Jump to content
BulForum.com

Коя марка следва еднаква линия на дизайн?


INCINERATOR

Ауди или БМВ  

37 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Темата съм я пуснал за да чуя мнението на хората, а не за нападки, избиване на комплекси и коя марка е по-добра. Нека всеки се чувства свободен да сподели мнението си дали му харесва моделите да са почти еднакви.

 

 

 

Да погледнем от потребителска гледна точка. Да речем, че сме човек които не е спец с колите и не му пука кой знае колко за колата.

 

 

Караш кола от средния клас на марка ХХХХ за цена УУУУ лв, която ако не си особен фен на марката не можеш да различиш от малко по-високия клас на марката ХХХХ. Тогава ще ти е хубаво, защото за по-малко пари имаш почти същата кола.

 

Пример с друга марка... караш Porsche Carrera(най-малката) и се чувстваш все едно караш 997 GT3 RS, нима един човек които не разбира от порше ще направи разлика? Който разбира от порше веднага ще види разликата в бронята, спирачките, джантите, спойлера и ролбарите вътре... ама нормалния човек надали ще разбере.

 

А пък ако си дал 200к за кола от най-високия клас на дадена марка няма ли да ти е малко тъпичко, че за по-малко пари има почти същата като твоята кола, разликата само е едни фарчета и стопчета и габаритите.

 

Аз като потребител предпочитам всеки един модел от гамата на производител да се различава.

 

Ако си пуснал темата, за да чуеш мнението на хората, не трябва да го критикуваш. Ако си го пуснал за дискусия, това вече е друга работа.

 

Не всеки купува по-скъпа кола, за да може да го видят другите. Скъпите коли се купуват заради комфорта който предлагат, а не за да различават неадекватните чалга фурии, дали колата е за ** *** лв или за *** *** лв. Виждам, че при теб нещата седят обаче по различен начин. Ти затова си и харесваш BMW явно. Защото едва ли не си вървят с етикета за цената. Лошо няма. Позьорството не е незаконно.

 

Колкото до разликите и приликите в дизайна, Ауди определено са по-праволинейни, но аз лично не виждам нищо лошо в това. Докато бяха праволинейни BMW ги харесвах повече. Сега вадят грозотия след грозотия и не виждам да си взимат поука. Предните решетки на новата 7-ма серия са малко по-малки от предното стъкло. Ако бяха направили цялата предница една решетка и бяха мушнали фаровете вътре - щеше да е по-ефектно.

 

BMW определено имат нужда от смяна на дизайнерският екип. Последният им модел, който ми харесваше беше това:

 

bmw-750il.jpg

 

След това всичко е надолу по хълма. Стремително. Като това:

 

eurp_0805_03_z%202007_BMW_E93_M3_convertible%20side_view.jpg

 

прави изключение. Може сина на Арт Директора да е драскал с пастели по първоначалните проекти в деня преди официалната презентация.

 

Та да обобщя, Ауди имат по-праволинеен дизайн, но това не ги прави по-грозни. BMW от друга страна се опитват да се изместват от успешната си линия с разнообразяване на моделите и бълват един дизайнерски отпадък след друг.

Link to comment
Share on other sites

:D еваля. Да си забелязъл, че е90-то което си дал (или 92 май се води) е от тунинг къща?

Нека зачекнем Ауди първо

A8 d2

800px-A8_white.jpg

A8 d3

AUDI1140.jpg

A8 2011 (не му знам дезигнацията на този)

http://seriouswheels.com/pics-2011/a/2011-...le-1024x768.jpg

обаче...

A6 C4

800px-Audi_A6_C4_front_20081202.jpg

A6 C5

800px-Audi_A6_C5_front_20081009.jpg

A6 C6

800px-Audi_A6_C6_Modellpflege_20090221_front.jpg

800px-Audi_A6_C6_Avant_Facelift_front-1.JPG facelift

 

Сега малко BMW

m3 e30

18-bmw-m3.jpg

 

m3 e36

BMW_E36_M3_8.jpg

 

m3 e46

E46_M3_3.jpg

 

m3 e92

bmw-e92-m3-coupe-30-years-of-bmw-m-img_1.jpg

Link to comment
Share on other sites

Да, разбира се че забелязах. Просто не намерих подходяща снимка, а и не ми се търсеше. Пък и не му знам точния модел.

