Jump to content
BulForum.com

Samsung SGH-X600


Recommended Posts

instaliral sam i EasyStudio-to. s diska za IrDA-ta ne varvi nikakuv software, a samo draiverite.

OK, дотук добре, сега кажи в менюто за настройки на EasyStudio появява ли ти се IrDA и избрал ли си го ?

Случва се ако си инсталирал EasyStudio преди IrDA-то, в settings да имаш само COM портове.

 

Ако си избрал IrDA от настройките, след като си пуснал програмата и доближиш GSM-а с enable-нат IR до пъхнатия в USB-то приемник, какво става ? Програмата не реагира по никакъв начин ли ?

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 72
  • Created
  • Last Reply

сменял ли си IrDA-то на различни USB портове ?

при мен работи само на този на който го бях сложил първия път когато го инсталирах, като го сложа на друг USB порт и Windows-а го разпознава, но ми се струва че му слага друго име (една цифра 2, или 3, 4 слага накрая в името, зависи на кой USB порт го слагам), съответно предполагам и накякво вътрешно ID в системата му се смяня и затова програмата на Самсунг не го разпознава и се получава същия ефект като при теб.

Ако при доближаване на телефона към IrDA-то ти се появява иконката за IR в traybar-a, но EasyStudio не иска да се усети че има включен телефон - тогава бих препоръчал да деинсталираш EasyStudio и после при включено IrDA в USB-то да направиш инсталацията наново, дано си го разпознае.

Също така, може да пробваш на друг компютър на който досега не е инсталирано за да си сигурен, че това е бил проблема, ако вземе че стане.

Обаче ако при поднасяне на телефона към IrDA-то не се появява иконата в tray-а, незнам, свършиха ми се идеите какво може да се направи.

Link to comment
Share on other sites

po-gore kazah, 4e nomera stava s Samsung C100 i na nego se poqvqva IR-to v tray-a, ama moq izob6to ne go hva6ta i ni6to ne se poqvqva v tray-a. izob6to vse edno nqma telefon.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Дай на програмата от about да се updateне - вероятно ще свали 15 мб update (нищо, че си дръпна 65мб софт от сайта на Самсунг *кххх*).

 

Между другото можете да ми честитите новият ми X600. Сега съм в процес на търсене на дата кабел, че IRDA-то става като че ли само за телефони и смси, но не и за картинки и т.н. по-сложни неща (така четох в някои ревюта). По тази причина днес ходих в Урал (Магазин ВЕГА) и гледах оригинални кабели на Самсунг за 45 и 55 лева (обирджии!) и попитах дали има неоригинални - казаха ми, че няма, но стрували към 15 лева - единствено не разбрах в момента ли ги няма или въобще ги няма при тях (и няма да ги има). Някой да има инфо? Гледам, че някои кабели за Самсунг са за специфични модели телефон и дали това значи, че не ползват една и съща схема !? В Германос пише, че имат за Самсунг кабели към 40 кинта ама не съм ходил да ги видя на живо все още - някакси не ми се дават толкоз пари, но 15 кинта давам без проблем :) То пък и IRDA-тата са скъпи, гати.

 

50 лева кабел, 50 лева irda-то, 50 лева е и bluetootha (не, че X600 поддържа) - то излиза по-скъпо от телефона :blink:

 

P.S.: "Светкавицата" е много смешно нещо :lol:

Link to comment
Share on other sites

Гледам, че някои кабели за Самсунг са за специфични модели телефон и дали това значи, че не ползват една и съща схема !?

 

Хи-хи, Dreamer, този път на тебе трябва да ти казваме "Search is your friend !"

тук например бях писал за видовете кабели за самсунг, наистина имат разлики в схемите гаднярите, или по-точно схемата може и една и съща да е, ама от към телефона са различни пиновете и затова по руските сайтове има доста указания как да се преработи от един кабел в друг...

Иначе и аз все още търся кабел, ще ми побелеят косите вече с тоя Самсунг.

