Jump to content
BulForum.com

USB Wi-Fi Adapters


fashion_m

Recommended Posts

Мога ли като сложа USB Wi-Fi Adapter на десктоп компа ми чрез него да доставям интернет на покет ПЦ или друго портативно устройство?

TL-WN321G-2.jpg

Link to comment
Share on other sites

Мога ли като сложа USB Wi-Fi Adapter на десктоп компа ми чрез него да доставям интернет на покет ПЦ или друго портативно устройство?

trendnet-tew-664ub-300mbps-dual-band-wireless-n-usb-adapter.jpg

Да можеш и е много лесно с някой модели на ТПлинк

Link to comment
Share on other sites

А защо точно ТП Линк, гледам, че има и други марки - Netgear, D-link, Linksys, Sweex, Canyon

Link to comment
Share on other sites

Тук важна е wifi картата на покет устройството. Виж кой е модела и провери в интернет дали поддържа режим "ad-hoc". Ако машинката ти не е от пантивека 99% от wifi устройствата ще ти свършат работа като почнеш от най-евтините до най-скъпите без значение.

 

Някой пък wifi карти поддържат режим Access Point, но не трябват толкова екзотични екстри.

Link to comment
Share on other sites

Pocket-a ми поддържа и режим ad-hoc (device-to-device), и режим access point. Не знам каква точно е разликата. Досега съм се свързвал само с access pointove. За да доставям интернет на pocket-a, не трябва ли бъдещият ми USB wi-fi адаптер на компа да поддържа режим access point?

Link to comment
Share on other sites

За да доставям интернет на pocket-a, не трябва ли бъдещият ми USB wi-fi адаптер на компа да поддържа режим access point?

Не, каквото и wifi да си вземеш, ще ти свърши работа.

Link to comment
Share on other sites

И още нещо: колебая се между 802.11b/g и 802.11n (draft). Последния N стандарт е по-бърз и с по-голям обхват, но ме притеснява че все още е недовършен. Ако взема wi-fi N адаптер ще имам ли проблеми със съвместимостта и евентуално ще мога ли да му флашна фърмуера когато излезе завършения N стандарт?

Link to comment
Share on other sites

Когато излезе официалната версия на N стандарта твоя адаптер ще е съвместим. но ако нямаш N рутер не си струва да взимаш N адаптер. Ако целта е да си пуснеш интернет на покет или друго хенд-хелд устройство, просто си вземи най-евтиния G адаптер и си готов.

Link to comment
Share on other sites

Купих си модела TP-Link TL-WN321G (54M), белия, на снимката горе Поддържа 3 режима: Infrastructure, Ad-Hoc и Soft AP (това последното го водят уж да доставя интернет на Play Station Portable) Отначало го свързвах чрез режим Soft AP, но нета беше слаб, накъсваше и някои сайтове не ги отваряше. После ги свързах в режим Аd-Hoc и май всичко е наред:)

 

P.S. Въпреки че още от начало като се свържа ми изписва Connected, се оказа че трябвало да чакам 15-20 сек, докато си вземе валиден ИП адрес и ми пусне интернет.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...