Jump to content
BulForum.com

Как да флашна LCD телевизор LG 32LF2510


Lucky Luciano

Recommended Posts

Та въпросът ми е как се флашва такъв телевизор и някой правил ли го е?

Още като купувах телевизора в Техномаркет ми предложиха услугата, но срещу 50лв. и отказах. Не вярвам да е нещо кой знае колко сложно. Доколкото разбрах се влиза в сервизен режим и чрез флашка се качва firmware на по-висока серия, но коя точно не разбрах. Ако съдя по сайта на LG трябва да го флашна с фирмуеър на 7-ма серия, защото те поддържат тези функции, но не знам дали съм на прав път или не.

 

Edit: Такааа, след ровене по други форуми, установих, че трябва да направя даунгрейд до 3.15, защото моят се оказа с последната версия 3.55 и след това да си отключа плейърите и другите неща. Някой да знае сигурно място, от което да си дръпна 3.15 версията :bgrin:

Link to comment
Share on other sites

Та въпросът ми е как се флашва такъв телевизор и някой правил ли го е?

Още като купувах телевизора в Техномаркет ми предложиха услугата, но срещу 50лв. и отказах. Не вярвам да е нещо кой знае колко сложно. Доколкото разбрах се влиза в сервизен режим и чрез флашка се качва firmware на по-висока серия, но коя точно не разбрах. Ако съдя по сайта на LG трябва да го флашна с фирмуеър на 7-ма серия, защото те поддържат тези функции, но не знам дали съм на прав път или не.

 

Edit: Такааа, след ровене по други форуми, установих, че трябва да направя даунгрейд до 3.15, защото моят се оказа с последната версия 3.55 и след това да си отключа плейърите и другите неща. Някой да знае сигурно място, от което да си дръпна 3.15 версията :bgrin:

 

 

И на мен ми е интересно как се прави това ?

 

От къде да си изтегля нужните файлове? Как да разбера точно каква ми е версията на firmware и каква да си търся ?

 

 

Благодаря предварително

Link to comment
Share on other sites

Имаме Philips 32pfl5404/12 и в сайта на Филипс си има и драйвери и обяснение за олигофрени стъпка по стъпка какво се прави . Лично аз 2 пъти съм го ъпдейтвал не е нищо сложно . Прегледай си международния сайта там трябва да има .

Взимаш флашка ( мойта е 2 гб ) , качваш драйвера свързваш с телевизора и всичко си е автоматично поне на филипс .

Link to comment
Share on other sites

Мислех да копирам, без да давам директен линк. Трябва да се види коя е текущата версия на фирмуеъра, за да не се развали калибровката на цветовете, защото тогава става интересно. Също така е добре, флашката да се форматира преди процедурата ;) След като се отключат желаните функции, се връща оригиналната версия на фирмуеърът като се влезне в менюто, отива се на опции, БЕЗ ДА СЕ ВЛИЗА ТАМ и се натиска 7 пъти "9" на дистанционното, след това телевизорът ви изписва, че възстановяването е завършено. Изключваш, включваш и телевизорът си е с версията от магазина, но с отключени функции.

Съжалявам, че не обясних снощи, но адски ми се спеше.

Link to comment
Share on other sites

Ок, копирам и дообяснявам възможно най-синтезирано:

 

Активиране на USB DivX плейъра в LCD телевизори LG модели 2009г., а именно - LH2000, LH3000, LH4000, LF2510, LG2100, LG3100.

Плейърът е заложен хардуерно просто трябва да се активира в сервизното меню, което го прави с възможностите на по скъпата LH7000 серия.

Плюс на вградения плеър е, че поддържа и MKV файлове с висока резолюция и субтитри на български език. Минус е липсата на декодери за DTS звук каквито ползват вече почти всички филми. Налага се предварително да се преконвертира звука с подбрана програма, примерно Popcorn MKV AudioConverter. Друг минус е липсата на настройки на картината докато се ползва вградения плеър.

1. За да се отключи плеъра е необходимо да сте с версия на фирмуеъра 3.15, с други е невъзможно да се влезе в сервизното меню, откъдето се прави въпросната процедура. За да проверите с коя версия сте, направете следното: Menu->Настройка->Диагностика и оттам търсите софтуерна версия 3.**. Ако сте с версия 3.15, направо преминете на точка 3.

2. Ако сте с версия по-висока от 3.15, е необходимо да инсталирате 3.15, за да си осигурите достъп до сервизното меню. За целта:

-Сваляте Firmware V3.15.00

-Записвате на форматиран USB Flash drive папката LG_DTV.

-Включвате флашката в USB входа на телевизора и натискате MENU от дистанционното след това поставяте курсора на иконата OPTIONS - БЕЗ ДА ВЛИЗАТЕ В ПОДМЕНЮТО и натискате СЕДЕМ пъти бутона FAV /най-долния десен бутон на дистанционното/.

-Излиза меню с версията на софтуера, качен на флашката /в случая 3.15.00/.

-Натискате бутона ОК и телевизорът започва инсталация. Като достигне 100% се саморестартира и вече сте с версия 3.15.00, с която имате достъп до сервизното меню.

3. Влизането в сервизното меню става едновременно натискане и задържане на бутон ОК на ТВ и ДУ. След 5 секунди ви излиза прозорче с искане за парола. Въвеждата 0000 и вече сте в сервизното меню. Там отивате САМО в Tool Option 3 и там променяте САМО EMF(JPEG,MP3) от "0" на "1" и Divx от Off на HD. При направените промени, стойностите в полето Tool Option3, което се намира на първо място в менюто Tool Option 3, ще се променят, на което не обръщате внимание. След направените промени натискате RETURN/EXIT на ДУ, за да излезете от сервизното меню. Честито, вече имате телевизор с отключен USB. Ако не сте даунгрейдвали, спирате да четете тук, а тези които са даунгрейвали отиват на точка 4.

4. Връщане на оригиналната версия на фирмуеъра. След като сте излезнали от сервизното меню, влизате в менюто на телевизора. Там ще откриете 2 нови икони - USB и ВХОД, които в случая не ви интересуват. Поставяте курсора на подменю ОПЦИЯ, БЕЗ ДА ВЛИЗАТЕ В НЕГО. След това от дистанционното натискате 7 пъти "9". На екрана ще се изпише възстановяване завършено, след което изключвате телевизорът и след последващото включване, той ще си е заредил сам началната версия, която е в него, но вече с отключен плеър.

 

Това е. Работата е точно за 2 минути, като пак подчертавам, че друго не трябва да се пипа, за да не останете без телевизор.

Също така искам да отбележа, че правите всичко на собствен риск, като информацията в този поуст е с информативен характер и това, че съм го направил на моя телевизор си беше на моя отговорност.

На последно място благодаря на колегата hristoslav2 от форума на Setcom, без чиято информация, този поуст нямаше да съществува.

Link to comment
Share on other sites

Значи аз имам такъв тв и ми го направиха за 10 сек и без пари и без нипщо сега от USB-то върви абсолютно всичко.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Най-лесно става с влизане в сервизното меню. Ако някой иска дистанционно за влизане в него - да пише на ЛС. Никакви даунгрейди и ъпгрейди. Никакви излишни рискове. Става за секунди.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...