Jump to content
BulForum.com

PC проблем


HouseMania

Recommended Posts

Така,имам 8600гт на Магик присм(грее много и съм свикнал с това)обаче започва самият компютър след 10 мин игра независимо каква,се изключва и рестартира,след което пиука 3 пъти и се реска отново като не спира да пиука.Спирам от контакта за 20-30 мин(горе-долу толкова трябва иначе пак става същото)и сичко ок.Свалих Speedfan и гледах температурите,еми проца 30-32 градуса,видеото стигаше до 100 и работеше преди ся сложих един вентилотаор голям такъв за охлаждането на домакинства да духа вътре и дуржи 70 в игра,обаче кел файда след 10 мин се изключва.Има нещо което грее доста и явно има защита и се изключва която след определено време се изключва.Благодаря предварително и се извинявам за българският ми...

Link to comment
Share on other sites

Така,имам 8600гт на Магик присм(грее много и съм свикнал с това)обаче започва самият компютър след 10 мин игра независимо каква,се изключва и рестартира,след което пиука 3 пъти и се реска отново като не спира да пиука.Спирам от контакта за 20-30 мин(горе-долу толкова трябва иначе пак става същото)и сичко ок.Свалих Speedfan и гледах температурите,еми проца 30-32 градуса,видеото стигаше до 100 и работеше преди ся сложих един вентилотаор голям такъв за охлаждането на домакинства да духа вътре и дуржи 70 в игра,обаче кел файда след 10 мин се изключва.Има нещо което грее доста и явно има защита и се изключва която след определено време се изключва.Благодаря предварително и се извинявам за българският ми...

Ами видеото щом е 100 так значи прегрява.Пробвай да смениш пастата.

Link to comment
Share on other sites

Ами видеото щом е 100 так значи прегрява.Пробвай да смениш пастата.

Малко с краката съм го написал и не си разбрал преди стигаше 100 и бачкаше нормално,ся дори с тоя ветн 70 градуса пак спира компа...ако е от видеото със сиг не е от температурата.

Link to comment
Share on other sites

Малко с краката съм го написал и не си разбрал преди стигаше 100 и бачкаше нормално,ся дори с тоя ветн 70 градуса пак спира компа...ако е от видеото със сиг не е от температурата.

Кое е това видео което на 100 градуса работи нормално?И 70 градуса е много.Този домакински вентилатар няма да ти помогне.Отиди някъде да му сменят пастата на видеото,че така може да прегрее.Провери ги тея градуси с еверест.

Link to comment
Share on other sites

Инсталирай нови драйвери за видеото!

 

Какво ти е захранването и дъното?

Три пиукания означават проблем с видеото мисля... зависи от дъното.

 

Най-вероятно е от видеото, ако не стане със смяна на драйверите, вземи картата да я тестват някъде.

Може видео картата да има някакъв дефект, който се е проявил след известно време натоварване.

:/

Link to comment
Share on other sites

Кое е това видео което на 100 градуса работи нормално?

 

Моето в игра си е 85-90гр, а в биоса е зададен 100% вентилатор на 120гр.

Може наистина пастата да се е препекла и гледа той 70гр, но като влезе в игра скача много.

Link to comment
Share on other sites

Понякога след продължителна работа в максимални температури, ядрото прегрява и след това започва да се държи много неадекватно.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Има няколко причини за тоя проблем. Първо може охлаждането на видеокартата да е с гадна паста и да не прави добър контакт. Ако е заводско охлаждане, почти е сигурно че е шит. Само на скъпите карти, и то не на всички, фабричните охлаждания са ок. Смени го с хубаво охлаждане за около 25-30лв. Втория проблем е ако радиатора на чипсета има същия като горния проблем. Кофти паста, кофти контакт и от там проблем. Решението е същото. Сваляш радиатора, сменяш пастата, след като почистиш добре повърхностите. Третия вероятен проблем ти е захранването. Ако е тип Делукс-бла-бла-нещо-си, е много възможно да му е дошло времето. Четвърти проблем могат да се окажат кондензаторите на дъното. Погледни дали няма някой раздут, изтекъл и т.н. Това е което можеш да провериш. На първо време пробвай като ти се рестартира компютъра да видиш дали чипсета и видеокартата не парят. Ако някое от двете пари, оправи охлажданията. Ако са в нормални температури, почвай да мислиш за захранване. Пипни и охлаждането на процесора долу в основата на радиатора да видиш дали не пари и той, но обикновенно данните за температурите в биоса са приблизително верни, така че 2-3 градуса разлика от тая която ти показва не е проблем в твоя случай. Между другото големия вентилатор не е смислено решение за охлаждане. Ако охлажданията на картата и на чипсета нямат добра контактна повъхност, това само ще забави за изавестно време изгарянето им. Виж дали са ти почистени всички перки радиатори в комютъра. Затлачените с прах охлаждания, странно защо не работят оптимално. Успех.

 

П.С. Всичко това е при вариант, че няма нещо дето е заминало. Но ще можеш да разбереш дали е заминало като пробваш нещата които описах по-горе.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...