Jump to content
BulForum.com

Samsung SGH-X600


Recommended Posts

  • Replies 72
  • Created
  • Last Reply
ако е различно от това което аз казвах (с PPP връзка) тогава ще сме благодарни да споделиш

 

razli4no e ot PPP-to.v edin ruski sait bqh nameril programata TFS Compiller. s neq stava

Link to comment
Share on other sites

Alien, как успя с кабела да качиш игри? Вчера си взех кабел (не е USB, а COM) и нещо не виждам във file manager-a да ми листва фолдера за java soft. Може ли да ми дадеш малко hints? Thanks.

 

Малко съм разочарован от снимките. Очаквах да са маааалко по-добри :( Ето малко samples: http://www.techbg.com/dreamer/x600/

Link to comment
Share on other sites

Dreamer, той го е казал по-горе - прави се bin file който се flash-ва. Това TFS е разширението на файла, има много редактори за такива файлове. Програмита се само NAND паметта или нещо такова беше.

Link to comment
Share on other sites

То ясно, ама малко по-подробно :) щото тоя PPP UP нито имах идея какво е, нито как се прави. Да не говорим за разните кодове дето уж се изискват. Намерих разни описания и how-tos ама нещо ме дострашава да пробвам. Най-много да си махна лимита от 32к за мелодии. Ма и тва ме е страх да направя без някой познат изрично да потвърди, че бачка и не прецаква нищо. ;)

Link to comment
Share on other sites

ами PPP UP и TFS са 2 различни метода,

ето тук пише

 

SGH-X100: Как залить Java с помощью Uploader? - това е за първия метод

 

SGH-E700, SGH-X100, SGH-X600: Как залить по шнурку Java методом заливки TFS? - а това за втория

Link to comment
Share on other sites

То ясно, ама малко по-подробно :) щото тоя PPP UP нито имах идея какво е, нито как се прави. Да не говорим за разните кодове дето уж се изискват. Намерих разни описания и how-tos ама нещо ме дострашава да пробвам. Най-много да си махна лимита от 32к за мелодии. Ма и тва ме е страх да направя без някой познат изрично да потвърди, че бачка и не прецаква нищо. ;)

 

 

slojil sam WinXP skin; ka4il sam patch za 32Kb za melodii, ka4il sam patch za 8Mb za Java prilojeniq; patch za cvetna antena; patch za cvetna bateriq; nai-noviq firmware - XEDC2. nqma ot kakvo da se pritesnqva6. vse edno da si reinstall-ne6 OS-to ;) dori i da sgre6i6 pri update-vaneto pak moje6 da si go opravi6. ni6to slojno. a za snimkite i az sam razo4arovan :(. no ne se pritesnqvai, te pak sa hubavi. kato vidqh edin SonyEricsson T630, koito struva 500lv kakvi snimki pravi...maliii. X600 e prikazka pred nego. i X600 varvi s pove4e fps (frames per second) ot T630

Link to comment
Share on other sites

Мерси за информацията. Значи смело ще действат поне за 32k и 8mb java патчовете. Доколкото знам при тях няма странотии, само ги пускаш и толкоз.

 

А между другото забелязваш ли някакви разлики между новия и старият firmware?

 

Пък за снимките... ух, че на кого му трябва фото дето не може въобще да снима !? Че щом онова е много по-зле от това то сигурно за нищо не става, освен за супер близки снимки.

Link to comment
Share on other sites

razlika vav firmware? mnee! ne mislq 4e ima razlika. opraven e samo nqkuv' bug "Modified Nework Lock problem when you use some keystring."

aa za kamerata..ako ti slojat istinska hubava digitalna kamera na telefona to toi nqma da struva 360lv, a 860lv ;)

vse pak se zamisli...tova ne e kamera a prosto telefon. ako iska6 istinsko ka4estvo na obraza si vzemi digitalna kamera.

Link to comment
Share on other sites

Абе да, ама има някой дето всичко дават размазано, от такава камера дори мининална полза няма. Явно залагат единствено на маркетинговия ефект.

 

А относно 32к патча как процедираш? Връзваш телефона към кабела, и просто го пускаш? Или трябва да се изключи... ?

Link to comment
Share on other sites

Абе да, ама има някой дето всичко дават размазано, от такава камера дори мининална полза няма. Явно залагат единствено на маркетинговия ефект.

 

А относно 32к патча как процедираш? Връзваш телефона към кабела, и просто го пускаш? Или трябва да се изключи... ?

