Jump to content
BulForum.com

Наливна бира


Recommended Posts

Ако имаш голям хладилник охлаждането не е проблем, дори може да сложиш 2-3 за резерва. Или пък в голям фризер - за 1 ч.

 

Лошото на машината е, че бързо се разваля бирата и както казах 30 литра за има няма 1 седмица си е множко за 1 човек. А да хвърляш бира е някак не на място дори и нищо да не ти струва.

 

Хайнекена е компромисен вариант, но ако може да си намериш 2ра ръка автомат ще е като че ли по-добре. Подразбира се също, че нямаш и проблем с мястото.

 

Друг начин е да имаш връзки в някой от заводите. Може да ти се зачисли машина на обект (ако имаш такъв или твой приятел), който по принцип не би продавал бира.

 

Хайде малко да помислим колко точно трябва да е голям този хладилник? Я се пробвай да мушнеш в твоя 2-3 туби от минерална вода и сам ще разбереш какво имам предвид. Абсурд е да се получи, освен ако нямаш 2 хладилника.

 

Бирата си трае спокойно до 10 дни при правилно ползване и естествено е престъпление да се пие сам. Хубавите работи се споделят с близки и приятели. За хвърлянето се изразих така, защото е по-евтино от Хайнекен варианта.

 

Апарати пак ще кажа (в Пловдив поне) буквално НЯМА. Уникален късмет е че попаднах на този. От година и половина търся втори и няма нито един. Варианта е само чисто нов с цени много над 2000 лева и пак е трудно.

 

Апаратите, които се доставят от заводите са големи и са неприложими в домашни условия. Освен това те имат изисквания за минимална консумация, с която цяла фамилия барабар с приятелите не може да се справи. Така че не става.

 

Рапторе, ти уби всичко детско в мен! Превърнал си в реалност сънищата ми :wacko: Евала, стискам ти ръката :beer:

 

Наздраве!

 

Държа да я опитам тази бира. И току-що ме зариби да си направя такова на вилата :)

 

Ще дойдеш, ще пийнеш :laughing:

 

Има хора идват, па едва си тръгват и трудно уцелват вратата хахахаха

Link to comment
Share on other sites

Има хора идват, па едва си тръгват и трудно уцелват вратата хахахаха

Май решихме проблема с мястото за предстоящата среща на форума :laughing:

 

:beer:

Link to comment
Share on other sites

Хайде малко да помислим колко точно трябва да е голям този хладилник? Я се пробвай да мушнеш в твоя 2-3 туби от минерална вода и сам ще разбереш какво имам предвид. Абсурд е да се получи, освен ако нямаш 2 хладилника.

 

Бирата си трае спокойно до 10 дни при правилно ползване и естествено е престъпление да се пие сам. Хубавите работи се споделят с близки и приятели. За хвърлянето се изразих така, защото е по-евтино от Хайнекен варианта.

 

Апарати пак ще кажа (в Пловдив поне) буквално НЯМА. Уникален късмет е че попаднах на този. От година и половина търся втори и няма нито един. Варианта е само чисто нов с цени много над 2000 лева и пак е трудно.

 

Апаратите, които се доставят от заводите са големи и са неприложими в домашни условия. Освен това те имат изисквания за минимална консумация, с която цяла фамилия барабар с приятелите не може да се справи. Така че не става.

 

Е не е кой знае какъв проблем ако си фен на наливната бира. Ако искаш нещата да са съвсем изпипани, ще си вземеш машина, но и тя заема място и също води до неудобства.

 

В стадартен 2метров хладилник махаш долните кутии и една етажерка и си готов. Една трета заминава за бира, с останалото място все ще се сместиш. Просто ще е по тясно. Даже смятам да го приложа на практика съвсем скоро.

Link to comment
Share on other sites

Аз много държа да видя резултата! На нас така и така ни е тесен хладилника като ВСЕКИ семеен хладилник, ползван от повече от 1 човек, камо ли да слагам бидони вътре, че и повече от 1 - абсолютно немислимо!

 

Май решихме проблема с мястото за предстоящата среща на форума

 

Че те у нас редовно се провеждат форумни сбирки! Ремонта малко попречи, но скоро ще се възобновят.

Link to comment
Share on other sites

Има ли по-малки кегове? 15 литра примерно?

 

 

Не, няма. Кеговете са 30 и 50 литра.

 

А може ли да се държи в хладилник за да се запази по-дълго? Мисълта ми е че сме малко хора и само 2 дни ще имаме възможност да я пием тази бира... ако може да се запази 3-4 седмици ще е супер иначе не си струва усилията за 2ма-3ма души един път на седмица да си правят кефа с такава бира...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...