А пък като си намериш кабел, виж тази полезна програмка.

 

А, и честито за новия телефон все пак де !

 

edit: IrDA-та се намират и по 25-28 лв. но конкретно за тези самсунги е по-добре кабел, защото по IrDA не можеш да качваш Java и да flash-ваш firmware със сменени оригиналните картинки, мелодии, анимации, игри.

Има patches всякакви, най-добре ми звучи този дето правил 8MB free space-то за Java.

Link to comment
Share on other sites

Е, то аз не съм задавал въпрос за кабелите тук :P Търсих вчера към 2 часа в гугъл и единствено, което разбрах е, че кабел за E700 става за X600 (останах с впечатлението, че е различен за X100). Намерих и в eBay доста хора, които продават и то различни видове за E700 и то със снимки. Някой даже са packaged с 2-цд-та с много стаф вътре :)

 

Thanks за линковете - единият го видях в темата на Sammy в TechBG, в която си писал за E700/E715. Честно казано май не ми се занимава да flashвам firmware-и, но може някой патч да сложа.

 

Като гледам обаче как не е особено сигурно кабел с com-порт как е, кабел с usb.. ще взема да дам 50 лева за оригиналния и да съм сигурен, че ще работи (as advertised, както се казва).

 

А относно IrDA-то за моделите S300, S500 наистина като, че ли става, но не и за C100, X600 :(

Link to comment
Share on other sites

a ot kade da se nameri nai-noviq firmware za X600?i pi6e li nqkade kakvi sa promenite v nai-novite versii?

 

ами не, досега доста места с firmwares съм видял и никъде не пише кой кво ново има, освен ако не става дума за 'моднат' firmware.

на повечете места хората казват - try and see for yourself !

 

за съжаление, аз си колекционирам само линкове за E700, но все пак успях да намеря тези неща :

 

Samsung Firmware and Flashing

 

Патчи для Samsung X-100, X-600, S-500, E100, E700

 

тук има X60XEWL1, X600XEDC2, X60XEDA1

Link to comment
Share on other sites

Hora za6to tolkova se ma4ite s toq software.Telefonite SAMSUNG davat mn fabri4ni defekti.Moq SAMSUNG go nosih dva pati na remon a toi e o6te samo na 6 meseca!! :angry:

Link to comment
Share on other sites

А с кой софтуер да се "мъчим"?

 

Или предлагаш въобще да се откажем от идеята? Сори, но това не е опция.

Link to comment
Share on other sites

koq ot tezi 2 e po-nova?

X60XEWL1, X600XEDC2

 

 

предполагам втората -> изглежда буквата W означава 2003 а пък D означава 2004, това е предположение базирано на следното :

 

E70AIWL1 Thu Dec 18 18:34:56 2003

E70XEWJ7 Sat Nov 01 01:21:16 2003

E70AIWJ2 Wed Oct 15 15:31:17 2003

E78ZCWI2 Thu Sep 25 15:37:22 2003

E70AIWI1 Mon Sep 08 20:52:18 2003

E70XAWI1 Thu Sep 04 11:15:06 2003

E70XAWH5 Wed Aug 27 16:36:17 2003

 

E70BBDA2 : Thu Jan 15 12:55:02 2004

E70ABDA1 : Wed Jan 14 20:00:03 2004

E70BGDA1 : Wed Jan 14 11:04:46 2004

E70XADA1 : Wed Jan 07 11:25:35 2004

 

Nqkoi moje li da mi pomogne s ka4vaneto na kartinki i melodii 4rez data cable za Samsung X600? S EasyStudio butonite za ka4vane na kartinki i melodii sa zakriti

 

използва се бутона File Manager, другите за картинки и мелодии са disabled, така си е

Link to comment
Share on other sites

smqna na softuera s programata Downloader 3.3 li stava? i ako da to kak se pravi korektno - stapka po stapka. ako ne se updeitne pravilno softuera telefona ve4e za "ko6a" li e ili se kara na serviz i tam go opravqt?

