Jump to content
BulForum.com

Samsung SGH-X600


Recommended Posts

взех си IrDA кабел за моя X600.Свързал съм го в USB-то, качил съм драйверите според инструкцийте и всичко изглежда да е конкретно направено. Като доближа обаче телефона до инфрареда и нищо не става! Аз съм с WinME и още в Control Panel не се появява IrDA monitor-а. Някой ще ми помогне ли?

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 72
  • Created
  • Last Reply

Ако Windows-а не ще да ти хване IrDA-то тогава само format c: или ъпгрейд до ХР ще те оправи :wacko: Сигурен ли си, че не забравяш да активираш IrДА на самия телефон от Settings=> IrDA Activation?

Link to comment
Share on other sites

На страница 106 долу на инструкцията на телефона пише, че трябва да се активира IrDA от менюто и да се появи иконата IrDA на горният ред на дисплея. Ако не се свърже с компютъра до една минута се деактивира автоматично.

Ако драйверите и хардуера е наред би трябвало да направиш казаното по-горе и тогава да доближиш телефона до IR. Иконката IrDA появява ли се на менюто докато доближаваш телефона до порта?

Link to comment
Share on other sites

взех си IrDA кабел за моя X600.Свързал съм го в USB-то, качил съм драйверите според инструкцийте и всичко изглежда да е конкретно направено. Като доближа обаче телефона до инфрареда и нищо не става! Аз съм с WinME и още в Control Panel не се появява IrDA monitor-а. Някой ще ми помогне ли?

Probvai da si nameri6 drugi draiveri (po novi versii)...ili probvai da ne gi ka4va6 direktno parvo mu kaji na XP-to da tarsi nov Hardware i togava ako nameri ne6to mu zadai patia do draiverite...a ako ni6to ne nameri zna4i drugade tarsi problema

Link to comment
Share on other sites

не е от драйверите.тези са най-новите.а и XP-то няма драйвери за IrDA-та.каде другаде да търся проблема?има ли вероятност IrDA-та и GSM-а да са несъвместими?

Link to comment
Share on other sites

markata e Mobile Action MA-620.To4no pod PiC Computer ima edin magazin za GSM-i (sre6tu Hristo Botev stadiona) ot tam go vzeh.Kazaha 4e 6te stane za moq GSM i az napravo go vzeh.

Link to comment
Share on other sites

И ти му взе думите за чиста монета..Другия път иди си го купи от някоя фирма, поне като не ти свърши работа да можеш да го смениш.Айде ся иди се разправяй с ония турчин в магазина.

Link to comment
Share on other sites

zna4i probvah sas Samsung C100 i stana! A za6to s moq telefon ne stava? Ot kade idva problema???

 

щом е станал с друг Samsung, не вярвам проблемът да е в IrDA. принципът е един и същ.

според мен проблемът е софтуерен. не знам дали си разпитвал из други форуми за този модел на Samsung, но определено съм чел че някой телефони с IR имат проблем с разпознаването им само, защото фабричния софт е "боза".

ако можеш, намери някой друг модел на Samsung и пробвай. ако и при него работи, както при C100 проблемът определено не е в IR-то.

 

успех!

Link to comment
Share on other sites

vazmojno e pri4inata da ne e v fabri4nia Soft...a prosto da ima BG menu moje da e fkarvano tuk v Bulgaria i ako ne e napraveno kakto triabva telefona moje6 samo da go prati6 dokadeto ti stigne silata na rakata-izviniavai 4e ti go kazvam no pove4eto telefoni sa taka....sorry

Link to comment
Share on other sites

уффф, не че много ми се занимава, ама....

 

аз имам самсунг и irda, ако искаш, може да се разберем да се видим почивните дни и да пробваме моя телефон с твоя irda и обратното

 

пиши ми на PM

Link to comment
Share on other sites

Imam vkarano BG menu! Ta kato kazah 4e s onq C100 stava-da vqrno. zasi4a go ama ne moje da prehvurlq danni.kato dam da ka4i ne6to na telefona i izpisva nqkakva gre6ka. na tazi IrDA ima 2 lampi4ki-ednata e 4ervena, koqto sveti postoqnno, a drugata e sinq, koqto premigva. kato si doblija telefona do IrDA-ta i kato dam da izprati ne6to ot telefona na PC-to i tazi sinqta lampi4ka po4va postoqnno da miga, bez PC-to da go e zasqkal.

Link to comment
Share on other sites

уффф, не че много ми се занимава, ама....

 

аз имам самсунг и irda, ако искаш, може да се разберем да се видим почивните дни и да пробваме моя телефон с твоя irda и обратното

 

пиши ми на PM

probval sam sas su6tiq telefon da prehvurlim ne6to. i vsi4ko si e nared! prehvurlqt se bez problemi.

Link to comment
Share on other sites

ne ste li chuvali che infrareda triabva parvo da se nastroii ot

biosa predi da raboti korektno?

kato si kupih 3650 pone polovin chas si nastroivah protokola na

infrareda ot tapia bios dokato sraboti idealno inache samo

otkrivashe telefona v nai dobria sluchai....

Link to comment
Share on other sites

ne ste li chuvali che infrareda triabva parvo da se nastroii ot

biosa predi da raboti korektno?

vasko66, не внимаваш !

тука става дума за USB IrDA Dongle - никви настроки на БИОС-а не се правят !!!

онези настройки са за IrDA което се включва към header-a на дъното и ти заема единия порт на UART-a, затова в BIOS-a се превключва втория порт в какъв режим да работи - COM или IrDA

 

Alien®, ти казваш това :

kato si doblija telefona do IrDA-ta i kato dam da izprati ne6to ot telefona na PC-to

 

нещо ме съмнява, че не си инсталирал програмата на самсунг от сайта им EasyStudio PIMS & File Manager и се опитваш да прехвърляш файлове ей така без нея !?!?!? Ми няма да стане разбира се, самсунг-ите могат само address book и отделни contacts да прехвърлят по IrDA без специален софт.

 

Edit: ти нали каза че IrDA-то ти е на Mobile Action Technology ? А с него какъв софтуер върви ? Ти инсталира ли го ? А в него пише ли някъде, че поддържа твоя телефон ? Я погледни тука http://www.mobileaction.com.tw/English/dls-ir.htm - това е сайта на Mobile Action от където може да се тегли софтуера за тяхното IrDA - забележи, че за Самсунг X600 няма, но все пак може да пробваш с този за Е700 или Е715 - защото е най-нов (Dec/12/2003).

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...