаждането да погледнеш. Ако охлаждането е окей и няма преебани кондензатори, смятай че захранването сипва манджата.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...