Jump to content
BulForum.com

Samsung i900 Omnia


CyberHill

Recommended Posts

Та въпроса ми е струва ли си да си купя Samsung i900 Omnia

Цената вече е доста съблазнителна съобразно характеристиките.

Мякакви мнения и впечатления?

Аз не съм фен на Samsung , иначе нямаше да питам :)

 

http://www.mobilebulgaria.com/mobiles/view...23&sub=spec

Link to comment
Share on other sites

Като изключим факта, че дисплеят е с ниска резолюция и иконите са някак си ръбести и грозни... и естествено това, че ако го гледаш на слънце (изложен директно на слънцето), то нищо не се вижда... телефона си струва парите. В смисъл ГПС приемника му е един от най-добрите, които телефон има. Процесора му е достатъчно мощен, за да захрани дивх филм директно свален от замунда или арена. Неудобството от писалката и начина по който трябва да я закрепиш се решава с ползването на шел.. примерно манила2д или спб шел. Камерата е с малко по-добро качество от на айфон. Безжичната връзка му е малко по-слаба от топ моделите на нокиа, но като за телефон става. Може да си имаш реален скайп, офис пакети, опера... Звука и недсфрито му са също добри. Все пак звука в айфона ти е произвееден от самсунг говорители.

Хубаво е ако си вземеш такъв да му смениш фирмуеара... с такъв от филипините или сингапур, че те получават първи нововъведенията.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Взимай го, хич не се колебай. Аз го имам и съм супер доволен. Това е най-балансираното устройство на пазара в момента. А що се отнася до резолюцията - добре си е, като се има предвид размера на дисплея. Ако беше по-голяма всичко щеше да е супер ситно (както при някой други покети). Стилуса няма как да е вграден, нали всички реват че искат тънко, тънко - ми на им ся тънък телефон, но разбира се няма място за стилус в корпуса. Аз съм решил този казус с калъф с няколко отделения и в него нося и тел-а и стилуса и блутуут. Това не е болка за умиралка, стилуса може и да не се ползва. Батерията държи доста, ГПС-а е точен, а и като се има предвид колко много софтуер има за Windows Mobile, това прави възможностите на покета неограничени. Взимай го :)

Link to comment
Share on other sites

Ще го купя 100% . Щеше ми се TyTn2 , ама е бая скъп още , а няма кой да го чака....

Чакам да ми калкулират отстъпката от Вивателите :)

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

За да не отварявам нова тема... да питам няколко глуповати въпроса...

1. От къде се сменя езика (на испански ми е,а ми трябва на английски...) - никъде не можах да намеря... а и ръководството е само на испански

2. Защо като се опитах да го свърза с РС-то (USB), инсталирах го както трябва уж, обаче ми изписа, че имало някакъв проблем и можело да не работи. След което наистина не функционираше и като се опитах да го 'рестартирам' (вкарвам, изкарвам :)) ... при вкарването ми издрънча 3 пъти и не искаше да се свърже :/

Link to comment
Share on other sites

За да не отварявам нова тема... да питам няколко глуповати въпроса...

1. От къде се сменя езика (на испански ми е,а ми трябва на английски...) - никъде не можах да намеря... а и ръководството е само на испански

2. Защо като се опитах да го свърза с РС-то (USB), инсталирах го както трябва уж, обаче ми изписа, че имало някакъв проблем и можело да не работи. След което наистина не функционираше и като се опитах да го 'рестартирам' (вкарвам, изкарвам :)) ... при вкарването ми издрънча 3 пъти и не искаше да се свърже :/

 

1. Езика трудно можеш да го смениш. Само смяна на ROM-a помага. Повече инфо тук , тук и тук. Това последното е тема с над 4200 отговора (най-голямата в MobileBulgaria), все пак Омниа е най-популярния смартфон!) Питай и ще те упътят за смяна на РОМ-а, щото аз не съм го правил.

2. Отиваш в Settings - Connections - USB Connection Mode (не знам как е на испански) и го правиш да е на Mass Storage a не Activesync. И от падащотo меню избираш My Storage.

Ето ти английски юзър менюъл.

Link to comment
Share on other sites

Това за РОМ-а лошо ... а и друго не става. Не, че разбирам нещо на испански, ама в USBaPC има само едно дето може да се тикне :^)...

А сега обърнах и нещо друго... вече спря и звук да ми дава :о... когато ми звънят - звук има, това видях от къде се прави, но като пусна някоя песен/клип и звук няма...?

Link to comment
Share on other sites

Сори, не е USB to PC а е USB Connection Mode (все ги бъркам). Едитнах си горния пост.

А тикчето в USB to PC го остави да си го има.

Относно РОМ-а - при ъпдейтване има риск да ти умре телефона (много е писано за това). Ако не си много навътре по-добре го занеси в СВЕСТЕН сервиз, напр. Германос, да ти го сменят.

За изчезналия звук... не знам, понякога Windows Mobile се омазва и прави необясними проблеми. Изключи го и пак го включи.

post-14989-1259858269.png

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Взех тука една Omnia Lite , та да питам нещо :)

Коя навигация работи най добре за тоя телефон ?

Как по дяволите да му забраня да ползва GPRS/WAP :angry1 и т.н. ?

Телефона е WM 6.5 (21856.5.0.65)

Link to comment
Share on other sites

Взех тука една Omnia Lite , та да питам нещо :)

Коя навигация работи най добре за тоя телефон ?

Как по дяволите да му забраня да ползва GPRS/WAP :angry1 и т.н. ?

Телефона е WM 6.5 (21856.5.0.65)

За да не ползва мобилен интернет просто му изтрий настройките, чиста работа :) Можеш и да ползваш програмката NoData.

За навигация - казват, че IGO 8 е най-добро.

Link to comment
Share on other sites

За да не ползва мобилен интернет просто му изтрий настройките, чиста работа xmas.gif Можеш и да ползваш програмката NoData.

За навигация - казват, че IGO 8 е най-добро.

 

 

От къде да му ги изтрия? Не мога да намеря мястото... къде ли не рових....

IGO 8 от къде мога да сваля? В all4smartphones има , но или архивите са с парола, или не тръгва нещо , явно не уцелвам точната версия.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...