Jump to content
BulForum.com

Сменяне на говорители


Recommended Posts

Имам касетофонче SANYO M4500K но говорителчетата са изпърдяни (само басовете) ~4 инчови са,

имам запитване, може ли да се сменят с други...по-модерни...нещо тъндер или пионер...и ако да, някой правил ли го е преди и сменянето само махане на старите и вързване на новите говорители жичките ли е ?

До сега не съм го отварял и не знам как изглежда отвътре.

 

http://cgi.ebay.com/Sanyo-M4500K-4-Band-Bo...0513124004r8546

не можах по-хубав пример да намеря :D само цвета е различен

Link to comment
Share on other sites

Бъзикаш ли се?

 

Ако ти е мило и драго наистина бумбоксчето - трябват ти същия размер 8 или 16 омови говорители, но за монтажа няма как да говорим без да се отвори и да се види ;)

Link to comment
Share on other sites

Бъзикаш ли се?

 

Ако ти е мило и драго наистина бумбоксчето - трябват ти същия размер 8 или 16 омови говорители, но за монтажа няма как да говорим без да се отвори и да се види ;)

 

 

Съвсем не....значи опитах се да го отворя но без успех...не прилагах груба сила тъй като явно не щеше да излезе...развъртях квото се виждаше и 2 дето бяха по-сритички.....говорителите са по 8 вата 4 ома... и са 4 инчови...... принципно ако някой може да се наеме вместо мен да ги смени срещу заплащане ест ще съм доста благодарен....търсих и говорители в нета но виждам само пищялки....

Link to comment
Share on other sites

100% няма да звучи както с оригиналните хартиени говорители, но ако са много зле нямаш избор, освен от нещо друго старо японско да вземеш.

Link to comment
Share on other sites

Имам едно старо хитачи ~ 25 годишно да ти кажа не знам дали звука му ще звучи по-добре с нови говорители. Има входове с един модифициран кабел е било свързано към дискмен. Да ти кажа звука не е по-лош от новите модели колони. Някакси например стария хип-хоп и рок си звучи по-натурално на тях незнам, защото така е по-добре или защото го свързвам с звученето на дадена песен именно на него като когато бях малък. За мен ако колонките му са наред не ги сменяй ще си загуби оригиналното звучене, а именно това е ценното в него.

Link to comment
Share on other sites

Ами...тя едната не работи....пищялките бръждят като се пусне саунд през чинча....пробвах с фм траснмитер и що годе се оттървах от бръжденето до някъде и пак доста кофти звучи :( виакт ми по хубаво нов...ма неща шото новите за Х*й не стават и нямат готин външен вид!

някой знае ли някакъв майстор дето да се занимава с кастюфони......мн искам да го направя :)

Link to comment
Share on other sites

Едва ли ще звучат по-добре пластмасовите "модерни" говорители.

И аз имам старо хитачи 2х5вата, което преди години ползвах вместо компютърни колонки и мога да кажа, че звучеше по-добре от 95% от тогавашните колонки.

Link to comment
Share on other sites

Едва ли ще звучат по-добре пластмасовите "модерни" говорители.

И аз имам старо хитачи 2х5вата, което преди години ползвах вместо компютърни колонки и мога да кажа, че звучеше по-добре от 95% от тогавашните колонки.

 

 

Добре и сега ко да правя ... много ми се иска да го направа касетофончето, пък с нови няма да върви хубаво....а стари въобще не знам от къде да намеря :(

Link to comment
Share on other sites

Каквито и нови да сложиш,никога няма да свири като с оригиналните.Ще извадиш много добър звук ако ползваш някакви аудиофилни говорители,но те са много скъпи и инвестицията няма да си струва.Мога да ти предложа да избереш нещо от тези тук:Цък Имам предвид ниско-средночестотните.

Имам наблюдения и мога да кажа че говорителите им са много добри.Сам виждаш че хай енда е адски скъп,но може да пробваш с двата модела под него.W100S или W100SC.Но ако си решил да слагаш друго,нека да е за домашни HiFi система.Кар аудиото със сигурност ще свири по лошо.

Link to comment
Share on other sites

От горния линк (стедигруп) се поогледай за широколентовите дребосъци, ама гледай да са с чувствителност поне 87dB - иначе ще свирят много тихо. Друг вариант е да свалиш старите и да тръгнеш по ТВ сервизите да ти намерят такива със същия размер... В Хасково на едно място имаше хубави немски RFT хартиени говорители, ама нямам спомени дали не бяха 5 инчови... И цените им бяха твърде приемливи - под 10 кинта бяха! Става дума за нови неизползвани говорители. Ако още имаш итнерес, след около месец ще си ходя, може да ида да проверя дали ги има още в магазина...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...