Jump to content
BulForum.com

Проблем с локална мрежа


Recommended Posts

Здравейте,

В офиса се появи следния проблем:

Имаме 7 компютъра, свързани в мрежа. Интернета се разпределя ОК, но локалната мрежа - НЕ. Има адски лаг при браузване на Workgroup computers, не се виждат помежду си различните PC-та и т.н. Рутера е D Linl Dl-524. PC-тата повечето са на XP, има едно на Vistа. Него пък, въобще не го виждаме, нито той вижда когото и да било. Интернет обаче и той има.

Някакви идеи, че работата е кошмар...

Link to comment
Share on other sites

Айде аз "експерта" да се обадя и тука :bgrin: (Ма то верно големите експерти са големи щото дори с хвърлянето на боб веднага изкарват проблема на бял свят :laughing: - AssassiN, това не беше насочено към теб).

 

Този рутер е с 4 портов суич, а имате 7 компютъра. Нещо пропускаш за начина, по който са свързани всичките.

По IP адреси виждат ли се?

Виждали ли са се някога и кога спряха да го правят?

Link to comment
Share on other sites

Айде аз "експерта" да се обадя и тука :bgrin: (Ма то верно големите експерти са големи щото дори с хвърлянето на боб веднага изкарват проблема на бял свят :laughing: - AssassiN, това не беше насочено към теб).

 

Този рутер е с 4 портов суич, а имате 7 компютъра. Нещо пропускаш за начина, по който са свързани всичките.

По IP адреси виждат ли се?

Виждали ли са се някога и кога спряха да го правят?

Мдам, тъпичко съм го написал.

Добре, за да съм по-точен:

На рутера са вързани директно моя компютър и на колежката, която е до мен. На останалите два порта, са вързани два суича. Единият е в съседната стая, QUBS 8-портов, с два вързани компютъра на него, и единия е в една по-отдалечена стая, EDIMAX, 8-портов, на който са вързани два компютъра, един лаптоп на Vista и един сървър за счетоводна програма.

Сега, надявам се стана по-ясно.

Link to comment
Share on other sites

Говорих с някакъв "спец", посъветва ме да сложа статични IP-та на компютрите. Направих го, мрежата пак се ебеше, а интернета съвсем изчезна. От друга страна, моя компютър си взима едно и също IP от рутера. Еба ми се мамата с тая мрежа. Кой да викнем, да я оправи срещу разумна сума?

Link to comment
Share on other sites

:laughing: Аз като не_професионалист, айде, за скромна сума от $15 на час бих се заел :bgrin: .

Ако обаче искаш виден топ-експерт в областта да ти отдели внимание, трябва да му платиш пътните от София, при това в извън работно време (че топ-световни компании разчитат на експертна оценка), и да приготвиш колко беше... $100 на час за услугата ако не се лъжа, при това ако си му приятел, иначе не е толкова евтино B) .

 

Сега сериозно, наистина извикай някой мрежист, да пробва с различен рутер и суичове, не каза дали по IP се виждате, и дали поне двата ви компа дето са ръгнати директно в рутера се виждат някак. Кой знае коя настройка не сте добарали, и кой ви е настройвал мрежата. :)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...