Jump to content
BulForum.com

Търся някой PRO да ми отключи L2 кеша


Recommended Posts

Zna4i zeh si prozesor i novo pc razbira se, procesora e zelen, to4no thorowbred ili tam kufto e, probvahme s edin pi4 da go otklu4im s nqkva pasta tam, no qvno ne e elektroprovodima :wacko: , ta do kolkoto razbra toq pi4a, e athlon s orqzan cash, ma shte trqq tiq dni da go mu4im kato zemel nqkuv marker tam ot sofiq, i obshto vzeto stana kakto nqkoi go e dal na snimkata tam, ma she vida kvo she se polu4i, i mai neshto ne mi e otklu4en mnojitelq ili pone ne sum go probval shtot sedq na pc-to ot 30min. :) i Xforce ako e navit moje da se probva da mi go otklu4i :tongue , ina4e si zeh duno ne EPOX mi ASUS A7N8X-X i zasega sum dovolen, za sq mi vurvi na 166 6ina po 12, i oshte ne sum go bazikal, i tva e btw. chao za sega che trqq slagam SP2 na wina....

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 95
  • Created
  • Last Reply

Пробвай с игла да изтъркаш покритието междо мосчетата, за да може да има проводимост и натрии с молив.

Link to comment
Share on other sites

Пробвай с игла да изтъркаш покритието междо мосчетата, за да може да има проводимост и натрии с молив.

Сега това последното не го разбрах.Каде трябва да се стърже с иглата?Самите контакти или между тях :confused

Ето малко инфо и от мен.Това е 2 брой на списание "БЪГ".Незнам от каде са го преписали това но там доста добре е показано за какво става въпрос.

@XeForce3 на кои Duron-ни контактите са покрити с лак? 1400 или 1600 защото навсякъде пишат различно.Дай някой практически съвет.

@Backbone виждам , че си доста запознат също може да помогнеш. :evil

 

[edit] И нека да уважим тези , за които първи им идва идеята за отключване на кеша..Тук маниаците от www.overclockers.ru пишат много подробно как се превръща DURON 1400 в AthlonXP 1600+, а Тук от Duron 1600 в AthlonXP 1900+.Там става въпрос точно за един Duron , на който е отключен кеша но тъпото CPU не го ползва.Има много интересни неща прочетете ги. B)

Link to comment
Share on other sites

@SupraTRD нещо си объркал първи линк

 

иначе моя ЦПУ е същия като този 1400 от оверклокер.ру-то, само че е 1600 ;)

иначе маркировките им много съвпадат и !!!

гледам че освен последния Л2 мост че е свързан ами тои е продължен до онуй първото краче на ЛП нещо си .. :confused

Link to comment
Share on other sites

Изключително интересна тема. :cry Едва ли някой, който е запознат с производството на всякакви ИС включитено процесори разни, би тръгнал да си отключва кеша, освен ако не е решил да го продава на някой lamer.

Е, експериментите са хубаво нещо :)

Някой вообще вярва ли, че след като си отключи кеша, ще получи надеждно работещ процесор :wacko: :wacko: :wacko:

Link to comment
Share on other sites

Някой вообще вярва ли, че след като си отключи кеша, ще получи надеждно работещ процесор :wacko:  :wacko:  :wacko:

Ами вариянтите са 2:

1. Получаваш надеждно работещ процесор.

 

2. Получаваш надеждно неработещ процесор

Link to comment
Share on other sites

@JIS кое съм объркал ?За свързването незнам ..уж пише само последния контакт на L2.. ще прочета пак, въпреки че съм скаран малко с руския.

@Naggy сега какво ще направи един специалист един господ знае.. има достатъчно тестващ софтуер , за да установиш дали кеша ти бачка както трябва или ти прави бели.Никакъв не е проблема да махнеш лака или молива.Ако се внимава невиждам какво може да му стане на CPU-то.Доста хора са го направили и са постигнали добри резултати. :ghost

 

Другото нещо за тоя прословут сребърен лак - до колкото разбрах ( не съм го потвърдил още ) лака си е чист "Сребърен Феролит".За тези , които незнят какво е това - това е един прах , които се разтваря в бизир.Баща ми има цяла торба в къщи и ще пробвам колко е проводящ.Ще разтворя малко и ще покрия някаква малка пистичка и ще меря с мултицета колко ома е и дали изобщо е проводимо.Ако се окажа прав всеки може да си направи такъв лак за стотинки.

Link to comment
Share on other sites

@JIS кое съм объркал ?За свързването незнам ..уж пише само последния контакт на L2.. ще прочета пак, въпреки че съм скаран малко с руския.