 

:) procediraneto...

svalq6 si firmware-a s koito iska6 da updeitne6 telefona;

patch-va6 noviq firmware s tazi programka;

update-va6 s noviq patch-nat firmware;

i voalaaa :)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Alien® Aug 1 2004, 19:30 PM

gledaite datata

 

 

abe kato probvam da se konectna kym i-net s telefona i pi6e :

" Error:

Network

unavailable "

ami sega !? probvah i s tezi nastroiki

pod user si napisah `speed`, ako ima useri da se regvat nqkoi da kaje ;

ama ne stana , ako nqkoi moje da pomogne .

Link to comment
Share on other sites

Alien® Aug 1 2004, 19:30 PM

  gledaite datata

abe kato probvam da se konectna kym i-net s telefona i pi6e :

"  Error:

  Network

  unavailable  "

ami sega !?  probvah i s tezi nastroiki

pod user si napisah `speed`, ako ima useri da se regvat nqkoi da kaje ;

ama ne stana , ako nqkoi moje da pomogne .

 

tova sa nastroiki za 4ujd mobilen operator. ako si na Globul vlez v http://www.globul.bg i potarsi nastroikite, a ako si na Mtel vlez v http://www.mtel.net

Link to comment
Share on other sites

mom4eta ne si tormozete akyla Samsun ot Xseriqta nqma da trygnat s nito edno Irda-pone pri men testovete tova pokazvat.Imam 3 vida IRDA i sa mi minavali vsqkakvi samsungi i ne stawa - dori i da go razpoznae nqma da moje da se prehvyrli nishto. Uspql sym samo s vgradenoto IRDA na notebook-a

Link to comment
Share on other sites

mom4eta ne si tormozete akyla Samsun ot Xseriqta nqma da trygnat s nito edno Irda-pone pri men testovete tova pokazvat.Imam 3 vida IRDA i sa mi minavali vsqkakvi samsungi i ne stawa - dori i da go razpoznae nqma da moje da se prehvyrli nishto. Uspql sym samo s vgradenoto IRDA na notebook-a

 

prodavat se data kabeli koito var6at pove4e rabota ot IrDA kabelite. ako si go slojil na 3-te vida IrDA, koito ne sa savmestimi s tozi telefon estestveno 4e nqma da go zase4at. i az v na4aloto se 4udih za6to ne stava ama otvorih saita na firmata proizvoditelka na irdata i vidqh 4e X600 ne e v spisaka ot poddurjanite telefoni s moita IrDA, taka 4e ako si probval da gi podkara6 s IrDA, koito ne e savmestim s samiq telefon i da mu bae6 faida nqma...

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Hora ot telefonni programi ni6to ne 4atka !

Iskam da si flashna X600

Ama nqkyde 4etoh 4e mojela mnoo seriozno da se opleskat ne6tata

S IrDA sym i nqmam nikvi problemi s nego

No IrDA mi se vodi LPT1 ( nz za6to izvednyj USB-porta se preimunuva na tova )

svalih si `sghfd045` ta sega kakvo !? Kak stavalo tova backup ?

Ako gi opleska ne6tata ima li na4in da si go varna v predi6niq si vid ?

Link to comment
Share on other sites

Hora ot telefonni programi ni6to ne 4atka !

Iskam da si flashna X600

Ama nqkyde 4etoh 4e mojela mnoo seriozno da se opleskat ne6tata

S IrDA sym i nqmam nikvi problemi s nego

No IrDA mi se vodi LPT1 ( nz za6to izvednyj USB-porta se preimunuva na tova )

svalih si `sghfd045` ta sega kakvo !? Kak stavalo tova backup ?

Ako gi opleska ne6tata ima li na4in da si go varna v predi6niq si vid ?

 

S IrDA ne moje6 da si fla6ne6 telefona. Samo s USB ili COM-ski kabel. I nqma kakvo da se opleska. A dori i da opleska6 ne6to-format :)

Link to comment
Share on other sites

Ahamz

A ako ida v nqkoi magazin |naprimenr v germanos | i poiskam flashvane , Taka stava li ? Ili tova e ne6to nelegalno ?

Men zora mi e Melodiite doto ka4vam prez IrDA-to da ne sa maximum 15 sec a 1 min kakto 4etoh 4e stava sled flash .

ta Zna4i ako ida v magaina i popitam kolko struva edno flshvane ? 6te go flshnat ili ne ?

2 vypros : Kakvo flash trqbva za SGH x600 za da moga za seki nomer da si izbera melodiq i kakto spomenah melodiite po 1 min ?

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...