 

Сега като се загледах в показаните снимки, двете марки се изменят в една и съща насока.

 

Решетката пораства, фаровете се изменят. Загледай се.

Link to comment
Share on other sites

A дърварският дизайн на аЛди остава?

 

Дърварски за теб. На мен ми харесва.

 

А и тук не говорим на коя марка дизайна е по-хубав, а как се изменят с времето.

Link to comment
Share on other sites

И според мен е Ауди.Просто прехода между отделните им генерации е...най плавен,неразличим почти.А бмв-точно след е38 изведнъж загрозняха много нещата.Е38 беше изклячително изящна лимузина,елегантна,дискретна,съвсем не вулгарна.И после излизат с онова напомпано отроче с раздутите ламарини което ми прилича на едно подуто,обезобразено е38.И продължават в тая насока.Не е лошо всичките класове да имат нещо общо.Някой каза,че нямало смисъл да се купува най-високия клас,защото средния и ниския клас били същите.Съвсем не са еднакви.Може да си приличат(нали това е идеята,да се различи общото както между тях,така и развитото от предходни генерации)обаче имат малко общо като динамика,комфорт,сигурност.Никой не може да ме убеди,че ако парите не са фактор,ще вземе новата C klass пред S klass,защото изглеждат по доста сходен начин.

Link to comment
Share on other sites

Тенденцията е такава при всички - от прост и изчистен дизайн се отрива към заобляне, уголемяване и по-агресивен вид, от някъде нататък нещата стават грозни:

от тези "бъбреци"

e23-front.jpg

се стигна до тук

2009-BMW-750Li-front-view.jpg

Това не просто е грозно, а направо отвратително.

 

Не ми допада комбинацията голям кораб+предно (аЛди), но откъм дизайн са по-нормални.

Изобщо ТОЯ трябва да го уволнят :laughing:

Link to comment
Share on other sites

Аз пък намирам в това и това единствено коли с изключително грозни предници , щото правя аналогия със сешуар (заради тая голяма "паст" отпред) все едно машините са астматици и не им достига въздух .

 

Всичко прекалено е грозно . Бъбреците на 7цата са отврат , решетката на ауди също ... а предният капак на най-старите очиларки направо за нищо не става освен за по-масивен олук .

 

Ако трябва да съм честен в момента ми харесва най-много линията на бмв и по-специално 3ките . Грозна 3ка за мен няма .

Link to comment
Share on other sites

Това е идеята.Когато го видиш,от който и клас да е,да го свържеш с това,което си запомнил да отличава марката.Колкото и да не разбираш от коли,като видиш ново бмв,веднага разпознаваш че е бмв,именно заради общите линии с предшествениците.Всички производители се движат в ограниченията на епохата и технологичните изисквания,изменението на разбирането за "красиво" в автомобилния дизайн.Мисля че чисто технологичните изисквания за аеродинамика са направили много повече за промяната във визията на автомобилите от който и да е дизайнер.Това не означава обаче че дизайна в рамките на технологичните ограничения е нещо маловажно-напротив.И тук вече всеки си решава какво биха харесали клиентите му и как да отличи продукта си от конкуренцията.Бмв с всичките подути агресии,които избълваха напоследък определено не успяват за мен.

Някой спомена за еднаквите мерцедеси-еднакви са да.Обаче като върнем часовника назад при който и да е производител,нещата изглеждат различни.

http://www.youtube.com/watch?v=T0tVYmW8iuE

Как ли ще изглеждат нещата след още 50 години примерно?

Link to comment
Share on other sites

То ясно, че не бачка, но по негова вина станаха грозни.

The most controversial of his work was the E65 7 Series, a sharp contrast to the preceding E38 generation which was conservatively styled. Time magazine named it as one of the 50 Worst Cars of All Time for its rear end styling and iDrive functionality
Link to comment
Share on other sites

Еми, да го д*хат :) Мен ми харесва даже :) Грозна е и ми харесва знаейки, че е грозна. Някакси има нещо каласическо в нея за мен (е65).

 

В крайна сметка наистина и 5-та серия и 7-ма много разбуниха духовте. За мен и новата 5-та и 7-ма серия имат прекалено меки черти. Специално фаровете. Не са по-зле от предните версии, но определено не ми се връзват, за разлика от новото z4.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...