Jump to content
BulForum.com

Дайте субективно мнение за 200ГБ ХДД


Recommended Posts

Ще прави mirror на WAREZ-a, за какво друго да му трябва :)))) То и без това не можеш ги свали тез 200GB от вън сума време.

Link to comment
Share on other sites

Мирoр не ми трябва, апаки аз не съм казъл че ще си купувам 4ТБ ХДД :D цената на 200ГБ е най добра за в момента. Чуда се междо seagate и maxtor повече ми се иска seagate, обаче не знам. И затова искам да чуя нечие мнение и впечетление. Хората който са с примерно 120ГБ ХДД да споделят какви са и кой са по добрите. Четах из форумите, ама нещо за 200ГБ ХДД не пише нищо, още никой не се е решил да си купува явно :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Seagate RuleZZZ :D :punk :P

По-добре си купи Seagate :) Досега не съм чул някой да се оплаква от Seagate хардове, а същото не може да се каже за Maxtor ;) Аз самият имам 160GB Seagate SATA и работи перфектно. Предния ми хард също беше Seagate 80GB и също работеше перфектно :woot И тъй като все пак трябва да изкажа субективно мнение - Maxtor SuckSS :sick

Link to comment
Share on other sites

mi ne se chudi

kvoto i da vzemesh niama da sburkash - gledaj koe e s po-goliama garancia

Az imam edin Maxtor na 80Gb i edin Seagate 120Gb. Maxtora opredeleno mi e po-burz, no Seagat-a e po tih. Imal sum i drugi Seagati i ne sam imal problem do sega, taka che zatvariaj oshite i vzemaj :)

Link to comment
Share on other sites

гаранцията на всички е по 3 години :wub: за ХДД над 80гб. Проблема е че казват за seagate че нещо много калпави бройки са влезнали в бг, и дават много дефекти. Апак не искам да си взимам хитачи, апак и нямат 200гб дискове. Чуда се какво да е :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Abe da ti kaza ima maj neshto viarno. Ne che i na kofti maxtor ne mozesh da popadnesh. Shte ti triabva i kusmet. Spored men si vzemi Maxtor pone e po burz i ot firma deto niama da ti praviat vurteli s garanciata ako neshto stane de. Pusni si ot BIOS-a S.M.A.R.T. Gledaj da go slozish v kutijata niakude po dolu, ne za drugo mi okolo nego da niama neshta da mu prechat da se ohlazda. I naj veche gledaj da ne go udriash mnogo mnogo.

Mi tova e i ako imash i malko kusmet niamash veche grizi :)

Link to comment
Share on other sites

XeForce3 ti koga shte si go kupuvash, az shte si go zema sled 2-3 sedmici sashtiq hard 200 GB, samo che tvyrdo sym se sprql na Segate, Maxtor veroqtno sa po byrzi, no ti znaesh che za byrzata rabotata az si imam drug hard, toq shte go polzvam edinstveno za skladirane na informaciq.Are obadi se zaedno da otidem da razgledame magazinite, ti ot kyde mislish da si go kupish ?

Link to comment
Share on other sites

Вече реших какъв да е ХДД, 200ГБ на МАКСТОР СЕРИАЛ АТА - 154$. Другата седмица понеделник вторник ще ида да си го купя, четах доста ревюта и мнение споделени, аз искам да е здраво и бързо а точно това е макстор :rolleyes: хитачито не е чак толкова бързо колкто го хвалат, апак аз от ИБМ съм много разочарован така че не бих си взел ИБМ, МАКСТОР имам от 2 години и 6 месеца, за сега не ми е правил проблеми, апак си има и гаранция още 6 месеца. Макстор са и по евтени от другите, а никак не отстъпват в борбата за първото място може да видите тук за какво говора. Надявам се ревюто да е субективно, аз знам как най добре ще си харесам хдд ама от фирмите няма да са доволни :P да си платя 1 ХДД да ми дадът 3 да ги тествам и след тва ще им върна 2-та :D (това е шега разбира се). Понеделник вторник отивам да си го купя и се надявам да нямам грижи и проблеми покрай ХДД. За сеагате казват че много се скапват и създават пробелеми - иначе найситна са бързи. Всичко е до късмет, затова си купувам МАКСТОР и каквото е :wub:

Link to comment
Share on other sites

Аз бих си купил Seagate, че в момента те са по-добрите (имам вече два 120GB/8MB/SATA), но ти щом си решил да си даваш парите за глупости - давай ;)

Link to comment
Share on other sites

Аз бих си купил Seagate, че в момента те са по-добрите (имам вече два 120GB/8MB/SATA), но ти щом си решил да си даваш парите за глупости - давай ;)

Дай ми снимка от HDTach 2.70 - да вида какви са стойностите който дават двата ти ХДД в РАЙД, също така ще помола и хора който са със ХДД над/или 120ГБ ХДД - да покажат снимки от HDTach 2.70 за да вида какви резолтати горе доло дава. Ето от тук може да си изтеглите HDTach - благодаря предварително на всички.

