Jump to content
BulForum.com

Bookworm


Какви книги четете?  

133 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Сега чета Тери Пратчет , но като гледам с каква скорост му чета книгите(по 1 на ден) скоро ще се озъртам за друг автор :)

Link to comment
Share on other sites

Е тая анкета ме уби с отговори... Според тебе, VEDi, всичко изброено след първите две опции не е художествена литература :blink: ?! А какво е?! Публицистика? Научна литература?! Когато се прави анкета се включват взаимноизключващи се отговори... За да не стават смешки като това твоето... Да не говорим, че за "иронично фентъзи" за пръв път чувам. Добре, че си се сетил да поясниш с пример.

 

И се пише "философски" - не "филосовски" или "вилософски"...

Link to comment
Share on other sites

4eli li ste Knigata " Diablo #1 -Zave6tanie Ot Kryv" tva e zreli6ba kniga.. 4el sym samo 1-vata 4ast drugite 2 ne sym :( ... tqra da si gi kupa... No gi prepory4vam vsi4kite 4asti ... Po igrata Diablo sa... Smesica mejdu 1-vata i 2-ta 4ast na diablo, en zabravimo 4itivo ... :punk :punk :punk

Link to comment
Share on other sites

Много бях зарибен по книги-игри още от както съм се научил да чета. Жалко, че в последно време спряха да ги издават (поне аз не съм срещал нещо ново и стойностно) :(

Чета също фентъзи и фантастика.

Link to comment
Share on other sites

чета криминални, приключенски книги. любими са ми тези на Артър Хейли, чъпреки че не го знам точно какъв му е жанра:)

Link to comment
Share on other sites

Много бях зарибен по книги-игри още от както съм се научил да чета. Жалко, че в последно време спряха да ги издават (поне аз не съм срещал нещо ново и стойностно) :(

Чета също фентъзи и фантастика.

Хахаха то и аз бях зарибен ,ама нещо от 8-ми клас насам не ме влекат тия книги-игри.Иначе горе на тавана имам цял кашон с тях :) Кажи речи я имам цялата серия на плеяда (издателството) и повечето книги на Майкъл Майндкрайм (моят най любим автор на книги игри :P ) .Ако някой иска да чете подобни книжлета няма да сгреши супер увлекателни са :punk

 

П.С Ако има заинтересовани да купуват книги игри , да кажат че да отворя една тема в Buy/Sell :D

Link to comment
Share on other sites

az pak cheta detski prikazki. Hitarpetar me kefi imam nqkvi takiva zborni imam pritchi ave detski prikazki deto edin go prashtat s zadacha da nermi ne znam si kvo za cara po patq sreshta edin koito ima edno specqlno umenie...posle trugvat 2mata namirat 3ti koito ima drugo i taka tva me kefi mene

Link to comment
Share on other sites

Иначе ако не знаете БГ името на Колин Уолъмбъри, то знайте, че това е любимият ми преводач на Толкин: Любомир Николов :)

Интересен факт :) Досега не го знаех.Значи и Колин Уолъмбъри беше един от любимите ми автори :P

Link to comment
Share on other sites

Само аз ли не чета  :woot

Що ли въобще, ама въобще, не ти вярвам :))

 

Иначе чета всичко каквото ми попадне стига да е стойностно. В момента чета "Стършел" на Войнич.

 

Колкото до "Колелото" чел съм само първата, ама мисля, че ми стига. Просто няма да имам сили да прочета 11 книги по 600-700 страници и то за някакви Айез-Седайчета и тем подобни :) бтв нали щяха да бъдат само 10 бе :(

Link to comment
Share on other sites

Иначе ако не знаете БГ името на Колин Уолъмбъри, то знайте, че това е любимият ми преводач на Толкин: Любомир Николов :)

Тва е най-готиния автор на книги-игри даже имам автограф от него B)

Също ме кефят Робърт Блонд и Едриън Уейн :punk

Link to comment
Share on other sites

Sorry za vsi4ki deto se oplakvat 4e ne mogat da glasuvat, ama ne znam kak da go opravia! :angry:

Link to comment
Share on other sites

Sorry za vsi4ki deto se oplakvat 4e ne mogat da glasuvat, ama ne znam kak da go opravia! :angry:

Хич да не ти пука-важното е ,че имаш влечение към книгите и искаш да го споделиш.Ще се научиш-имаш време :P .

По въпроса- чета предимно книги с историческа тематика- от български и чужди автори. И аз съм почитател на руската класическа литература ,но напоследък прочетох и доста интересни руски съвременни криминални романчета на Маринина.

Link to comment
Share on other sites

Гледам че се спомена името на Любомир Николов - някой случайно да има една негова стара книжка - Къртицата?

Чел съм я като малък и много ми се иска пак да я прочета но никъде не мога да я намеря :(

 

Иначе по темата - чета предимно фантастика.

Link to comment
Share on other sites

Вземете четете A Song of Fire and Ice, но нецензурираната версия (издание 1 на английски),

karaman, ако си чел и анлийската и българската версия на "Песен за огън и лед" ще ми обясниш ли какво различно има в тази нецензурирана версия.

А по темата - чета предимно фентъзи и исторически романи.

Култово фентъзи за мен е

Поредицата "Песен за огън и лед" на Мартин

Поредицата "Мечът на истината" на Тери Гуткайнд

Поредицата "Белгариада" на Едингс

и други :P

А за исторически роман ще спомена само една трилогия

а именно "Самуил" на Димитър Талев. Който я е чел знае B)

Link to comment
Share on other sites

10х

аз лично не бих издържал нецензурираната версия :rolleyes:

докато четох версията на български толкова много се вълнувах, особено когато бутнаха Бран :( , въобще действието в книгата се развива доста динамично. :) Сега чакам четвъртата част "Пирът на Гарваните".

http://amoka.net/eng/gal/asoiaf/index.html

това е галерия с образите на персонажите, рисувал ги е един руснак :)

Link to comment
Share on other sites

За всички фенове на Пратчет и Д. Адамс изключително горещо препоръчвам трилогията на Бари Хюгарт "Истории за господарят Ли " и особенно последната му книга "Осем ловки демона".Това е нещо изключително !!!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

LOTR Forever :punk :punk :punk

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...