Jump to content
BulForum.com

L2 прозрачно тунелче


Recommended Posts

Трябва ми да направя прозрачно тунелче, т.е. каквото се пъхне в едната карта да излиза през другата и обратно на ниво L2. И двата сървъра са на Убунту. Давайте идеи

Link to comment
Share on other sites

Трябва ми да направя прозрачно тунелче, т.е. каквото се пъхне в едната карта да излиза през другата и обратно на ниво L2. И двата сървъра са на Убунту. Давайте идеи

Много ти е мъгляв въпроса, какво значи на L2? Подозирам, че имаш нещо друго в предвид, защото L2 обвързаност само между две конкретни машини става по два начина - директен кросоувър кабел между тях или отделен VLAN само за двете машини, ако са в сегментирана със суичове мрежа. Ако ти трябва маршрутизация обаче, нужен ти е IP тунел, който е L3 изпълнение. Дай повече подробности какво точно ти трябва.

Link to comment
Share on other sites

Точно L2 ми трябва. Искам да пусна SetTopBox на друг адрес.

 

Идеята е кабела да се вкара от Медиаконветор++ в допълнителна ЛАН-ка на сървъра и да се изкара от ЛАН-ка на отдалечения компютър в СТБ-то.

Link to comment
Share on other sites

Точно L2 ми трябва. Искам да пусна SetTopBox на друг адрес.

 

Идеята е кабела да се вкара от Медиаконветор++ в допълнителна ЛАН-ка на сървъра и да се изкара от ЛАН-ка на отдалечения компютър в СТБ-то.

Тогава ти трябва Ethernet over IP тунел между две отдалечени машини. Виж това решение, което е за Debian, т.е. идеално трябва да пасне на Ubuntu. Използва vtun пакета за тунела между бриджовете.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...