Jump to content
BulForum.com

Athlon 64 X2 4400+ пак прегря!!!


pontiak_84

Recommended Posts

Здравейте отново всички... Това Атлонче незнам какво ще го правя вече! Ето една снимка от Еверест Систем Стабилити Тест, която днес направих. Сутринта реших да му пусна едно профилактично тест-че, да го видя как ще се представи, стартирах го и излязох на кафе... След около 1 час се прибирам, а той взел, че пак изгаснал. Пускам го аз отново, за да наблюдавам какво се случва и... Вижте сами колко добре се държи машината за около 15 мин. и какво става след това - рязко скачат температурите от 59 до 87 градуса... Какво би накарало процесора да прегрее толкова бързо след 15-тата минута?

post-17764-1248092361_thumb.png

Link to comment
Share on other sites

Здравейте отново всички... Това Атлонче незнам какво ще го правя вече! Ето една снимка от Еверест Систем Стабилити Тест, която днес направих. Сутринта реших да му пусна едно профилактично тест-че, да го видя как ще се представи, стартирах го и излязох на кафе... След около 1 час се прибирам, а той взел, че пак изгаснал. Пускам го аз отново, за да наблюдавам какво се случва и... Вижте сами колко добре се държи машината за около 15 мин. и какво става след това - рязко скачат температурите от 59 до 87 градуса... Какво би накарало процесора да прегрее толкова бързо след 15-тата минута?

Ами с оригиналния охладител ли е?Пастата сменял ли си му я.Сега в тези жеги е нормално да са малко по-високи температурите,но при теб е убийствено.Клоквал ли си го дигал ли си му напрежението?Според мен дори и в stability test не трябва да вдига повече от 65 70 градуса.Като за начало си купи хубава паста и я смени.Ако така не стане трябва да пробваш с по-мощен охладител.

Link to comment
Share on other sites

Ами щом рязко се качват температурите,едва ли е от охлаждането.Ако няма добър топлообмен м/у проца и охлаждането,ще качва постепенно температурата.Аз имам 64 X2 4200+ работещ на 2,2гхц, с боксовото съм и досега (към година и нещо), не съм го хващал на повече от 50-55 граудса.

 

 

А като достигне тези температури(80-90)дали там вътре в кутията охладителя пари?Щото на тея градуси не можеш да го пипнеш.

Link to comment
Share on other sites

При интел металната капачка на процесора е запоена за кристала, при АМД има паста между кристала и капачката. Ако капачката е поставена в завода накриво, има някакъв ъгъл между двете повърхности може да се получава това. Друго което се сещам е пастата между охладителя и процесора да е калпава, малко или много като количество или горната част на капачката да е крива и радиатора да не ляга добре на нея (има случаи цели серии с криви капачки).

Като вдигнеш радиатора ще видиш разнесла ли се е добре пастата или на места е по-дебел слой, а на места няма.

 

От този скрииншот не може да се види какви са оборотите на вентилатора и дали работи както трябва. Провери да не се е наблъскало всичко с прах, защото тези вентилатори вдигат до 4500-5000 оборота и тъпчат много прах в радиатора.

 

От нещата, които съм изредил би трябвало температурата да скочи изведнъж, а не след 15 минути - това не мога да си го обясня.

Link to comment
Share on other sites

Процесора не е клокван, принципно откакто съм го купил тоя компютър обикалям по сервизите и нищо. Все сменят термопасти, прахове чистат, сменяха му охлаждането и т.н. Докато в един мил момент не си го отворих сам и не си го нагласих както трябва - това беше преди около месец. Тогава му смених пастата. В последния сервиз му бяха наблъскали толкова много, че се беше разтекла навсякъде. И после Еверест за повече от 40 мин и си държеше 59-62 градуса. Да ама днес направо ми скри шапката! Преди малко пак така - 17 мин. добре и следващите 3 мин. стигна до 87 и го спрях, да не се изключи сам. Утре ще отворя да го видя за прах, смяна на паста и пак тестове, тестове... Може пък наистина да е с крива капачка, мамка му. Тоя номер го прави още от 6-тия си ден като го взех! И никой не може да каже от какво е... Много МЕРСИ на всички вас за споделения опит и съветите. Миналия път няколко души точно от този форум ме накараха да се замисля дали въобще да се доверявам на разни сервизи и да се заема сам с проблема - е естествено и с помощта на всички вас!