линк-а в hit.bg-то не работи

Link to comment
Share on other sites

@JIS преди малко го цъкнах и свалих pdf-to.. де да знам при мен си бачка.Ако трябва ще го кача в warez. ;)

Link to comment
Share on other sites

Ами аз ся тука с една програмка TuneUp Utilities 2004, гледам едни работи..., на General менюто процесора си ми го дава къвто си е реално: AMD Duron processor на 2000MHz с L2 cache: 64kb, обаче на менюто System Devices -> Processor ми изписва следното: AMD, Name: Athlon, Code name: Thoroughbred (0.13м.), честота 2000MHz, L1 cache 128k, L2 cache 64k, Model: Family 6 model 8 level 1, и това като гледам си доказва, че е Athlon с орязан кеш, който само трябва някой да отключи :woot и да ви питам какво Ви е мнението :confused

 

[edit] някой ако може да ми предложи няква програмка, с която да си тествам L2 кеша плз :blink:

Link to comment
Share on other sites

Ами аз ся тука с една програмка TuneUp Utilities 2004, гледам едни работи..., на General менюто процесора си ми го дава къвто си е реално: AMD Duron processor на 2000MHz с L2 cache: 64kb, обаче на менюто System Devices -> Processor ми изписва следното: AMD, Name: Athlon, Code name: Thoroughbred (0.13м.), честота 2000MHz, L1 cache 128k, L2 cache 64k, Model: Family 6 model 8 level 1, и това като гледам си доказва, че е Athlon с орязан кеш, който само трябва някой да отключи  :woot и да ви питам какво Ви е мнението  :confused

 

[edit] някой ако може да ми предложи няква програмка, с която да си тествам L2 кеша плз  :blink:

Според мен тва, че пише Ahtlon - нищо не доказва :(

Link to comment
Share on other sites

Ами ако имах с кво да го снимам щях да ти го покажа, ма нямам, иначе процесора е зелен на цвят и на ядрото не е изписано Дюрон, а са го сложили тва черното в долната част на процесора и се вижда, че са резнали само 4-тото там на Л2 кеша... :wacko:

Link to comment
Share on other sites

Ами свържи го де :) :)

 

[Edit] Пробвах се да отключа кеша на моя процесор обаче наистина не си заслужава хамалогията на тези зелените.Трябва да се изтърже лака , с които е покрит контакта.Както е прерязан L2 има една вдлъбнатинка , която трябва да се запълни с секундно лепило и едва тогава да се нанесе проводящия лак. цялото нещо е 3-4 мм.На тази малка площ много трудно се работи.На тези зелените е ъпсурд да се запоява. :sayjin :sayjin Тръпката беше когато пуснах CPU-то и то взе ,че ми се подигра и незапали.Включих наново PC-то и тогава тръгна ;) ама важното е, че си изкарах акъла и ме отказа от всякакви експерименти повече.

 

:angry: Ще мисля варианта с лак.

Link to comment
Share on other sites

ами намерих си хубав лак и ще го свържа...

Да не забравиш да кажеш какво е станало , щото ми е много интересно :ph34r: :sayjin

Link to comment
Share on other sites

hm narode... moq e Athlon 2200 i e KAFIAV na cvqt... znam samo che ne e otkluchen ... pone XeForce3 taka kaza na lan party-to... ne iskam az da go otkluchvam da i az si tarsq nqkoi navitak ili dedaznam... ne6to izob6to ne sam zapoznat s toq fint ama moje bi zaradi tova che ne sam OVERCLOCKER mi sam MODDER :) :) :)

Link to comment
Share on other sites

e dobre de nali uj Atlonite sa otklucheni, samo duronite sa zaklucheni ili ne e taka

Не е така. Сега всички процесори на АМД с изключение на А64 са заключени.

 

DJ Mighty K - ми множителя не ти се променяше, затова съдя че не е отключен.

Link to comment
Share on other sites

Не е така. Сега всички процесори на АМД с изключение на А64 са заключени.

 

DJ Mighty K - ми множителя не ти се променяше, затова съдя че не е отключен.

Koe mu e zaklucheno na Athlona L2 ili neshto drugo

Link to comment
Share on other sites

Koe mu e zaklucheno na Athlona L2 ili neshto drugo

Множителя на процесора е заключен, разбира се има бройики който са отключени но рядко се намират :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Множителя на процесора е заключен, разбира се има бройики който са отключени но рядко се намират  :rolleyes:

Mi na koe beshe zaklucheno L2

Link to comment
Share on other sites

Ами лесно!Като зададеш ръчно множител различен от твоя :) ако се промени честотата значи е отключен (но не ми се вярва ) .Смисъл , според мен да си отключиш множителя е , когато пуснеш процесора на по нисък множител , но на по висока шина.Пример- ако ти бачка на 12х 133 .. да го пуснеш на 10х 166 или на по висок... XeForce е по запознат нека той да обясни :)

 

@DJ Mighty K по-добре почети малко какво се прави с процесора ,за да се отключи.Никой няма да се навие да ти преработва процесора..представи си, че незапали.Ще кажеш : Прецака ми процесора?!В момента търя някакъв заместител на тоя лак , защото излиза малко скъпо ..15 лева.Има доста писано чети и си го направи сам - това е удоволствието. :)

Link to comment
Share on other sites

Как мога да разбера на моя атлон нали е отключен множителя или е заключен.

Влизаш в БИОС-а и променяш примерно на 11 множител. Твоя в момента трябва да е 13.5 (13.5х133) или се води че е 6.75 (6.75х266). Примерно го свали на 13 (6.5) и след като сейвнеш, трябва процесора ти да го отчете като 2100+ от биос, ако не е от четен толкова, значе е заключен и като влезнеш в биос-а пак ще си показва 13.5 (6.75).

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...