Link to comment
Share on other sites

Значи печелиш :) стягам един сървър точно с тaкъв диск Seagate 120GB/8MB/SATA

 

Seagate120_8_SATA.jpg

 

Това обаче не е всичко. След това има надеждност и шум! Аз лично предпочитам да се бави с няколко стотни от секундата, но да не вие на умряло. За съжаление Райда от Макстори все още не съм го махнал :( Що се отнася до теста на Райда със Сигейта - след около 12 часа го имаш, че сега рендва здрава сцена

 

Теста е обновен, щото не бях инсталирал драйверите на дъното :)

Link to comment
Share on other sites

Мерси много, можеш ли да ми кажеш точния модел на този ХДД за да не си го купувам :D Макстор 8 е по бърз от този, ако това е 7200.7 и САТА - много му е слаб резолатата.

Link to comment
Share on other sites

Offtopic e, но да попитам нормални ли са тези резултати? Питам, защото от 20 поредни пускания на теста един с един няма еднакви, не само като стойности, но и като графика.

ХДД са свързани на един и същ IDE ATA контролер, с WinXP, SP1 съм.

Тестовете са на IBM Deskstars, 40GB, 2MB cache (IC35L040AVVN07-0) тест

и Seagate Barracuda 7200.7 Plus, 160GB, 8MB cache тест 1 и тест 2

Link to comment
Share on other sites

Мерси много, можеш ли да ми кажеш точния модел на този ХДД за да не си го купувам  :D Макстор 8 е по бърз от този, ако това е 7200.7 и САТА - много му е слаб резолатата.

Ами това е субективното мнение от програмата с която искаш да тествам, ако искаш моето обективно мнение - не може програма за 5 секунди да ти тества диска за скорост - за това са и различните резултати :)

Link to comment
Share on other sites

След всички тези тестове на сеагате - никой път няма да си купя сеагате. Тая програма дава малки отклонени, и зависи дали си натоварил компютъра по време на теста. Значи вече сеагате отпадна като конкурент :D макстор ще е с хубаво охлаждане, и ще си баца (дъно).

Link to comment
Share on other sites

Като си го купиш нали ще ни покажеш реалните резултати от тестовете, които ще му направиш?

Да съвсем реални :rolleyes: Аз ще си играя цела нош с ХДД :D понеделник отивам да си го капарирам, и в във вторник ще ми го донесат. :wacko:

Link to comment
Share on other sites

Мерси много, можеш ли да ми кажеш точния модел на този ХДД за да не си го купувам  :D Макстор 8 е по бърз от този, ако това е 7200.7 и САТА - много му е слаб резолатата.

    Физически данни за ATA устройството:
     Производител                                      Seagate
     Име на твърдия диск                           Barracuda 7200.7 SATA 120026
     Форм-фактор                                       3.5"
     Форматиран обем                                 120 GB
     Дискове                                              2
     Записвани повърхности                       3
     Физически габарити                             146.56 x 101.85 x 26.1 mm
     Максимално тегло                                    635 g
     Средна латентност                                   4.16 ms
     Скорост на въртене                                  7200 RPM
     Максимална скорост на вътрешни данни    683 Мбита/с
     Средно време на четене                            8.5 ms
     Интерфейс                                                 Serial-ATA/150
     Скорост на 'буфер-контролер' данните       150 Мбайта/с
     Обем на буфера                                         8 MB
     Време за завъртане                                   10 с

 

Явно обаче драйверите трябва да са инсталирани преди да се тества :) Виж пак B)

Link to comment
Share on other sites

Ся вече определно е по добре, ама нещо не се връзва графиката със това което отчита??? Графиката показва до 60МБ, апак на теб ти пише че е 85Мб +++ нещо много невероятно, пусни 3-4 пъти теста. При един авер се беше получило подобно. А другия вариянт който ми идва на ум е ти да си си го нагласил ръчно :D или това да е резултата от райда :rolleyes: и нещо да се опитваш да ме мотаеш :wacko:

 

Ето няколко снимки от ХДД тач, исках ги от познати с различни ХардДискове:

120 Gb 7k250 8Mb Cache Hitachi H_120GB_7200_8MB.JPG

80GB 7200rpm Cavair 8MB Cache WESTERN DIGITAL

WD_80GB_7200_8MB.JPG

40 GB 7200rpm 2MB Cache ATA133 MAXTOR

M_40GB_7200_2MB.JPG

 

Макстора е модел DX740 - преди 3 години. А тези другите са модел 2003-та. Няма какво да коментирам. Новите макстори са подобни на този 40ГБ - та дори и по добри, няма снимка да покажа че DM8 - е равен на WD - а DM9 - сигорно ще е доста по добър :D Ей хубаво че ми се отвориха очите :P

Link to comment
Share on other sites

Ами ако не работи нищо докато се пуска теста няма да има срив, обаче ако пуснеш мп3, да теглиш и някакви подобни неща - веднага оказва влияние. Трябва всичко да е спряно и да се пусне теста 2-3 шъти за да се види най добрия резолтат :blink:

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...