Jump to content
BulForum.com

Проблем с порт на рутер


WriteR4e

Recommended Posts

Проблема тръгва от тук - понеже порта не ми е нагласен, а и не знам как, в uTorrent ми се ограничава достъпа на пиърите до торентите, които сийдвам. Както програмата се изрази - нещо ми лимитира връзката, и е от рутера, то няма от какво друго. Рутера е TP-LINK и доколкото знам трябва да влезна в http://192.168.1.1 и от там да си наглася порта и други опции, ако пожелая. Да, обаче не ми дава достъп. След username: admin и pass: admin излиза следното съобщение:

 

Web Server Error Report:
Server Error: 401 N/A
Operating System Error Nr:3997698: HTM

Access denied

/userRpm/index.htm

please mail problems to support

 

И така... от един проблем - на друг. Торенти едва тегля, а ми трябват много. Търсих из нета, не намерих отговор на въпроса и се надявам тук някой да помогне. :)

Link to comment
Share on other sites

Не съм екпсерт, ама защо не пробваш с друг браузър.

И аз съм на ТП линк, ама влизам през: http://192.168.0.1/ ?

 

Пробвах и преди и сега отново - не става. И други адреси пробвах, с други браузери - не излиза, даже не ми дава тая грешка, а просто не влиза. :( На кутията пише това ip и с него си влизам. Когато го купувах, ми го пусна един познат да ми обясни как се настройва и с очите си видях, че проблеми нямаше, а сега...

Link to comment
Share on other sites

Виж какъв DNS ти е назначил рутера: Start>Run>cmd>Enter и в конзолния прозорец пишеш "ipconfig /all" (без кавичките), Enter и ще ти изброи мрежовите устройства и техните настройки. Та използвай DNS-а за вход в web-интерфейса на рутера.

Ако и това не се окаже причината, увери се, че не ти е деактивирана Java в браузерите. Доста производители използват java в web-интерфейсите на рутерите си и дори да успееш да влезеш, няма да ти покаже коректно менютата и/или няма да извърши евентуални промени в настройките.

Link to comment
Share on other sites

Я пробвай да зададеш на мторента порт 80.

Не си ли спомняш да сте сменяли паролата за достъп до рутера?

Ако трябва го ресет-ни и го настрой наново или пак извикай същия приятел да ти го настрой.

И все пак разгледай хубаво упътването на рутера- там си пише кое и как става.

Link to comment
Share on other sites

Виж какъв DNS ти е назначил рутера: Start>Run>cmd>Enter и в конзолния прозорец пишеш "ipconfig /all" (без кавичките), Enter и ще ти изброи мрежовите устройства и техните настройки. Та използвай DNS-а за вход в web-интерфейса на рутера.

Ако и това не се окаже причината, увери се, че не ти е деактивирана Java в браузерите. Доста производители използват java в web-интерфейсите на рутерите си и дори да успееш да влезеш, няма да ти покаже коректно менютата и/или няма да извърши евентуални промени в настройките.

 

Джавата не е деактивирана.

DNS-a го въведох, не ме вкарва. Предупреждава ме, че е рисковано и до там.

 

Я пробвай да зададеш на мторента порт 80.

Не си ли спомняш да сте сменяли паролата за достъп до рутера?

Ако трябва го ресет-ни и го настрой наново или пак извикай същия приятел да ти го настрой.

И все пак разгледай хубаво упътването на рутера- там си пише кое и как става.

 

Първо пробвах с порт 80, но нямаше ефект. Паролата не е сменяна откакто съм я сложил. Не ми се ресетва, но в краен случай, ако се наложи ще го направя, а като цяло знам кое как става, но не ме пуска в менюто - там ми е целия проблем. :)

Link to comment
Share on other sites

Ако не си знаеш паролата, ресетни рутера. След като добиеш достъп до менюто, търси в настройките опция UPnP и я активиря. Само това е, от там нататък торентите сами ще си тръгнат, като трябва да пуснеш опцията UPnP и в настройките на торент клиента ти.

Link to comment
Share on other sites

Ако не си знаеш паролата, ресетни рутера. След като добиеш достъп до менюто, търси в настройките опция UPnP и я активиря. Само това е, от там нататък торентите сами ще си тръгнат, като трябва да пуснеш опцията UPnP и в настройките на торент клиента ти.

 

Ресетнах рутера, поиграх си с forwarding-а (понеже сме 2-ма ползващи рутера), а и UPnP не беше активиран. Активирах го, нагласих си порта и вътрепното ip и сега порта е добре, въпреки че пак не сийдва както трябва, но явно ще трябва да си търся проблема другаде... :)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...