Link to comment
Share on other sites

Добро утро.

А на пипане как е охладителя? Ако не е много топъл (при 90 градуса на процесора, трябва да пари), и ако след смяна на паста и охлаждане пак е така - дъно и/или процесор. Там, където ти е сервиза, можеш да ги помолиш да сложат твоя процесор на друго дъно и да го пуснат да работи.

При дефектен термодатчик понякога се получават такива мизерии - не разчита правилно данните и почва да гаси машината.

Ако на твоето дъно с друг процесор всичко е нормално... знаеш какво да правиш - поискай да сменят процесора, защото както каза колегата по-горе, има случаи на криви капачки.

Драсни един мейл и на АМД - може нищо да не кажат, но така, за спорта, и опиши какво се случва.

Ако не искат да ти подменят процесора или ти откажат гаранция за нещо - напъни се и махни капачката на процесора.

Link to comment
Share on other sites

Ми ето вижте го днес сутринта как беше... Не премина 61 градуса! Тъй като у нас няма климатик и през деня става горещо в стаята, може и за това да ми прегрява? Все пак охладителите си работят, имам 2 допълнителни перки - една за вкарване на въздух в кутияата и една да изкарва... Ама като в самата стая е топло, то и в кутията попада топъл въздух и... За какво охлаждане да говорим? Ако си взема по-качествен охладител на процесора, това дали ще помогне? Дайте предложения за такъв, а като гледам цените на някои охлаждания - ми аз по-добре нов процесор да си взема :)

post-17764-1248156783_thumb.png

Link to comment
Share on other sites

Ми както е казал колегата по-горе, а и аз малко още по-горе, провери все пак дали охладителя пари на тези температури.Щото и мен ме съмнява някой термодатчик да подава грешна информация.Ето и едно предложение за охлаждане:Тук

В стаята ми е около 26-28 градуса. и моя не е вдигал повече от 50-55.Оказва влияние че е по-топло,но все пак имаш поток на въздуха.Другите температури как са?(хардове,видео....)

Link to comment
Share on other sites

Перката на охладителя на процесора стига до 3200 оборота при натоварване, в Idle работи на около 2000. Ето и другите температури в Idle. Само при натоварване температурата на Чипсета се вдига до 60 градуса, Харда до 48 градуса, видеото си е по принцип топло 57 градуса, захранването стига до 45 градуса.

text.txt.txt

Link to comment
Share on other sites

Според мен температурите са нормални спрямо високата температура на околната среда,значи няма проблем с охлаждането(поне на кутията).Провери ли дали ти пари охладителя на проца, при температура от ~80градуса?

Link to comment
Share on other sites

http://www.youtube.com/watch?v=j8WWb0aCFvk

 

Ако го продаваш някога можеш да я залепиш отново, само трябва да видиш ще ляга ли охлаждането на 2-3мм по-ниско, мисля, че няма проблеми, при интел пречи ламарината на сокета, но тук няма такава...

Link to comment
Share on other sites

Това съм го гледал как става пред очите си, но малко не ми стиска щом става въпрос за моя процесор. Може би все пак ще го пробвам, но когато си взема нов процесор ( един ден). Иначе съм съгласен с теб във връзка с "дефектните" капачки на АМД, не си първия който ми го споменава. Писах им на тези от АМД, но не са ми отговорили все още. Не че ще ми подменят процесора с нов, ама... все пак :laughing: По между другото, днес поиграх "prototype" за около 1 час и като изключих играта, температурата ми беше 58 градуса... Не мога да си го обясна това нещо - обикновено от игрите гаснеше най-често...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...