Jump to content
BulForum.com

Дайте субективно мнение за 200ГБ ХДД


Recommended Posts

В джар нещо нямат ХДД - казаха че ще има до края на седмицата или другата - дейб@ късмет@.

 

EDIT: Довечера или утре сутринта вече ще го имам :rolleyes: Ще покажа резолтатите сигорно утре. Междо другото в джар е най-евтино от всички пловдивски фирми.

Link to comment
Share on other sites

Ами днеска си купих ХДД - чесно казъно съм разочарован :( съвсем различно нещо очаквах но чвно това ми е късмета кавкото е това ще е, може проблема да ми идва от това че САТА-контролера не ми е оптимизиран, сега взех да съжелявам че не си купих АТА 133 Макстор, ама какво да се прави каквото станало станало. Ето снимка M_200_7200_8_SATA.JPG от ХДД тач, всичко изглежда добре, само писането е кофти. От предишния ми макстор тегла 1400МБ за 3 мин, а не знам защо когато копирам от C: на D: 700МБ се копират за 2 мин - това направо ме отчайва :( и вземам да си мисля че нещо не е както трябва, да отида ли да питам във фирмата? Какво ме посъветвате да направа? Ще пробвам с друг драйвер за сатат-а на дявам се да подобри пройзводителноста. Иначе 52Мб/с писане, и без спадове в напрежението :D (в писането) бърз достъп, все пак за 200Гб 12.4мс са си добре.

 

ЕДИТ: Ето още един тест, много взех да се съмнявам защо е толкова ниско писането M_200_7200_8_SATA_12.2.JPG

Link to comment
Share on other sites

Kakva marka si vzel ? Testvai harda i s PC mark 2004 i mi kaji kolko tochki izkarva interesno mi e

MAXTOR DM+9 - сега ще пусна един два теста.

На PCMARK'04 изкара - 3909 - доста малко ми се струва, обаче според мен има някакъв проблем :( май ще се наложи да хода до джар, я ми кажете пргорама за сканиране за лоши сектори?

Link to comment
Share on other sites

3909 - що не си направи труда да ми прочетеш горния пост?  ;)

Ne sam vidql che si editnal ;) , spored men ne trqashe da si vzimash maxtor mnogo oplakvania ot tqh s loshi sektori i podobni problemi

Link to comment
Share on other sites

Ми и аз това чух за сеагате  :rolleyes: каквото е това е, важно е да се движи на 7200 оборота и да ръчка здраво  :D  :D  :D    :D

На каква файлова система си го форматирал, на колко дяла. Чувал съм че уиндоусите имали проблеми с драйвърите на хардове над 140 ГБ, може нещо софтуерно да е причината. С колко кеш ти е харда?

Link to comment
Share on other sites

ХДД е разделен на 6%,47%,47% - 6% - НТФС, 47% - ФАТ32, 47% - ФАТ32.

И мен ме съмнява че е от контролера, ще трябва да го пробвам другаде, и ако пак е същото ще ида да го върна, а ако е различно - ще трябва ново дъно :(

Link to comment
Share on other sites

Az imah sustija problem ama s ATA interfejs

Kato otidoh v XP-to na DeviceManager i clicknah na IDE ATA/ATAPI Controllers mi se pojavi edin prozorec s nastrojki(biaha vsichki na Auto) - naglasih gi na ruka i vsichko se opravi

Ne znam obache pri teb kak shte e s taja SATA, sigurno shte ima znachenie i Chipseta na Dunoto.

Link to comment
Share on other sites

Ами лошото е че и не мога да смена драйвера, аз ще поразпитам из форумите, щото то иначе направо си ме е яд че ХДД ми е сата а не е това което очаквах, ем уш пише бързо - апак нещо не е както трябва :(

Link to comment
Share on other sites

tova che e SATA ne znachi che shte raboti po-burzo

realnia transfer triabva da ti e max 65-68Mb/s

edinstvenoto predimstvo na SATA e che e s tunuk kabel i che shte ti natovarva CPU-to po-malko dokato chete i zapisva

Realno SATA disk raboti priblizitelno kato ATA133 kato skorost

TAKA CHE NE OCHAKVAJ CHUDESA :)

Link to comment
Share on other sites

XeForce3, trqashe da si zemesh 2 po 120gb nqmashe da syjelqvash :)

Ей такива мнения - най-много ме дразнат, каквот е трябвало да си взема вече съм го взел.

Link to comment
Share on other sites

Subektivnoto mi mnenie che shte si kupya 200 GB kogato mi potryabvat (i za kakvo li pyk shte mi tryabvat 200 GB) , i shte dam ne poveche ot 60 lv togava.

Ей това е истината !!! Всичко останало е лоша организация и/или големи мераци :D

 

[No offence]

Link to comment
Share on other sites

Преинсталирах си драйверите и windows и резолтата се подобри тройно, явно проблема е идвал от стария драйвер на дъното който сложих при първоначалната инсталация. Ще дам още тестове след малко, ся трябва да си стегна виндовс-а че да не се разпадне :D Ето тук може да видите резолтата от HDTACH

Link to comment
Share on other sites

Само ще кажа - МАКСТОР - каквото го прават го прават както трябва ;) Ето от снимките се вижда за какво говора, не съм го едитвал на пейнт. HDTach_11.9ms

Ето и от PCMARK '04 4622 марка :D Ето и лог от HDTach по време на теста лог.

След 3-та прейнсталация на windows XP всичко е както трябва :rolleyes: windows - преинсталира за да се оправи :wacko:

 

Който си купува ХДД препоръчвам му да е MAXTOR :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...