Jump to content
BulForum.com

Глъхнене на звук от PC към TV


Recommended Posts

Сглобих PC за филми, свързано през VGA към LCD TV, и дотук всичко наред.

Обаче един проблем има със звука, който е вграден - някакво Azalia Via HD алабала, от дъно M2N-CM DVI.

Всичко точно, но звука глъхне, сещате се, все едно когато се свърже изход за слушалки към Line-In на някаква апаратура, не съм спец, но мисля това се получава заради ниския импеданс на изхода на звуковата, и високия на входа на TV-то.

Връзката на звука е с обикновен кабел с два стерео 3.5 мм чинча от двете страни, TV-ти входа му за звук когато приема сигнал през VGA, е именно женска стерео 3.5 букса.

С отделна звукова карта от моя комп мисля че нямаше проблеми.

Как може да се оправи този проблем, някакво съпротивление някъде да се върже, или нещо?

Засега алтернативата с външна звукова карта на слот, отпада.

 

Благодаря.

Link to comment
Share on other sites

Ако взимаш звука от линейния изход, ще бъде по-тих от този за слушалки. Пробва ли изхода за слушалки? И ако допуснем, че не си ровил в настройките - виж нивото на съответния изход от аудио-панела. Разни съпротивления само могат да "затихнат" още повече звука.

И един компромисен вариант (който аз ползвам) - USB audio, ползвано само за слушалките и микрофона на Skype. Всички останали звуци се възпроизвеждат от вграденото 5.1.

П.П. Под "стерео 3.5 мм чинч" вероятно имаш предвид 3.5 мм стерео жак.

Link to comment
Share on other sites

Guest Rumbata

Поигра ли си малко с елиминиране на отделните компоненти?

Например да изкараш звука от компа към РС колонки/слушалки и да видиш дали ще глъхне, след това смяна на кабела към ТВ-то и накрая да вкараш друг източник на звук в ТВ-то - портативно ДВД/ касетофонче....

Важно е също нивото на volume (на РС-то и на ТВ-то) да са в рамките на нормалното - 50-70% за да не се получи "запушване" и нежелателна компресия...

Link to comment
Share on other sites

За кои компоненти говориш?

Свързал съм директно зеления изход към ТВ-то. Jack sensing-a от драйвера показва че съм свързал там нещо.

Когато ръгнах слушалки за проба, си работеше Ок, без забележки. Даже учудващо добре като за вграден звук.

Кабела е перфектен, не е от него, днес си го направих от хубава жица. Глъхненето е на местата където има удар от бас на песен примерно, сещате се. При нормален говор и т.н. няма видими забележки, но пусна музика примерно, и на всеки удар намалява значително силата на звука, после ако спре биййт-а, плавно се засилва, често срещано явление, но и на дъното не виждам джъмери, с които да настроя изхода дали да е Line Out или Speaker Out.

 

Ще пробвам от компа да намаля нивото доста, но от ТВ-то ще трябва да го усиля много, от максиумум 100, да го слагам на 80, и превключа ли на телевизия, където нормалното ниво е средно 20, и става мазало.

Ще трябва някакво междинно устройство да се слага сигурно. С ПЦИ звукова такива проблеми от години съм нямал.

 

Alchemy, взимам от нормалния front speakers, и режима е обикновено 2-канала стерео. Иначе вграденото е 7.1.

Кой е изхода за слушалки, не виждам специален за слушалки.

Да, под чинч, имах предвид 3.5мм стерео жак.

Link to comment
Share on other sites

...Alchemy, взимам от нормалния front speakers, и режима е обикновено 2-канала стерео. Иначе вграденото е 7.1.

Кой е изхода за слушалки, не виждам специален за слушалки. ...

Всъщност слушалките се включват на същото място както стерео колонките (ако не се лъжа нискоомния изход). Значи опитай линейния изход (мисля, че беше светло син). Сега както го описваш като "помпане" направо си мисля, че Line Out е коректния изход. Напълно вероятно е аудиовхода на телевизора да има автоматично регулиране на усилването и да реагира на по-високи нива на сигнала.
Link to comment
Share on other sites

Мерси на всички, проблемът се оказа именно в AVL, преди няколко месеца го бях включил защото имаше доста канали с много различни нива и беше ужас. :)

Сега няма и помен от глъхненето :) .

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...