Jump to content
BulForum.com

Проблем с външен хард Seagate 640GB


Recommended Posts

Значи, не съм много в час с форумите и не знам дали темата ми е точно за този раздел, но не успях да намеря нещо, което повече да се доближава до моя проблем (нека модераторите се чувстват свободни да преместят темата където трябва).

Значи, преди около 7-8 месеца си купих външен хард диск Seagate FreeAgent Desk 640GB - http://www.dubaichronicle.com/wp-content/u...c_leftangle.jpg, главно да си съхранявам филми, снимки и софтуер. Започнах прилежно да си го запълвам като искам да отбележа, че не е постоянно влючен към PC, а го включвах само когато трябваше да прехвърлям някои данни (успях да го запълня до към 400GB преди да се скапе). Включвам го тези дни и не иска да зацепи, а се чува само някакво странно пиукане постоянно през 4-5 секунди някъде. Как ли не го мъчих, но не иска. Занесох от мястото, от където съм го купил и ми казаха, че могат веднага да ми го заменят. Питам - ами данните? И ми отговарят, че не се занимават с това. И съответно тъй като реших, че проблем не е софтуерен, а по-скоро хардуерен и осланяйки се на това видео

реших да го отворя и директно да го вържа към PC, дано проблема да се окаже от платката, която е към кутията на харда. Но уви пак същото и нищо не става.

Та идеята ми е някой сблъсквал ли се е с такъв проблем и може ли да ми даде някаква идея какво да правя. Освен това, някой ако знае за сервиз за ремонтиране или поне възстановяване на данни от повреден хард в гр. Пловдив да казва. Отворен съм към всякакви идеи, за които искам да ви благодаря предварително.

П. С. Един приятел ми препоръча Триера Софт на ул. "Бяло Море" № 2, ходих до там и ми казаха, че евентуално можело да се възстановят данните за 50-60 лв.. Помагайте, казвайте някой има ли опит с тази фирма, надеждни ли са или предлагайте други опции.

П. С. С. За връзка: може на лично, на evromaniak@gmail.com или на skype: evromaniak

Link to comment
Share on other sites

Като го включиш отчита ли го или изобщо не го показва?

 

Впрочем да не си го изпускал нещо или удрял някъде?

 

И не е хубаво да го включваш повече, докато не намериш някой които да възтанови данните от него... обаче ще ти излезне скъпо, а ако данните не си заслужават, тогава какъв е смисъла да го правиш?

Link to comment
Share on other sites

lil_stenly, въобще не го отчита, нито го показва някъде. Изпускан е веднъж, не много от високо (20-на см.). Възможно ли е това да му е повлияло чак сега. Ще ми препоръчаш ли някой да ми възстанови данните?

 

 

enigma, харда е от тази серия Barracuda 7200.11. Възможно ли е този звук, който издава да е заради фирмуер. И ако е така сега след като не ми го засича, как мога да го направя този update.

Link to comment
Share on other sites

lil_stenly, въобще не го отчита, нито го показва някъде. Изпускан е веднъж, не много от високо (20-на см.). Възможно ли е това да му е повлияло чак сега. Ще ми препоръчаш ли някой да ми възстанови данните?

 

 

enigma, харда е от тази серия Barracuda 7200.11. Възможно ли е този звук, който издава да е заради фирмуер. И ако е така сега след като не ми го засича, как мога да го направя този update.

добре дошъл в клуба. http://www.bulforum.com/index.php?showtopic=79471 за да го ъпдейтнеш, първо трябва да го съживиж. процедурата е малко сложничка и иска специален хардуер, но поне можеш да си върнеш цялата информацията. http://www.msfn.org/board/solution-seagate...ds-t128807.html

Link to comment
Share on other sites

lol вярно има цял клуб, който не съм успял да открия, но евентуално ще се присъединя :)

Благодаря ти много enigma за инфото, другата седмица ще ти пратя едно лично за съвет и ако може да се срещнем да го погледнеш, понеже доколкото разбрах си гуру в тази област и си оправил доста такива проблемни хардове.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...