Link to comment
Share on other sites

Не би трябвало. Все пак си правиш бекъп преди да flashваш - след това можеш да си върнеш стария firmware ако нещо се прецака. Подхождай просто с повече внимание и чети внимателно всички readme-та :)

Link to comment
Share on other sites

ами стъпка по стъпка не мога да кажа, мога само да ти преведа от руски някакви указания

 

нямам кабел все още :cry

иначе ако дадеш кабела за малко съм навит моя телефон да е опитното зайче, не ме притеснява това че може да се обърка нещо

Link to comment
Share on other sites

А с кой софтуер да се "мъчим"?

 

 

Imah predvid 4e moje da e povreden samiq IRDA port na telefona(nqma zna4enie 4e e nove vse pak) i za tova da ne stavat rabotite!! :punk

Link to comment
Share on other sites

Не е повреден, в темата сме написали, че просто няма такава функция в X600. IrDA-то става само за предаване на телефони и такива нещо, но не и мелодии, снимки, etc.

Link to comment
Share on other sites

ne6to ne iska da se updeitne. telefona se vodi 4e e na COM3 , zatova zadavam v Downloader 3.3 na COM3, zadavam Speed na 115200, zadavam na BIN & Nand, na Model e BSI & T2 i izpisva Turn on the mobile phone. Time out!

ima li drug flasher za X600?

 

4etoh 4e sas Serial Data Cable moje da se ka4vat Java prilojeniq v telefona. Ima li na4in tova da stane i s USB Data Cable?

Link to comment
Share on other sites

izpisva Turn on the mobile phone. Time out!

 

преди да натиснеш Старт, изключваш ли телефона ?

според това което прочетох, трябва да го изключиш, натискаш Старт и като ти каже да го включиш, натискаш бутона ON на телефона еднократно

ско не стане повтаряш процедурата от load-ването на BIN и TFS файловете нататък.

 

За качването на Java - пробвай де - после ще ни кажеш става ли.

Правип direct connection via serial vable, PC-to da e host, влизаш в скритото меню на телефона и правиш PPP UP, ако стане май би трябвало да се появи икона до часовника на Windows че има connection, след това пускаш програмата на руснака Uploader и зареждаш midlet-ите които искаш, после пак в скритото меню и пускаш Serial download и стискаш палци.

Link to comment
Share on other sites

преди да натиснеш Старт, изключваш ли телефона ?

според това което прочетох, трябва да го изключиш, натискаш Старт и като ти каже да го включиш, натискаш бутона ON на телефона еднократно

ско не стане повтаряш процедурата от load-ването на BIN и TFS файловете нататък.

 

За качването на Java - пробвай де - после ще ни кажеш става ли.

Правип direct connection via serial vable, PC-to da e host, влизаш в скритото меню на телефона и правиш PPP UP, ако стане май би трябвало да се появи икона до часовника на Windows че има connection, след това пускаш програмата на руснака Uploader и зареждаш midlet-ите които искаш, после пак в скритото меню и пускаш Serial download и стискаш палци.

 

kicko blagodarq za informaciqta! uspe6no updeitnah firmware na telefona. tova za javata ne stava, telefona blokira

 

a nqkoi 6te obqsni li kak se svalqt igrite prez wap ot http://wap.spel.ws/ ? kato dam na nqkoi .jar mi izpisva "Sadarjanieto ne se poddurja" , a kato dam na nqkoi .jad ni6to ne stava...

Link to comment
Share on other sites

Аз от там бях пробвал през wap, но ми даваше, че midleta не съпортед нещо. В сряда трябва да ми дойде кабела и ще тествам по тоя начин.

 

Alien®, ти откъде си взе кабел и за колко пари?

Link to comment
Share on other sites

Аз от там бях пробвал през wap, но ми даваше, че midleta не съпортед нещо. В сряда трябва да ми дойде кабела и ще тествам по тоя начин.

 

Alien®, ти откъде си взе кабел и за колко пари?

 

ot edin magazin na centara 30lv

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...