Jump to content
BulForum.com

Въпрос за забиване


Runner

Recommended Posts

Имам едно пц, което забива на рандъм интервали - картината му замръзва и след удар в предната част на корпуса 99% от случаите тръгва отново. Ако не го ударя скоро след като е забил го оправя само рестарт със shut down.

Според вас, кое е по-възможния вариант за забиването - кофти хард или кофти захранване? Скоро ми дойде като идея, че може и от видеото да е, но силно ме съмнява...

Link to comment
Share on other sites

По възможно е да е HDD-то.

 

Просто не мисля че физическа саморазправа би оправила някой от другите елементи след удар...

Все пак само харда има механични свойства :D

 

А как стигна до варианта с шута в предната част на PC-to ? :D ?

Link to comment
Share on other sites

Така, както го описваш, има много голяма вероятност да се е разхлабил куплунга на интерфейса на твърдия диск (ако е SATA ).

Пробвай да го смениш с друг, и тогава кажи дали се е оправило.

Ако намериш, сложи от жълтите кабели, те са със по-добри и по-здрави куплунзи, имат и метални закопчалки.

 

Успех!

Link to comment
Share on other sites

И освен изброеното - отвори го, разкачи периферни устройства, памети, куплонзите на захранването, IDE/s-ATA кабелите от дъното и го мини старателно с прахосмукачка. След това като монтираш - натисни хубаво видеото(ако е външно) и паметта. Понякога при прашасване се получават подобни бъгове...

Link to comment
Share on other sites

Едва ли след удар паметта или видеото ще влезнат ( от там където са излезнали ) , а камоли да тръгнат на ново ;)

:D

 

Днес му закачих IDE кабела на втория карай и не е правил проблеми. Ако не прави мизерии няколко дена, ще се окаже, че е от него...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...